PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z chłodzeniem



darekpw
05-09-2005, 11:04
Mam jakis problem z układem chłodzenia, po kilkunastu km jazdy wskazówka zblkiża się do czerwonego pola, jakbym jechał dalej ostro wchodzi na czerwone pole, płyn się gotuje. Wentylatory chodzą na maksymalnych obrotach a nagrzewnica jest zimna jak lód. Poza tym pojawił się problem z klimą która też zaczyna szwankować. Co to może być ?

D.

WBmondeo
05-09-2005, 11:09
może termostat nie otwiera pełnego obieguale ale jęśli się załacza wentylator to raczej nie, może masz zxapowietrzony układ. Jedz lepiej do jakiegoś dobrego mechanika bo żadne wywody tu raczej nic nie dadzą

mickey
05-09-2005, 11:14
Miałem prawie indentyczną sytację u siebie niedawno. Wentylator pracował na max. ale nie dał rady schłodzić, z nawiewów leciało zimne powietrze (nagrzewnica zimna) i przyczyną była walnięta pompa wody.

STraits
05-09-2005, 11:16
Sprawdź termostat.

mickey
05-09-2005, 11:19
Z tego co kojarzę to nagrzewnica jest przed termostatem, także jeżeli to by był termostat to nagrzewnica powinna być ciepła.

fuel111
05-09-2005, 13:00
Tak nagrzewnica jest w tzw. małym obiegu. :satan:

MaciekG
05-09-2005, 13:23
Ewidentnie pompa wody niestety. 1) Nie zapycha się woda do nagrzewnicy 2) Nie krąży i nie chłodzi. No chyba, że masz gdzieś zator w układzie i to blokuje przepływ. Ale MDO, z tego co na forum się pojawia, ma tą pompę z jakimś zonkiem (wirniki się ukręcają or sth).

fuel111
05-09-2005, 13:31
Więc pewno przy rozrządzie nie wymienili pompy, mogła być dobra i teraz pojawia się pytanie - czy wymieniać pompę razem z rozrządem czy nie. A co jak później się uszkodzi? :(

mickey
05-09-2005, 14:58
Więc pewno przy rozrządzie nie wymienili pompy, mogła być dobra i teraz pojawia się pytanie - czy wymieniać pompę razem z rozrządem czy nie. A co jak później się uszkodzi? :(

A to, że koszta robocizny płacimy x2 + jescze raz koszt paska. Dlatego ja w każdym aucie, w którym pompa chodzi na pasku rozrządu, wymieniam pompę przy każdej wymianie rozrządu.

darekpw
05-09-2005, 15:20
Hmm u mnie z nawiewow nie leci zimne, jak ustawie cieple to bucha gorace, moge tak schlodzic silnik co jakis czas zeby sie nie przegrzal, ale wydaje mi sie ze nagrzewnica jest calkowicie zimna. Moze to jednak termostat ? albo slyszalem tez o zakamienionych nagrzewnicach, ltore sie odkorkowuje odkamieniaczem. Moze jednak nie pompa ? Jak najlepiej to sprawdzic ?

darekpw
05-09-2005, 15:40
Chyba zle napisalem, nagrzewnica to to co grzeje cieple powietrze a grill z przodu to chlodnica a nie nagrzewnica ? Jesli tak to u mnie ten grill-chlodnica jest zimna a nagrzewnica chyba goraca (leci cieple powietrze). Moze więc jednak kamień w chłodnicy albo termostat ?

fuel111
05-09-2005, 16:32
No nie, to na 100% termostat. :(

digital123
05-09-2005, 18:27
No nie, to na 100% termostat. :(

Na 1000% termostat, nie otwiera ci dużego obiegu, i dlatego się grzeje, lepiej szybko wymieniaj bo później może być po ptakach jak przegrzejesz silnik.

bary
05-09-2005, 18:31
No nie, to na 100% termostat. :(
Jakoś to sie sprawdzało z wężami przy chłodnicy.Przy wejsciu i wyjściu.
Nie pamiętam czy jak jest walniety termostat mają miec tą sama temperaturę czy nie?
Pozdrawiam.

fuel111
05-09-2005, 19:47
Gorąca woda idzie zawsze do góry i ten najpierw będzie ciepły :metal

maciek
05-09-2005, 22:14
Do termostatu wchodzą bodajże 3 rury. Jeśli jest walnięty to jedna z nich na rozgrzanym silnikuy będzie zimna. Ale to raczej na pewno termostat, a nie pompa, bo leci Ci gorące powietrze z wentylacji.

LaBobas
05-09-2005, 23:16
Mam jakis problem z układem chłodzenia, po kilkunastu km jazdy wskazówka zblkiża się do czerwonego pola, jakbym jechał dalej ostro wchodzi na czerwone pole, płyn się gotuje. Wentylatory chodzą na maksymalnych obrotach a nagrzewnica jest zimna jak lód. Poza tym pojawił się problem z klimą która też zaczyna szwankować. Co to może być ?

D.Stawiam na termostat.Sam to mialem ostatnio tylko u mnie sie troche otwieral i dopiero potem nabieral temperatury.Termostat 35 zeta i mordenka przy spuszczaniu plynu i wymianie.aLE DZIALA!!!!! :beer: :metal

darekpw
06-09-2005, 10:25
Dzieki za pomoc. Umowilem sie wstepnie z mechanikiem na wymiane termostatu choc on mowi ze to tez moze byc pompa (przewod za termostatem jest goracy).. :( Ale najpierw mowi - wymienic termostat i dopiero jak nie podziala to pompe. Szkoda ze nie wymienilem pompy razem z rozrzadem pare miesiecy temu :( Koszt robocizny jest wiekszy niz koszt pompy... Jak ktos bedzie robil rozrzad to najlepiej niech od razu wymieni pompe zeby miec spokoj.

darekpw
07-09-2005, 12:21
Sprawa rozwiazana - wystarczyla tylko wymiana termostatu :) Wszystkim dzieki za prawidlowe podpowiedzi i pomoc co odznaczam na profilach :beer: