PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] [MKII] sprzeglo i zawory pilnie pomóżcie



Czuly
29-04-2009, 18:59
Witam wszystkich

Moj problem to oczywiscie sprzeglo - nadaje sie do wymiany prosze o podanie cen przyblizonych czesci do tego sprzegla. oraz jaki koszt robocizny

drugi problem do luzy zaworowe mam problem bo mialem chwile tak ze mi palil na 3 gary noi stuklo 150 000 wiec oddalem autko i stwierdzono ze trzeba zrobic luz. ok oddalem wymienili chyba 8 plytek i 1,5 miesiaca byl spokoj. teraz znowu dodam ze kable i swiece nowki orginaly.

ten mechanik robi wszystko na orginalach noi kasuje prawie jak w serwisie
wiec prosze kogos z okolic o podanie adresu jakiegos dobrego mechanika z okolic ŚLĄSKA lub moze ktos z klubowiczow by sie tego podjal???

prosze o jakiekolwiek odpowiedzi

nie stac mnie na takiego mechanika a reszta w moim miescie to paploki ;/

Wit
30-04-2009, 11:30
co do sprzęgła to u mnie cena za LUKa od 370 pln (bez wysprzęglika) a wymiana od 180 pln. Do tego trzeba rozważyć wymianę uszczelnienia na wale i na półośkach-jeśli cieknie, ale na wale warto i taka bo przy okazji, a półośki do rozważenia.

Czuly
30-04-2009, 15:17
no u mnie mechanik powiedzial za orginalne sprzego z wysprzeglikiem 900 ponad zlotych gumy na poloskach na sto procent dobre w tym jedna nowa, a co to walu to niewiem.

tylko ze za robocizne krzyknal od 400 w gore ;(

Czuly
01-05-2009, 21:52
nikt nie pomoze???????

maniek_Rz
05-05-2009, 20:31
Kolego drogi widze że masz 2 litrowego mondeusza wiec sprzegło min 600 zł (sahs, LUK, Valeo) wysprzęglik około 400 zł, uszczelniacz na wał orrginał około 40 zł. O robociźnie to nie wiem zalezy od 200 do 500 zl.

Co do luzów zaworowych to sam nie wiem co powiedziec, jedno co mi sie na usta ciśnie zmnień mechanika, lub poprostu gośc wzioł kase i nic nie zrobił przy luzach. Ja też mam 2.0 z czarną pokrywą ale po przejechaniu 30000km od założenia gazu luzy były do regulacji tylko na 2 zaworach. W sumie zapłaciłem za regulacje luzów +rozrząd około 470 zł z materiałami.

Powodzenia :fan:

remik07
05-05-2009, 20:39
Witam wszystkich

/

jescze gdybys uzupełnił profil wpisujac MK2 98r byłoby fajnie , nie każdy user tego forum zgadnie czym jeździsz - w ten sposób trudno o pomoc

MONDZIOR
05-05-2009, 21:08
Mondziak MK2 97r 1.8 V16
Sprzęgło wymieniałem w Listopadzie bo się ślizgało i mondziak nie nadawał się do jazdy
koszty
sprzęgło luk 350zł
wysprzęglik 350 zł
robocizna 500zł (z wymianą oleju w skrzyni biegów i ich olejem)

Czuly
06-05-2009, 16:37
no już lepiej ;d

czyli mieszcze sie w grancach orginalnych czesci... czyli ze mnie raczej nie zedrze no wyglada na to ze robocizna ok 400zł wyjdzie. pozatym reszta w miare .

co do profilu to uzupelnie za wczasu.

co do luzu to nie jestem pewien ale cale moje miasto poleca tego mechanika.. moze akurat trafilem na jego jakiegos pomocnika i dal mu zeby to zrobil ;/

zobaczymy co teraz powie powiedzialem ze to chce miec zrobione jako gwarancja.


oby zrobil z tym dobrze bo jak nie to rozniose mu ten warsztacik.
jedynym plusem jest chyba to ze cale zycie robil tylko z fordami.

w kazdym razie dzieki. teraz tylk0o rozbic bank :(