PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]MKII nie działa drugi cylinder



robertmazi
01-05-2009, 16:03
Witam koledzy poratujcie, porzebuje troche porad i opini. Mam problem z mkII 2.0 B+G 98.11 nie działa drugi cylinder. Wymienione przewody świece, cewka, przepływomierz, komputer nic nie pokazał, ciśnienie dobre, nie wiem co dalej robić każda rada jest na wage złota, z góry dzięki. Na forum nic nie znalazłem, aha problem na bp i gazie.

robertmazi
01-05-2009, 18:12
Nie no koledzy nie wieże że nie ma żadnego pomysłu do mojego problemu bo cały czas jest on aktualny

GrekuPL
01-05-2009, 19:29
poczekaj...chopie dłuuuuuugi weekend jest :hehe:

przemomkI
01-05-2009, 20:24
Sprawdzłes czy jest iskra na świecy na tym cylindrze?Jesli na gazie tez nie chodzi to musi byc coś z zaplonem na tym cylindrze

robertmazi
01-05-2009, 20:32
iskra jest, a pod wtyczkę od wtrysku przy tym cylindrze podłanczał mechanik zarówkę i sie świeciła.

przemomkI
01-05-2009, 20:34
ale jesli na gazie tez nie chodzi to raczej nie jest wina wtrysku.

robertmazi
01-05-2009, 21:12
czyli trzeba szukać problemu w elementach które są wspólne dla lpg i bp. Aha wyjmowałem też bezpiecznik od lpg w celu sprawdzenia czy nie jest to wina lpg i nic nie pomogło.

Coster12
02-05-2009, 12:32
ale nie watpliwie napiecie na wtrysku powinno byc, to masz, juz wiesz dlaczego Ci ine chodzi na benzynie, a z gazem moze byc osobny problem? wogole jaki masz gaz?

robertmazi
02-05-2009, 12:54
gaz mam sekwencyjny AG ZENIT. wcześniej chodził dobrze na gazie i benzynie także odpada opcja ze nagle zepsuł sie gaz i bp. Napięcie na wtrysku jest ale może on sie przycina lub za dużo leje tego paliwa i wtedy ma sens to że nie chodzi na bp i gazie?

Zonk99
02-05-2009, 15:50
A może uszczelaka pod kolektorem ssącym poszła?

arczi3
02-05-2009, 16:24
a od kiedy przestał ci pracować ten cylinder

Coster12
02-05-2009, 16:50
zeby sprawdzic wtryskiwacz zamien go na inny cylinder. latwo sie go wyciaga

robertmazi
02-05-2009, 20:49
zonk99 może nie wiem, a jak można to sprawdzić domowym sposobem??

arczi3 cały problem zaczą sie w swięta wielkanocne tak zupełnie nagle pale po 2h postoju i zonk kopci nie ma siły itd. jak wcześnie opisywałem ale jest to napadowe przez dzień zrobiłem 900km i nic a na drugi dzień znów żle a nawet gorzej, a że to konkretnie ten to wiem od kilku dni, ale pierwszy mechanik też powiedział ze na tym coś jest nie tak

coster12 ok może zaras przezuce jak da rade skoro mówisz że to proste ale :ass: że byłem u tylu mechaników i nikt nie wpadał na takie pomysły jak wy koledzy a wogóle dają mocno do zrozumienia że fordy to wredne samochody w naprawie i nie chcą sie podejmować naprawy zwłaszcza z lpg

arczi3
02-05-2009, 21:16
bo to nie mechanicy tylko chińskie podróbki , jeśli komputer nic nie pokaże ( i nie pokaże jak to zrobić ) to już jest nie do zrobienia , ostatnio bylem na stacji obsługi i czujnika od temperatury wody kazał mi szukać gdzieś za silnikiem a on jest z przodu pod termostatem , na forum więcej się dowiesz niż u nie jednego mechanika


wracając do sprawy wiem ze może to nie pomoże ale sprawdź sobie czy przypadkiem nie masz szczelonej świecy
po drugie sprawdź czy czujnik wody daje ci dobre odczyty ( to znaczy czy ci dobrze działa ) bo podobne objawy miałem ja kiedy padł czujnik i dawał zły odczyt do innych czujników i im się chromoliło

