PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]zarzuca tyłem jak najade na dziure



platinumsun
27-04-2009, 16:54
witam mam pytanie jak najade prawym tylnym kolem na studzienke lub dziure zarzuca tyl co może być do wymiany?

Netoper
27-04-2009, 17:17
Np. amorek

Paolo
27-04-2009, 17:55
Jednym słowem myszkuje - amory kaputen.

Damiano
27-04-2009, 21:25
moj tez myszkuje. ale nie sa winne amorki tylko przelozylem kola tyl na przod. bicia juz nie ma ale za to wlasnie tyl lekko rzuca :wall: wszystkie kola do wywazenia. czekam wlasnie na oponki uzywki, zaloze i dopiero wywaze :) myslalem tez ze moze gumy na stabilizatorach. ale rowniez wymienione na nowe i dalej to samo.

Jakub
27-04-2009, 23:57
Sprawdźcie sobie geometrię. Przy założeniu że amorki są ok.

digital123
28-04-2009, 00:19
witam mam pytanie jak najade prawym tylnym kolem na studzienke lub dziure zarzuca tyl co może być do wymiany?

Mam dokladnie to samo, i albo amory, albo geometria tyłu

LaBobas
28-04-2009, 10:03
stawiam an geometrie,mialem identycnie i po usyawieniu jak reka odjal.

pyton x
28-04-2009, 11:09
Teraz Ford ma w promocji ustawienie geometrii przod/tyl za 184 zl.Wiec chyba warto.Pozdrawiam.

Damiano
28-04-2009, 11:16
w promocji ustawienie geometrii przod/tyl za 184 zl.
:wow: :panna:

Paolo
28-04-2009, 11:23
w promocji ustawienie geometrii przod/tyl za 184 zl.
:wow: :panna:

+ VAT :zaklopotanie:

platinumsun
28-04-2009, 19:41
witam mam pytanie jak najade prawym tylnym kolem na studzienke lub dziure zarzuca tyl co może być do wymiany?

Mam dokladnie to samo, i albo amory, albo geometria tyłu
słuchaj ja amory mam jak nowe sprawdzane na przeglądzie a powiedz czy masz dosyć znaczne szumy w aucie bo ja mam wrazenie ze troche głośno mi szumią koła ,myslałem że to łożyska ale kolega mi stwierdził że mam uszkodzony mechanizm różnicowy w skrzyni biegów i dlatego tak szumi ,niewiem jak on to poznał ale ma salon citroena tak więc może coś w tym jest,natomiast opony ma dobre ale podobno felgi stalowe pokrzywione tak mi powiedzieli na wulkanizacji.tak że niewiem od czego zacząc żeby sie na koszty nie narażać za duże .pozdro

Damiano
28-04-2009, 19:52
kolego uzupelnij profil jakim autkiem jezdzisz< rok, silnik itp. bedzie latwiej cos doradzic. ja uwazam ze jak by ci huczalo ze skrzyni to od razu bys to wiedzial, zacznij od najprostrzych rzeczy i najtanszych, czyli ogumienie, wywazenie, ewentualnie przelozenie kol tyl na przod.

Jakub
28-04-2009, 23:24
kolega mi stwierdził że mam uszkodzony mechanizm różnicowy w skrzyni biegów
Na dobry początek odwiedził bym jeszcze kilku innych mechaników żeby potwierdzili diagnozę ( z którą się nie zgadzam )

niewiem jak on to poznał
Ja też, nie rozbierając skrzyni, no chyba że charczy, stuka i łomota - wtedy tak.


ale ma salon citroena
To jest inna bajka.

podobno felgi stalowe pokrzywione tak mi powiedzieli na wulkanizacji
Hmmm, wiesz, w MKIII felgę skrzywić wcale nie jest tak latwo - może w wulkanizacji sprzedają felgi też???
Gdybyś uzupełnił profil, to wiedzieli byśmy mniej więcej skąd jesteś, prawdopodobnie znalazł by się kolega który wskazał by ci dobry warsztat, czy nawet na chwilę się kołami z tobą zamienił.

digital123
29-04-2009, 00:13
słuchaj ja amory mam jak nowe sprawdzane na przeglądzie a powiedz czy masz dosyć znaczne szumy w aucie bo ja mam wrazenie ze troche głośno mi szumią koła ,myslałem że to łożyska ale kolega mi stwierdził że mam uszkodzony mechanizm różnicowy w skrzyni biegów i dlatego tak szumi ,niewiem jak on to poznał ale ma salon citroena tak więc może coś w tym jest,natomiast opony ma dobre ale podobno felgi stalowe pokrzywione tak mi powiedzieli na wulkanizacji.tak że niewiem od czego zacząc żeby sie na koszty nie narażać za duże .pozdro

Wiesz, ja u mnie tez myslalem ze mialem padnieta skrzynie jak mi cos huczalo, mozesz zreszta poczytac moje posty na ten temat, jezdzilem od mechanika do mechanika, w koncu samemu udalo mi sie zdjagnozowac ze to lozysko w przednim kole zdechlo, a o malo nie wymienilem skrzyni.

A co do halasow to nic mi specjalnie nie szumi, teraz jest cisza :) ale przed wymiana lozyska myslalem ze mi sie auto rozpada :satan:

Szukaj przyczyn gdzie indziej.

rafek
29-04-2009, 16:39
wachacz wzdłuzny albo jego obsady

artax
29-04-2009, 19:49
ja takze mialem "myszkujący" tyl na zakręcie +dziura.Diagnoza ;luz na tulei wahacza wzdloznego.Wymieniam caly wahacz L i P 2 razy 158zl :wall:
pzdr

platinumsun
29-04-2009, 21:39
po zapoznaniu sie z wszystkimi opiniami(dla mnie bardzo cennych) zabieram sie do roboty po majówce ,za wszystkie rady dzięki wielkie .napewno napisze co było nie tak

marcin1051
04-05-2009, 16:33
Ja u siebie mam to samo.Wymienione nowe amory z tyłu.Ustawiana cała geometria.Kupione nowe opony.Brak jakichkolwiek luzów byłem u diagosty i w ASO.Teraz jest dużo lepiej ale czasami delikatnie jeszcze czuje bujanie.Duża poprawa po wymianie opon.Już sam niewiem co to może byc ,teraz to już na to staram się nie zwracać uwagi bo myślę że chyba jestem za bardzo wrażliwy.. A w warsztatach byłem w dwóch w tym w ASO to nie więdzą co powiedzieć najlepiej to by wymienili cały tył. Sam bym chciał wiedzieć co usunię tą usterkę w 100%.