PDA

Zobacz pełną wersję : Dławienie na benzynie



Andrewg
05-09-2005, 12:26
Witam
Od jakiegos czasu mam maly problem na benzynie. otoz jesli gwaltownie zaczne przyspieszac to MDO ma jakies chwilowe zadlawienie (szarpnie raz albo dwa) i dopiero przyspiesza. tak jakby dziura w przyspieszaniu z dodatkowym szarpnieciem.Co ciekawe na gazie tego problemu nie ma.Co o tym myslicie.

pingwin
05-09-2005, 12:43
Moze filtr paliwa zasyfiony albo wtryski zapieczone.

Pozdrawiam!

fuel111
05-09-2005, 13:51
Odmulić wtryskiwacze i paliwo trochę lepsze. Ludzie często popełniają błąd w tym okresie przy ciągłej jeździe na tzw oparach lub niskim stanie zbiornika wekkrapla się rosa wewnątrz zbiornika. Warto więc tankować więcej w okresie jesiennym i dodać jakiegoś uszlachetniacza czy depresatora - no w ostateczności denaturatu który również doskonale wiąże wodę z benzyny.

kyys
08-09-2005, 22:20
A może EGR się wali? Jeśli dzieje się tak przy przyspieszaniu z dość niskich obrotów to na pewno jego wina..

Andrewg
09-09-2005, 14:30
A gdzie jest ten EGR w MKII 2,0 zetec?? bo czytajac posty na temat EGR i znajdujący sie w nich opis z lokalizają zaworu niestety nie pokrywa sie ze stanem faktycznym ??

pingwin
09-09-2005, 15:15
Gdyby to byl EGR to efekty byly by widoczne zarowno na LPG jak i na PB.

domingo
09-09-2005, 16:14
Odmulić wtryskiwacze i paliwo trochę lepsze. Ludzie często popełniają błąd w tym okresie przy ciągłej jeździe na tzw oparach lub niskim stanie zbiornika wekkrapla się rosa wewnątrz zbiornika. Warto więc tankować więcej w okresie jesiennym i dodać jakiegoś uszlachetniacza czy depresatora - no w ostateczności denaturatu który również doskonale wiąże wodę z benzyny.
To jest najprawdopodobniej to zgadzam się z Tobą w 100% :beer:

Andrewg
23-09-2005, 16:45
Dolalem specyfika jakiegos do baku i zatankowalem pol zbiornika, niestety nie dalo to chyba zadnych rezultatow.Mondzio dalej sie dlawi na bezynce, a jak hamuje biegiem to nie ejst to plynne hamowanie, a raczej skakanie, silnik sie dlawi i szarpie.Juz sam nie wiem jak to rozwiazac

hennessy
23-09-2005, 19:16
A gdzie jest ten EGR w MKII 2,0 zetec?? bo czytajac posty na temat EGR i znajdujący sie w nich opis z lokalizają zaworu niestety nie pokrywa sie ze stanem faktycznym ??

W 2.0 zaworek jest nieco inaczej zamocowany. Wyglada jak zwykly termostat i podłączony jest do stalowych! przewodów ciśnieniowych, okalających silnik. Widać go z góry, około 15 cm od grodzi i pod kolektorem powietrza.

markosveni
23-09-2005, 20:26
Witam
Od jakiegos czasu mam maly problem na benzynie. otoz jesli gwaltownie zaczne przyspieszac to MDO ma jakies chwilowe zadlawienie (szarpnie raz albo dwa) i dopiero przyspiesza. tak jakby dziura w przyspieszaniu z dodatkowym szarpnieciem.Co ciekawe na gazie tego problemu nie ma.Co o tym myslicie.
Dodam Ci otuchy.
Ja mam ten sam problem i nic nie pomaga... :wall:
Sprawdze EGR i zobaczymy...

STraits
23-09-2005, 22:39
U mnie pojawiło się to przedwczoraj. EGR zablokowałem uszczelką. Mi to wygląda na wtryskiwacze lub problem z pompą paliwa / filtrem paliwa. Ale wydajność pompy raczej OK. Na trasie na 4 biegu podaje ładnie do ponad 180 km/h (~5500 rpm).

