PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]znika olej



Kaszub83
26-04-2009, 19:55
Witam! 1500km temu wymieniłem olej na mobil 10/40 no i dzieje się coś dla mnie dziwnego-ginie olej!!! od tego czasu dolałem mu już litr i zawsze spada 2milimetry poniżej minimum. na tym poziomie oleju chodzi też najlepiej co dziwne! jak doleję mu tyle żeby był w przedziale między min a max to silnik dziwnie chodzi a wewnątrz śmierdzi spalonym olejem. 3000 km temu padła uszczelka pod głowicą i mechanior mówił że teraz mogę jechać na koniec świata a tu po tylu kilometrach ginie olej. Mam MDO MK II, ale silnik i skrzynia jest z mk I i pewnie ma przejechane z 250 tys jak nie więcej. Poza tym maksymalne obroty jakie osiągam to 3500 i muszę zmieniać bieg na wyższy bo to max obroty jaki mój silnik osiąga. a max prędkość którą osiągam to 120 km/h i koniec -takie osiągi miałem maluchem sąsiada.
napomnę też że włożyłem od grudnia w remonty 2500zł: sprzęgło, uszczelka pod głowicą i pozostałe uszczelki, uszczelniacze zaworów, rozrząd, odświeżenie IG, itd.. kończy się już moja cierpliwość i kasa którą mógłbym przeznaczyć na inne potrzebne rzeczy w tym aucie.

Poradźcie mi co się dzieje i co robić- naprawiać, zmienić silnik czy pchnać autko.

Z GÓRY DZIEKI ZA POMOC

POZDRAWIAM

GrekuPL
26-04-2009, 20:13
reklamuj robotę głowicy...? wymieniałeś uszczelniacze ? kopci Ci ? nie leje gdzieś się olej ?

Kaszub83
26-04-2009, 20:21
uszczelniacze wymieniali. nie zauważyłem żeby kopcił nawet rano nie kopci. wydech ma kolor ciemno szary prawie czarny i przede wszystkim jest suchy. z dołu widzę, że jest trochę mokro od oleju na łączeniu silnika ze skrzynią. zostawiałem kilka razy karton pod autkiem i przez noc jedna mała kropelka oleju.

GrekuPL
26-04-2009, 20:26
no gdzieś ten olej znikać musi...nie ma opcji...ale dziwne że nie kopci...to co się z nim dzieje ?? :hmm: przypuszczam że leci i jest przepalany niestety...silnik na sprawdzenie kompresji, najlepiej wracaj do tego co robił silnik...

Tomlewis
26-04-2009, 21:19
A wpłynie nie ma śladu oleju
tak jak pisze kolega GrekuPL nie ma opcji żeby tak sobie znikał

Kaszub83
26-04-2009, 21:29
nie ma właśnie nigdzie wycieku oleju! jak silnik ma trochę wyższą temp. czyli stanie w korkach to wewnątrz auta czuć zapach spalonego oleju. smród niesamowity! może gdzieś wycieka i leci na wydech i odrazu się "wypala" temu nie widać plam! a ten smród idzie do kabiny??

Krzychu32
26-04-2009, 21:34
może gdzieś wycieka i leci na wydech i odrazu się "wypala" temu nie widać plam!
Jeżeli by tak było muszą być jakieś ślady na wydechu ,przepatrz go dobrze.

Tomlewis
26-04-2009, 22:00
smród niesamowity! może gdzieś wycieka i leci na wydech i odrazu się "wypala"
a może głowica źle skręcona jest i odrazu ci rzuca olej na kolektor wydechowy

Kaszub83
26-04-2009, 22:41
jutro skoczę do tego mechaniora co go robił i dam znać co powie

artsorty
27-04-2009, 14:51
Kaszub83 mozesz podac chociaz w przyblizeniu ile za wymiane plz uszczelki pod glowica i calego rozrzadu (czesci + robocizna) z gory dzieki.