robertmazi
02-05-2009, 21:52
nie sprawdze dziś juz tego wtryskiwacza, a świece są ok wkładałem inne i to samo,czujnik wody też działa poprawnie tznodczyt jest ok a pozatym byłempodpinany dwa razy pod kompa raz pod taki uniwersalny chyba do wszystkich marek a drugi raz do akiego przystosowanego do fordów.volvo i mazdy i nic nie pokazały. ale może ktoś mi powie czy możliwe jest że jeżeli samochód pracuje na gazie to wtryskiwacz od benzyny może działać tzn podawać w tym czasie bp

aha jeszcze dwa spostrzeżenia moje dziwnie szybko ubywa gaz ze zbiornika i jak wczoraj odpaliłem na bp i było ok przełaczyłen na gaz i już żle przełaczyłem spowrotem na bp i żle, zgasiłem silnik i powtórzyłem to i to samo czyli na bp chodził ok dopuki nie właczyłem gazu.

arczi3
02-05-2009, 22:02
normalnie wtryski działają i na benzynie i na gazie tylko na gazie dłużej są otwarte i może po przełączeniu na gaz ci się zawiesza bo się zatarł , może to być przyczyną większego spalania LPG i BP ( jak to się mówi LEJE CI WTRYSK ) , są na stacjach takie czyściki do benzyny może pomoże , kiedyś koleś mi powiedział takie fajne stwierdzenie ( na LPG 6 dni a na obiad do teściowej w niedziele na BP )właśnie co by zawory przepółkać

Exodos
03-05-2009, 00:19
normalnie wtryski działają i na benzynie i na gazie tylko na gazie dłużej są otwarte i może po przełączeniu na gaz ci się zawiesza bo się zatarł , może to być przyczyną większego spalania LPG i BP

Kolego, przeczytaj to 3 razy, przeanalizuj i napisz, jak ma mu więcej palić skoro wtrysk nie działa ? Nie rozpyla paliwa przecież, żeby sprawdzić wtryski czy są ok, podjedź do gaziarza, niech się wepnie z lapkiem do kompa od gazu i niech zrobi diagnostykę.

Wtryski od gazu biorą sygnał od wtrsków benzynowych, ja te będą strzelone, czyli sygnał nie będzie się pojawiał na nich, wtryski od gazu nie mają prawa działać.

Potek
03-05-2009, 01:10
Sparwadz kompresję na zimnym silniku, bo wygląda to na wypalony zawór.

robertmazi
03-05-2009, 12:24
Potek jak na początku napisane: "ciśnienie dobre" na każdym cylindrze równe


Czyli wtrysk od bp może być uszkodzony za dużo podaje bp a przy przełaczeniu na gaz ten wtrysk bp sie nie wyłącza i na dodatek leje jeszcze wtrysk od gazu, dlatego świeca jest zalewana, śmierdzi gazem i bp i inne opisane objawy, może taka wersja by tu pasowała co o tym myślicie panowie

A jak z tym preparatem do czyszczenia czy jest szansa że to pomoże w tej sytuacji, bi rozumiem że żadnego ryzyka nie ma? Może ktoś stosował i mółby sie wypowiedzieć lub wie coś więcej o tym.

Panowie jeszcze dodam że jakieś 4000km wcześniej robiłem regeneracje listwy wtryskowej lpg, wtedy chyba zatarł sie któryś wtrysk były też podobne objawy ale na bp śmigał elegancko.

LaBobas
03-05-2009, 22:58
Ja sie sklaniam do tego co napisal Potek.Sprawdz kompresje,jak wypalilo zawor to nie bedzie chodzil.Moze krzywke zjechalo na walku.Malo prawdopodobne,ale realne.

CzarekJ
04-05-2009, 12:50
wczoraj odpaliłem na bp i było ok przełaczyłen na gaz i już żle przełaczyłem spowrotem na bp i żle, zgasiłem silnik i powtórzyłem to i to samo czyli na bp chodził ok dopuki nie właczyłem gazu.
wcześniej robiłem regeneracje listwy wtryskowej lpg, wtedy chyba zatarł sie któryś wtrysk były też podobne objawy ale na bp śmigał elegancko.
Coś mi mówi że problem może być po stronie LPG.
Może w momencie przełączenia sterownik podaje jakieś błędne dane do PCMa i ten nie odcina zasilania wtrysku na II garze i
przy przełaczeniu na gaz ten wtrysk bp sie nie wyłącza i na dodatek leje jeszcze wtrysk od gazu, dlatego świeca jest zalewana, śmierdzi gazem i bp i inne opisane objawy, może taka wersja by tu pasowała co o tym myślicie panowie
Tak właśnie "kombinuję"