Andrewg
12-10-2005, 11:30
Witam

Od jakiegos czasu mam maly problem na benzynie. otoz jesli gwaltownie zaczne przyspieszac to MDO ma jakies chwilowe zadlawienie (szarpnie raz albo dwa) i dopiero przyspiesza. tak jakby dziura w przyspieszaniu z dodatkowym szarpnieciem.Co ciekawe na gazie tego problemu nie ma.Co o tym myslicie.

do tego doszlo jeszcze to samo na gazie wiec juz raczej odpada teroria ze cos nie tak z zasilaniem paliwowym
Dodakowo sprawdzalem wczoraj lambde w moim MK i okazuje sie ze chyba jest dobra.Chodzaiaz w artykule http://www.republika.pl/autotechnikaekspert/teoria.htm#Sonda to u mnie jest napisane jest w jednym miejscu ze lambda pracuje w zakresie od 01-1V a w drugim miejscu jest wzmianka ze napiecie powinno zmieniac sie w zakresie od 0,1-0,8V i teraz juz sam nie wiem.Ja na cieplym silniku i przy obrotach rzedu 2500obr/min mam wskazanaia od 0,2- 0,88V a przy obrotach rzedu 1000 wskazanie jest praktycznie stale i wynosi okolo 0,07V.Co o tym myslicie, chodzi mi glownie o sprawnosc lanmbdy w kontekscie wysokiego spalania.

Andyk_77
12-10-2005, 12:10
Witam!
Miałem podobne zjawisko w Skodzie Favorit. Okazało się że trzeba było zmienić przewody wysokiego napięcia i było OK.
To trochę inne autko, ale może warto spróbować?

waldek11
12-10-2005, 12:12
A może przewody WN (przebicie) i świece (zużyte), choć nie wiem czy jakby były przewody WN i świece to by było to też na gazie. Ja nie mam gazu, ale miałem taki sam objaw - szarpanie przy gwałtownym przyspieszeniu.
Wymieniłem przewody i świece i jak ręką odjął.
A tak na marginesie przewody sprawdziłem starą sprawdzoną metodą- w nocy lub w ciemnym garażu zrosiłem przewody wodą i po dodaniu "gazu" z przewodów zrobiła sie "choinka"

Andrewg
12-10-2005, 12:44
Witam
przewody odpadaja wymienialem komplecik na motorkrafty razme ze swiecami jakis miesiac temu

yogi42
12-10-2005, 13:00
Witam
Od jakiegos czasu mam maly problem na benzynie. otoz jesli gwaltownie zaczne przyspieszac to MDO ma jakies chwilowe zadlawienie (szarpnie raz albo dwa) i dopiero przyspiesza. tak jakby dziura w przyspieszaniu z dodatkowym szarpnieciem.Co ciekawe na gazie tego problemu nie ma.Co o tym myslicie.


mam ten sam problem


na gazie nic sie nie dzieje a na benzynce nie da sie jechać zbytnio

nie mówiąc już o zimnym silniku, wtedy to wogóle porażka z benzyną

waldek11
12-10-2005, 14:59
Jeszcze jedno przyszło mi do głowy, ale sprawdzć nic nie kosztuje.
Ktoś mi na forum kiedyś poradził i to też pomogło(miał takie same objawy) a mianowicie: w puszce z filtrem powietrza pod filtrem powietrza w kąciku puszki jest mała gąbka - zdarza sie że jest zasyfiona. Ja taką właśnie miałem. Po wyczyszczeniu jej, szarpanie zdarzało się rzadziej a jak pisałem po wymianie WN i świec zupełnie ustało.
Tu jest link:
http://forum.fordclubpolska.org/tematy10/niby-zabrudzony-przeplywomierz-a-jednak-to-nie-to--vt7238.htm?highlight=powietrza

Andrewg
21-10-2005, 19:42
Witam
niestety

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy, ale sprawdzć nic nie kosztuje.
Ktoś mi na forum kiedyś poradził i to też pomogło(miał takie same objawy) a mianowicie: w puszce z filtrem powietrza pod filtrem powietrza w kąciku puszki jest mała gąbka - zdarza sie że jest zasyfiona. Ja taką właśnie miałem. Po wyczyszczeniu jej, szarpanie zdarzało się rzadziej a jak pisałem po wymianie WN i świec zupełnie ustało.

nie pomoglo i co ciekawe podobne objawy , czyli dlawienie pojawily sie na gazie szczegolnie przy hamowaniu silnikiem samochod szarpie jakby nie dostawal paliwa lub gazu, juz sam nie wiem co robic.Jelsi macie jakies pomysly to prosze o podpowiedz

Andrewg
21-10-2005, 20:24
sory zle skonstulowalem poprzedni post mialo to wygladac tak:
Witam
niestety
[/quote]Jeszcze jedno przyszło mi do głowy, ale sprawdzć nic nie kosztuje.
Ktoś mi na forum kiedyś poradził i to też pomogło(miał takie same objawy) a mianowicie: w puszce z filtrem powietrza pod filtrem powietrza w kąciku puszki jest mała gąbka - zdarza sie że jest zasyfiona. Ja taką właśnie miałem. Po wyczyszczeniu jej, szarpanie zdarzało się rzadziej a jak pisałem po wymianie WN i świec zupełnie ustało.