Kaszub83
28-04-2009, 01:15
byłem u mechaniora i powiedział ze nie ma czasu!!! że mam przyjechać za 2 tygodnie!! :satan: :getsome: a za dwa tygodnie powie pewnie że też nie ma czasu i oleje sprawę! ale mu nie przepuszczę!! tak łatwo nie będzie!!

cena wymiany uszczelki i wszystkiego co się z tym wiązało to 950 zł, a rozrząd ok 350 zł części i robocizna ok 200zł

Tomlewis
28-04-2009, 10:27
byłem u mechaniora i powiedział ze nie ma czasu!!! że mam przyjechać za 2 tygodnie!!
No to masz odpowiedz gość coś zchrzanił i teraz próbuje cie zbyć
jedz do innego mechaniora niech zobaczy co tam się dzieje i jak coś to kasa do zwrotu się należy

Kaszub83
06-05-2009, 01:04
no i byłem u mechaniora i nie mam walniętej uszczelki! powiedział ze mam za rzadki olej bo ten silnik ma przejechane duuuuuuużo więcej niż jest na zegarze. kazał pojeździć z 5 tys i zmienić na mineralny. Ginie olej nadal-nie zlokalizował konkretnego miejsca wycieku. cały rozrusznik zarzygany obmył wszystko i sucho. potem po wyjeździe na trójmiasto wróciłem do niego i nadal leci gdzieś pod cewką ! Przecież tam nie ma skąd lecieć!!! Czy ktoś wie skąd może to lecieć?? byłbym wdzięczny bo nie chce mi sie do niego jeździć! mam tego mechanika już dość a inni nie chcą nawet się bawić w usuwanie wycieku bo wg nich to nie jest warte tej roboty za grosze! nie rozumiem tych mechaników.

POZDRAWIAM! MONDEO-MANIAKÓW

Ufo
06-05-2009, 20:21
spod głowicy albo spod dekla. Tak za rzadki pewnie najlepszy powyżej 200tys to przekładniowy zalać.A robota ewidentnie :ass:

Kaszub83
11-05-2009, 23:01
jutro daję MDO do tego mechanika- powiedział że leci z pod aparatu zapłonowego-jestem ciekaw? przecież tam jest cewka elektryczna z tego co wiem i nie możliwe to chyba żeby był tam wyciek oleju i to w ilościach 0,7 l/300km. Jak się mylę to poprawcie mnie!! Poza tym po wyjęciu obudowy filtra powietrza włożyłem rękę pod głowicę i tam mokro a raczej tłusto!!! a od dołu zażygane wszystko olejem!!! szkoda gadać ! Ciekawe co majstry powiedzą!!

Oczywiście zdam relację z tej eskapady

Pozdrawiam!

Netoper
12-05-2009, 12:52
powiedział że leci z pod aparatu zapłonowego
Tylko że w mondkach nie ma tego aparatu, więc mechanior coś nie za bardzo kumaty albo ściemę wciska.

GrekuPL
12-05-2009, 14:53
a masz kolego jakiś rachunek na robotę ?? :hmm: jak masz to do innego mechanika a jego o zwrot albo kasy za robotę poprzednią albo zwrot za kasę tą co będziesz musiał teraz wydać...ogólnie dużo jest w kraju partaczy pseudo mechaników...dlatego jeżdżę do jednego ze wszystkim :los:

voyciex
13-05-2009, 20:37
jak jest pod filtrem powietrza olej to kupa. bedzie trzba jeszcze raz silnik robic. Teraz w sumie to wychodzi na to ze taniej by cie wyszlo wymienic silnik jesli 'mechanik' tak ci to naprawil

Kaszub83
13-05-2009, 23:28
właśnie pod filtrem powietrza na skrzyni tyle tego oleju że brak słów!!! - można frytki se zrobić :) no ale ten mechanik zbywa mnie od dwóch dni-nie odbiera telefonu, a jak sie z nim spotkam to zawsze jest z komórką w ręku i mówi że ktoś do niego dzwoni! No a jego pracownicy nie mogą wziąć bez jego pozwolenia auta na warsztat. Mówi przywieź auto jutro i to tak jest z dnia na dzień. NIE WIEM CO ROBIĆ QRDE!! NIE WIEM :guns:

Kaszub83
15-05-2009, 01:26
no Panowie i Panie też byłem u tego mechanika i zrobił:-) autko było u niego cały dzień! nie wiem co robił i nawet nie chce wiedzieć ale nie cieknie!! :bigok: olej póki co nie ubywa! kazał jednak zmienić olej na mineralny. Poza tym zmienił jeszcze jeden oring który wchodzi w mocowanie cewki do głowicy! nie interesuje mnie już co zrobili!! zrobiłem nim dziś 100 km i olej nie znika!!! :fan: :fan: :fan: :fan: :fan: :fan:
No i oczywiście powiedział ze jeśli będzie coś sie działo to mam przyjechać!

Bogu dzięki że wszystko gra póki co :pad: :pad: :pad: :pop: :pop:

POZDRAWIAM ŻYCZĄC WSZYSTKIM UDANYCH REMONTÓW I JAK NAJMNIEJ AWARII :car:

DZIĘKI

LaBobas
15-05-2009, 10:56
ciekawe dlaczego mowil,zeby zmienic olej na mineralny,co za kaszaniarz jakis
nie lej mineralnego,po zrobieniu silnika mineralny?ciekawe co na to pwie hydraulika zaworow po jakims czasie
goscia na przyszlosc olej i zapomnij o nim

GrekuPL
15-05-2009, 12:54
olej póki co nie ubywa! kazał jednak zmienić olej na mineralny.
zmień mechanika :bigok: mineralny za bardzo nie pomoże temu silnikowi...lepiej dolać 1L na 10tys km niż robić co chwilę go...ja tam w mkI leje 10W40 i to valvoline :) i nic nie znika :bigok:

Kaszub83
15-05-2009, 14:00
DZIEKI WIELKIE ZA POMOC I DOBRE RADY!!!
oleju nie zmieniam, ale za to zmieniam mechanika!!
mojemu kumplowi z pracy zapomniał dziś dokręcić piastę w kole! co za osioł. Tłumaczył się tym, że robił to uczeń :-)
Przed jego firmą trzeba postawić tablicę z czarnym punktem! :guns: partacz jeden!!!

DZIEKI I POZDRAWIAM!

Netoper
15-05-2009, 14:04
mineralny za bardzo nie pomoże temu silnikowi
I nawet może niezły bajzel z hydrauliką zaworów zrobić.

Kaszub83
16-05-2009, 00:21
ja zostaję przy mobilu 10/40 :beer:

Virus500
16-05-2009, 21:58
Czytam Wasze odpowiedzi na temat oleju i teraz mam dylemat ponieważ jak kupiłem autko nie wiem na jakim oleju jeździło. Z racji przebiegu 220tyś. km ( pewnie ma więcej bo licznik cofnięty ) zalałem go 15W40 i tak już jeżdżę od 2 lat wymieniając regularnie. Muszę co jakiś czas dolewać bo mi znika ale plamy żadnej nie mam i bączka tez raczej nie puszcza. Jednak nie polecacie mineralnego więc co sądzicie jakbym teraz zdecydował się wymienić na 10W40 ?

pilot14
16-05-2009, 22:11
nie wlewaj 10W40, lepiej trochę dolej

Virus500
17-05-2009, 13:38
nie wlewaj 10W40, lepiej trochę dolej
Czytaj troszkę uważniej moją wypowiedź. Bo ja myślałem o wymianie nie dolewaniu 10W40 do 15W40 :red:

Krzychu32
17-05-2009, 16:02
Jednak nie polecacie mineralnego więc co sądzicie jakbym teraz zdecydował się wymienić na 10W40 ?
Ja tak zrobiłem że z minerała zmieniłem na półsyntetyk na Valvoline Maxlife ,ale jak już to proponuję właśnie ten olej ;) a dlaczego ? poczytaj sobie o nim to będziesz wiedział.