PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]syczy, nierówne obroty, trzęsie silnikiem



marcin-pe17
28-04-2009, 08:30
Witam mam problem z samochodem. Wczoraj jak odstawiałem auto na parking to byłolo wszystko w pożądku.
Dziś rano do pracy trzeba było jechać i co? Zapalam... za pierwszym razem zgasł, po drugim odpaleniu zaczeło się.... słychać wyraźne syczenie gdzies z przodu samochodu. Silnik pracuje jak zwariowany, albo obroty że już zdycha albo obroty ponad 4 tyś. i tak na przemian. Po dodaniu gazu słabiutko reaguje na pedał. A co więcej trzęsie silnikiem. Aż w takim stopniu że zaraz zgasiłem, bo sie o poduszke silnika bałem, albo że coś urwie.
Co to może byc i gdzie tego szukać żeby naprawić? Gdzieś jakieś lewe powietrze?
Bo do pracy pożyczonym autem pojechałem :/

maniek_
28-04-2009, 10:08
Szukaj nieszczelności w dolocie, czy nie spadł jakiś wężyk podciśnieniowy.

Lukasz-Gdansk
28-04-2009, 18:21
Ja miałem to samo. Spadła mi zaślepka z tego krućca który jest przy krokowcu. Za przepustnicą masz przewody podcisnieniowe i pewnie któryś z nich spadł albo ta zaślepka przy krokowcu.
Dodam tylko że jak to jest zaślepka to pasuje tam wężyk taki zwykły przezroczysty o średnicy 10mm. Ja zrobiłem tak że uciąłem ok 30mm i z jednej strony zrobiłem koreczek z poxiliny a żeby dojechać do sklepu to wcisnąłem tam papierosa :) pasował idealnie :)

marcin-pe17
28-04-2009, 21:33
witajcie, otóż problem został zidentyfikowany i rozwiązany... :)
Spadł wężyk podciśnienia do układu hamulcowego. Po założeniu go na miejsce auutko ożyło, a co lepsze to zniknęły problemy z mocą przy ruszaniu, trochę tak świrował, pewno sobie tam brał już jakiś czas powietrza. Na dniach jak będę coś kleił to na kleju osadzę ten wąż co by się więcej nie chciał odklejać :) albo jakąś opaskę założę :)
Pozdrawiam :) dzięki za porady :)

Lukasz-Gdansk
28-04-2009, 22:06
To lepiej daj opaski bo jak będziesz chciał to w przyszłości zdemontowac to może być problem po przyklejeniu.