Andrewg
21-10-2005, 20:25
sory zle skonstulowalem poprzedni post mialo to wygladac tak:
Witam
niestety

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy, ale sprawdzć nic nie kosztuje.
Ktoś mi na forum kiedyś poradził i to też pomogło(miał takie same objawy) a mianowicie: w puszce z filtrem powietrza pod filtrem powietrza w kąciku puszki jest mała gąbka - zdarza sie że jest zasyfiona. Ja taką właśnie miałem. Po wyczyszczeniu jej, szarpanie zdarzało się rzadziej a jak pisałem po wymianie WN i świec zupełnie ustało.

nie pomoglo i co ciekawe podobne objawy , czyli dlawienie pojawily sie na gazie szczegolnie przy hamowaniu silnikiem samochod szarpie jakby nie dostawal paliwa lub gazu, juz sam nie wiem co robic.Jelsi macie jakies pomysly to prosze o podpowiedz

rc23
21-10-2005, 20:44
a co z lambdą sprawdzał ktoś?

Andrewg
21-10-2005, 23:15
Ja sprawdzalem i wyglada to tak jak juz opisywalem kiedys ale nikt mi nieodpowiedzial:

[/quote]
Sprawdzalem wczoraj lambde w moim MK i okazuje sie ze chyba jest dobra.Chodzaiaz w artykule http://www.republika.pl/autotechnikaekspert/teoria.htm#Sonda to u mnie jest napisane jest w jednym miejscu ze lambda pracuje w zakresie od 01-1V a w drugim miejscu jest wzmianka ze napiecie powinno zmieniac sie w zakresie od 0,1-0,8V i teraz juz sam nie wiem.Ja na cieplym silniku i przy obrotach rzedu 2500obr/min mam wskazanaia od 0,2- 0,88V a przy obrotach rzedu 1000 wskazanie jest praktycznie stale i wynosi okolo 0,07V.Co o tym myslicie?

STraits
21-10-2005, 23:27
Lambda ewidentnie do wymiany. Ona musi sobie płynnie regulować - skakać. Nie jak szalona, ale nie może też np. wspinać się wolno - schodkowo - a potem odadać. Ma zdecydowanie regulować góra - dół. Zrób test. Zamknij obrotomierz. Przy odcięciu (7100 RPM) powinno wskazywać na przepływomierzu około 4.3V. Lambda powinna skoczyć pod 1V - czyli dać bardzo bogatą mieszanke. jak na przepływce masz mniej niż 3.8V to w zasadzie do wymiany. Jak lambda zamiast iść pod 1 V spada do połowy, albo wogóle pod 0V to też do wymiany. Tyle z moich doświadczeń. Jak ktoś chce to moge zaprezentować pare wykresów poprawnej pracy lambdy i przepływki w zależności od obrotów... ale to poniedziałek..

Andrewg
21-10-2005, 23:37
Straits dzieki za wskazowki
Jakbys mogl napisac na ktorych pinach wtyczki z przeplywki mierzyc napiecie to byloby super
aha w sumie to u mnie labda zmienia wartosci plynnie tyle ze w zakresie od 02-088 V przy 2500tys/obr na min

STraits
21-10-2005, 23:39
ja mierze komputerem do diagnostyki. Nie wpinałem sie w PINy. Ale moge sprawdzic w TISie.... zaraz Ci podam...

rc23
22-10-2005, 00:27
Lambda ewidentnie do wymiany. Ona musi sobie płynnie regulować - skakać. Nie jak szalona, ale nie może też np. wspinać się wolno - schodkowo - a potem odadać. Ma zdecydowanie regulować góra - dół. Zrób test. Zamknij obrotomierz. Przy odcięciu (7100 RPM) powinno wskazywać na przepływomierzu około 4.3V. Lambda powinna skoczyć pod 1V - czyli dać bardzo bogatą mieszanke. jak na przepływce masz mniej niż 3.8V to w zasadzie do wymiany. Jak lambda zamiast iść pod 1 V spada do połowy, albo wogóle pod 0V to też do wymiany. Tyle z moich doświadczeń. Jak ktoś chce to moge zaprezentować pare wykresów poprawnej pracy lambdy i przepływki w zależności od obrotów... ale to poniedziałek..
ja bym chciał abyś mi zaprezentował wykresy najlepiej na pocztę

VinCe
22-10-2005, 01:37
ja jutro będę coś próbował wskórać z muleniem sie mojego auta.. na dzień dobry zmieniam filtr paliwa i czyszczenie przepływomierza...

