PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec] Otwarty termostat



Rallyuser
27-04-2009, 02:34
podepne sie pod temat bo nie chce zakladac nowego,

od samego wlaczenia silnika chodzi u mnie duzy obieg, skutkiem czego niedgrzewa sie auto (tak jakby termostatu nie bylo), jutro zamierzam go wymienic i mam pytanie, czy kupowac zamiennik (jesli tak, to jakie firmy polecacie?) czy dolozyc do oryginalu?
Czy wymieniac uszczelke termostatu i obudowy odrazu ?(koszty z tego co widze niewielkie)

Netoper
27-04-2009, 07:21
czy kupowac zamiennik (jesli tak, to jakie firmy polecacie?) czy dolozyc do oryginalu?
Lepiej orginała, zamienniki często parametrów nie trzymają, tak samo jak czujniki temperatury.

Dodano po 2 min.:

No i patrz żeby na termostacie było 92 stopnie a nie 88.

Był błąd w jakichś katalogach i do beny pokazywało że 88 jest, tak jak dla klekota.

Rallyuser
27-04-2009, 21:38
Temostat wymieniojny, przy okazji wymienilem plyn w chlodnicy i troche sie nameczylem z zaciskowymi opaskami zeby go spuscic, zastapilem je wygodnymi skrecanymi :)

Jakby kogos interesowala cena w w Fordzie: termostat - 60,55zl , uszczelka - 7,56zl

Na nowym termostacie jest 92 st. , na starym tez fordowskim (identyczne oznaczenia) bylo 88...

Netoper
27-04-2009, 21:41
na starym tez fordowskim (identyczne oznaczenia) bylo 88...
No to od boćka ktoś przed Tobą wsadził. Jeździłeś na niedogrzanym silniku.

Rallyuser
28-04-2009, 12:33
No to od boćka ktoś przed Tobą wsadził. Jeździłeś na niedogrzanym silniku.

nom, moja dyskusja w fordzie:

"prosze pokazac ten termostat sprawdze jaka ma temp. otwarcia bo na mondeoklubpolska czytalem, ze w katalogu moze byc blad"

pan z forda: "wie pan na tych forach to takie glupoty pisza, nieraz ludzie przychodza takie farmazony opowiadaja"

:))

Netoper
28-04-2009, 12:39
pan z forda: "wie pan na tych forach to takie glupoty pisza, nieraz ludzie przychodza takie farmazony opowiadaja"
Hehe widocznie gościu miał dobry katalog, sporo kolegów pisało że z katalogu do beny 88 podawali.
Wiem że w autoplazie w Wa-wie mieli ten zwalony bo sam kupowałem u nich termostat i na zapytanie czy coś się zmieniło, że termostat 88 zamiast 92, pan poszperał w starszym katalogu i sam oczy wybałuszył.

marvin
28-04-2009, 12:44
spoko ja juz sie przyzwyczaiłem byłem w sklepie gdzie facet chwali sie że sprzedaje asortyment firmy WURTH to ja do niego :

"Po proszę o smar do mechanizmów hamulcowych "

sprzedawca : " śmiech - Nie ma czegoś takiego "

musiałem iść do samochodu po opakowanie nie dało rady przetłumaczyć

Sklep z elektronarzędziami Boscha

"Po proszę dwie tarcze 125 do bruzdownicy Boscha tylko proszę o czeskie bo te co mam bardzo długo wytrzymały "

Sprzedawca : " Nie ma czeskich , Czesi nie robią tarcz do bruzdownicy"

ja : "Robia miałem je gdy kupiłem bruzdownice "

Sprzedawca oburzony ze przyszedł robol i mu kit wciska i znowu musiałem isc do samochodu po sprzęt i chłopu pokazać

Rallyuser
28-04-2009, 12:54
Hehe widocznie gościu miał dobry katalog, sporo kolegów pisało że z katalogu do beny 88 podawali.


no wlasnie, skads sie u mnie musial wziasc 88st. a byl to orginal forda :)