robertmazi
04-05-2009, 19:55
Panowie dziś oddałem dziada do warsztatu i zobaczymy co dalej może uda sie naprawić podobno dobry warsztat.
Jak coś będę wiedział to sie odezwę, jeżeli uda im sie zrobić to napisze co było może komuś sie przyda a jak nie to będziemy zgadywać dalej, narazie dzięki wszystkim za rady i sugestie. Pozdro.

LaBobas
05-05-2009, 14:12
zwarcam honor,nie doczytalem,teraz jasne,ze sieje cos z instalki gazowej.

Potek
05-05-2009, 17:12
Potek jak na początku napisane: "ciśnienie dobre" na każdym cylindrze równe

Czytałem, a napisałem tak dlatego, że miałem podobną sytuację, nie pracował jeden cylinder, posprawdzałem wszystko i w końcu zawiozłem do mechanika na pomiar kompresji, ten stwierdził, że jest ok. Powymieniał świece, przewody, cewkę i dalej nic. Dopiero jak rano na zimnym zmierzył to okazało się, że na jednym jest lipa. I również było tak, że na PB miał przebłyski i pracował normalnie a na lpg nie.
No ale miejmy nadzieje, że u Ciebie to wina lpg.

robertmazi
05-05-2009, 20:05
No bardzo możliwe koledzy ale wyciągałem bezpiecznik od instalacji gazowej w celu jej całkowitego odłączenia a pytałem gazownika który to zakładał czy to odłącza instalacje w 100% w powieział że tak, i żadnej poprawy nie było.
Narazie nic nie wiem może jutro przedzwonie do tych mechaniorów i zapytam czy coś wiadomo.

arczi3
05-05-2009, 22:04
normalnie wtryski działają i na benzynie i na gazie tylko na gazie dłużej są otwarte i może po przełączeniu na gaz ci się zawiesza bo się zatarł , może to być przyczyną większego spalania LPG i BP

Kolego, przeczytaj to 3 razy, przeanalizuj i napisz, jak ma mu więcej palić skoro wtrysk nie działa ? Nie rozpyla paliwa przecież, żeby sprawdzić wtryski czy są ok, podjedź do gaziarza, niech się wepnie z lapkiem do kompa od gazu i niech zrobi diagnostykę.

Wtryski od gazu biorą sygnał od wtrsków benzynowych, ja te będą strzelone, czyli sygnał nie będzie się pojawiał na nich, wtryski od gazu nie mają prawa działać.


właśnie o tym pisałem tak mi mechanik tłumaczył , może go źle zrozumiałem to sorki ze mieszam ale już tarce cierpliwość do swojego Munka :wall: :wall:

Netoper
05-05-2009, 22:12
odłącza instalacje w 100% w powieział że tak,
No to zostaje Ci brak iskry na tym cylindrze, albo brak komprechy np przez wypalony zawór.
Ewentualnie wtrysk benzynowy cały czas otwarty i leje paliwem.

CzarekJ
05-05-2009, 22:27
No bardzo możliwe koledzy ale wyciągałem bezpiecznik od instalacji gazowej w celu jej całkowitego odłączenia a pytałem gazownika który to zakładał czy to odłącza instalacje w 100% w powieział że tak, i żadnej poprawy nie było.
Narazie nic nie wiem może jutro przedzwonie do tych mechaniorów i zapytam czy coś wiadomo.
Spróbuj moze odłaczyc LPG i zrobić "reseta" PCM-owi......
Ups.....juz u mechaniorów :)

robertmazi
05-05-2009, 22:37
Oooo.. CzarekJ to teraz zabłysnołeś szkoda że tak póżno, bo już stoi u mechanika ale może jeszcze tak przetestuje brawo takich Weteranów nam trzeba na forum. Super wogóle jesem bumny z was panowie że takie zainteresowanie a tym bardziej mnie cieszy że zajmują sie tym kompetętni fachowcy(moderatorzy,weterani,bywalce). Pozdro dla całej załogi a głównie uczestników tego tematu. Napisze jak tylko będe coś wiedział a może zrobimy jakieś zakłądy kto wystawił najbardziej zbliżoną diagnozę :wow2: :wow2: :wow2:

robertmazi
06-05-2009, 18:56
Witam koledzy dziś odebrałem auto od mechanika. W sumie zrobił tylo regulacje luzów zaworów ale to nie była przyczyna, ale na benzynie chodzi ok. problem jest w instalacji gazowej, już w trakcie przygotowywania instalacji do przełączenia na lpg jest źle. Także jutro jade do gazowników i niech sie martwią, instalacja ma 1,5 roku a już była regeneracja listwy wtryskowej i wogóle problemowa i awaryjna jest (AG ZENIT). A na bp nie chodził bo podobno trzeba było przedmuchać to paliwo które sie tam nazbierało podczas pracy silnika w trybie awaryjnym. I chyba dość nietypowa jest ta instalacja bo u mnie w mieście nikt nie ma do tego oprogramowania musze gonić 30 km ale jeszcze gwarancja jest. Jutro napisze co dokładnie było pryczyną. pozdrawiam

CzarekJ
07-05-2009, 09:03
Oooo.. CzarekJ to teraz zabłysnołeś szkoda że tak póżno, bo już stoi u mechanika ale może jeszcze tak przetestuje brawo takich Weteranów nam trzeba na forum. Super wogóle jesem bumny z was panowie że takie zainteresowanie a tym bardziej mnie cieszy że zajmują sie tym kompetętni fachowcy(moderatorzy,weterani,bywalce). Pozdro dla całej załogi a głównie uczestników tego tematu. Napisze jak tylko będe coś wiedział a może zrobimy jakieś zakłądy kto wystawił najbardziej zbliżoną diagnozę :wow2: :wow2: :wow2:
Niestety trudno jest właściwie zdiagnozować przyczynę jakiegoś "babola" wirtualnie-nie widząc i nie słysząc auta :) ....przyczyn może być wiele i niekiedy kilka.
Ale dzięki za słowa uznania...również w imieniu innych.
Czytając takie słowa dostrzegamy ze nasze "wypociny" na coś się przydają a bez skromności zaznaczę ze po to jest to forum i klub aby dzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniem w celu niesienia pomocy potrzebującym.
Mechanicy niestety sporo kasują a najczęściej możemy wiele rzeczy zrobić samemu.
Zakłady-kto najtrafniej?
Chyba nie w tym rzecz aby rywalizować :)

robertmazi
07-05-2009, 13:58
Witam, koledzy dziś problem został rozwiązany i tkwił on w instalacji lpg a dokładnie w listwie wtryskowej w której to jeden wtryskiwacz cały czas lał lpg niezależnie czy auto chodziło na lpg czy bp. Koszt z dużym rabatem 30 zł tzn czyszczenie i wymiana dławika. A jak wcześniej dzwoniłem do serwisu lpg i przedstawiłem sprawe rozmówca twardo upierał sie że na bp musi chodzić i żeby dopiero wtedy do nich przyjechać. Oni oczywiście skłaają wine na lpg że słaby, tankuje tylko na BP lub ORLEN. Może warto przerzucić sie na małe stacje, takie którym zależy na kliencie i mają lepszy gaz. Muśle że ten reset kompa po odłączeniu lpg mógłby rozjaśnić sprawe dużo wcześniej. Przy każdej następnej awarii w moim mondeo pierwszy będzie tel do serwisu lpg. Pozdrawiam całą załogę klubu.

arczi3
07-05-2009, 17:48
fajnie ze udało ci się zrobić furkę :up: :up: :up: pozdrawiam

Netoper
07-05-2009, 18:36
Tylko tak się zastanawiam że jak:

ale wyciągałem bezpiecznik od instalacji gazowej
To kurcze wtryski powinny być odcięte.
Chyba że ten gazownik coś pomieszał z bezpiecznikami

robertmazi
07-05-2009, 19:07
Netoper: są dwie opcje albo świeca była jeszcze zalana albo trzeba było jak napisał kolega CzarekJ reset kompa zrobić. Też sie ciesze że mam furke zrobioną. Nie chce sie już denerwować ale jak bym policzł całkowity koszt naprawy topewnie wyszłoby ponad polowe tego co udało mi sie zaoszczędzić pokonując 15000km na lpg.