Andrewg
23-10-2005, 00:58
Witam

Teraz to sie chyba zalamie.Wrocilem z trasy i okazalo sie zeMDO spalil prawie 15 litrow (400km trasy z predkoscia 110-130km/h)A jeszcze 2 miesiace temu ta sama trase zrobilem ze spalaniem 10litrow i to przy predkosci 150-160km/h.

Prosze napiszcie jak sprawdzic przeplywomierz i moze czujnik przepustnicy, no i czy ta moja lambda dziala tak jak ma (opis jej dzialania juz zamieszczalem w tym poscie


Sprawdzalem wczoraj lambde w moim MK i okazuje sie ze chyba jest dobra.Chodzaiaz w artykule http://www.republika.pl/autotechnikaekspert/teoria.htm#Sonda to u mnie jest napisane jest w jednym miejscu ze lambda pracuje w zakresie od 01-1V a w drugim miejscu jest wzmianka ze napiecie powinno zmieniac sie w zakresie od 0,1-0,8V i teraz juz sam nie wiem.Ja na cieplym silniku i przy obrotach rzedu 2500obr/min mam wskazanaia od 0,2- 0,88V a przy obrotach rzedu 1000 wskazanie jest praktycznie stale i wynosi okolo 0,07V.Co o tym myslicie?


Z gory dziekuje za pomoc

ventola
25-10-2005, 16:52
Od jakiegos czasu mam maly problem na benzynie. otoz jesli gwaltownie zaczne przyspieszac to MDO ma jakies chwilowe zadlawienie (szarpnie raz albo dwa) i dopiero przyspiesza. tak jakby dziura w przyspieszaniu z dodatkowym szarpnieciem.Co ciekawe na gazie tego problemu nie ma..

elo!!
Mam ten sam problem z własnym MDO. Wg poprzednioego właściciela problem jes ze sondą Lambda, a konkretnie z grzejniczkiem który ją podgrzewa.
Zaklepałem wizyte u mechanika na jutro i ten powiedział że jeśli to sonda lambda jest wadliwa to trzeba nową i koszt 300zł bo we Fordach sonda jest podobno 4 przewodowa (Czy to nie jest za dużo??)
Ale na tym forum znalazłem:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=68154269
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=68851342
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=69266643

a tu wypowiedź użytkownika Straits tego forum:
cytat"Z sondami nie jest tak prosto. Są wersje do silników ZETEC, są do silników EFI, etc. Nie każda sonda będzie pasowała - i nie chodzi tutaj tylko o rozmiar gwintu. Po prostu w zależności od "rodzaju" spalin pochodzących od danego silnika i emisji różnych związków sonda zachowuje / lub ma się zachowywać inaczej. Co do sondy polecam oryginał, ewentualnie PRZEZNACZONE DO KONKRETNEGO SILNIKA sondy.
Sonda dla innego silnika może podawać inny zakres napięc i miszanka może być za uboga lub za bogata. Nie w każdym samochodzie sonda uniwersalna spełni swoje funkcje. Nie wystarczy połaczyć kabelki odpowiednio i zarobić nową wtyczke. Widziałem pare samochodów które na sondzie uniwersalnej z przerobioną wtyczką nie pracowały tak jak powinny."
I kto tu mądrt??

Andrewg
28-10-2005, 11:38
Witam
Zakupilem juz sonde zalozylem i MDO zaczal troche lepiej ejzdzic jednak szarpanie dalej pozostalo (mniejsze ale jest). czy jest ktos z was mi w satnie podac pozimy napiecia jakie powinny byc na przeplywomierzu w 2,0 ZETEC??. Druga sprawa to gdzie i czy wogole jestten slawny trojnik podcisnienia w tym silniku. No i jeszcze pozostaje potencjometr przpustnicy, czy sie go czysi czy odrazu wymienai, jak go ewentualnie sprawdzic.
Dzieki

Barumm
06-11-2005, 22:01
Od niedawna ja mam taki sam problem, ale dokładnie nie wiem od kiedy, bo dowiedziałem się dopiero jak mi zabrakło gazu. Na zimnym silnik jazda jest porażką, szarpie jak cholera jak się zagrzeje jest trochę lepiej. Pompa paliwa raczej odpada, bo podczas ostrej jazdy na benzynie nie ma najmniejszych problemów, jedzie normalnie. Najbardziej szarpie gdy jadę na luzie i włączę 4 lub 5 a obroty są poniżej 3 tysięcy to dopiero kangury robi. Natomiast na gazie chodzi idealnie.

Mondeo 93 2.0 16V Ghia LPG