PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]grzeje się,chłodnica czysta



Ufo
30-04-2009, 20:05
Jak w temacie nawet poza miastem cały czas A.Na klimie to już L i drugi bieg wentyli.Podejrzewałem chłodnicę ale czyszczenie (skuteczne)niewiele dało. Miałem termostat który za szybko się otwierał tak że ledwo do N dochodził.Jakiś czas temu nagle zaczął otwierać się na O potem R a teraz coś mi się zdaje że dopiero na późnym A.Ale pewien nie jestem.Odnoszę wrażenie,że podchodzi prawie pod L a potem schodzi w okolice A.Myślicie,że to może termostat się zacina i otwiera coraz później?

Netoper
30-04-2009, 20:11
Jak już miałeś przeboje z tym termostatem to możliwe że teraz w drugą stronę mu odbiło.
Kwestia jeszcze czy czujnik na wskaźnik prawidłowo dane przekazuje.
A te czyszczenie chłodnicy to z zewnątrz czy od środka?

Ufo
30-04-2009, 20:20
Z zewnątrz bo nie chciałem wentyli zrzucać.Spryskałem takim płynem który mi polecił koleś od klim i chłodnic , poczekałem trochę i spłukałem obficie wodą pod ciśnieniem.Jest czysta tzn widać na wylot przez użebrowanie

Dodano po 1 min.:

Co do czujnika na wskaźnik to włącza wentyle bez klimy przy takim samym jego wskazaniu jak zawsze-na L pierwszy bieg tylko na klimie gdie 1 chula cały czas na L włącza 2bieg

Netoper
30-04-2009, 20:22
Najlepiej to by było podpiąć się do auta i luknąć jaka jest temperatura z drugiego czujnika.
Albo na próbę wyjąć termostat i bez niego zobaczyć co się będzie z temperaturą działo, a w tym czasie termostat do gara jakiś termometr i patrzeć przy jakiej temperaturze jak się zachowuje.

Ufo
30-04-2009, 20:48
W sumie już mam termostat zamówiony oryginał 92st. i zobaczymy.Podjadę do fordziarza.A coś oprócz czujnika i termostatu może być.Chłodziwo czyściutkie

pleban
30-04-2009, 20:50
Najprawdopodobniej termostat się zawiesił.
jak po wymianie będzie dalej to samo to może być jeszcze chłodnica w środku zamulona.
Czujnik raczej odpada,bo na deskę jest jeden a na kompa drugi.
Jeżeli na desce widać że się grzeje i wentyle startują to mało prawdopodobne żeby dwa czujniki naraz padły.

Netoper
30-04-2009, 21:10
Nie doczytałem tego co do posta dopisałeś, bo ja już w tym czasie produkowałem się, ale teraz na pewniaka termostat też bym obstawiał.

A coś oprócz czujnika i termostatu
Jedynie zamulona chłodnica, i w większości przypadków chłodziwo czyste jest, bo po prostu kamień od wewnątrz narósł a on nie brudzi płynu.

Ufo
30-04-2009, 21:27
No cóż czekam na termostat i zobaczymy co dalej-dzięki za podpowiedzi