PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Silnik się dusi na benzynie, na gazie strzela



Dark Man
01-05-2009, 21:42
Witajcie Mondeo maniacy :)

Nastał czas kiedy to ponownie przychodzę do Was po pomoc, gdyż mojemu autku znowu zaczyna coś dolegać :(

Do rzeczy.

Nie dawno myłem komorę silnika płynem do silnika i spłukiwałem myjką ciśnieniową przy wyjętym akumulatorze.
Po umyciu i odczekaniu pół doby, podłączyłem, zaprogramowałem komputer i autko nie sprawiało żadnych problemów.
Po kilku dniach podczas jazdy na LPG, z pod maski zaczęło strzelać przy ok. 1500 obrotach zapewne z zabezpieczeń na kolektorze przed wybuchami (było czuć przez sekundę gas). Dodam, że gdy przekraczałem 2000 obrotów, nic się nie działo i samochód jechał jak najbardziej poprawnie. Natomiast na benzynie nic się nie działo.
Z kolejnymi dniami, powoli zaczynało być coraz gorzej - tzn. więcej zaczął strzelać. Pomyślałem że może to wina gazu w zbiorniku bo się kończył, więc zużyłem do końca, zatankowałem nowy do pełna i odkręciłem ciut ciut dopływ gazu - zrobiło się jeszcze gorzej.
Teraz poniżej 2000 strasznie strzela, a dodatkowo na benzynie zaczął się dusić - wciskam pedał gazu a on ociężale (jakby się dławił) przyspiesza.


Czekam na Wasze propozycje rozwiązania problemu, klubowicze.

maniek_
01-05-2009, 21:45
Sprawdź świece i przewody wysokiego napięcia - strzały oznaczają problemy z zapłonem

Dark Man
01-05-2009, 22:07
przewody tyle co wyczytałem to poprzez pomiar rezystancji - prawidłowy o ile się nie mylę to 8-30kOhm
a jak sprawdzić świece?

CzarekJ
02-05-2009, 00:12
Swiec samodzielnie nie sprawdzisz - sprawdza się je na specjalnym próbniku.Nie wiem ile taka "przyjemność" kosztuje ale być może przy cenach nowych świec nie jest to opłacalne.
Ale przy twoich problemach posprawdzał bym wszelkie połączenia podcisnieniowe....po myciu ciśnieniowym mogło cos się naruszyć i z czasem stracić szczelność lub nawet spaść....trójnik pod cewką??
Sprawdź również czy czasem cewka nie jest wilgotna.

adriano89
02-05-2009, 10:30
Kolego ja tak miałem w swoim Mondeo. Pojechałem do gazownika około 20 minut podłaczył pod komputer i zero problemów.

Dark Man
03-05-2009, 00:48
Ale przy twoich problemach posprawdzał bym wszelkie połączenia podcisnieniowe....po myciu ciśnieniowym mogło cos się naruszyć i z czasem stracić szczelność lub nawet spaść....trójnik pod cewką??
Sprawdź również czy czasem cewka nie jest wilgotna.
dzięki za rady, ale jestem ciemny w działaniu tego co jest pod maską :)
o ile wiem gdzie jest cewka i sprawdzę ją w dzień, to nawet nie wiem które to są połączenia podciśnieniowe :(
co to jest ten trójnik i w jaki sposób rozpoznam że "spadł"?


Kolego ja tak miałem w swoim Mondeo. Pojechałem do gazownika około 20 minut podłączył pod komputer i zero problemów.
Tyle że u mnie to na początku było tylko z gazem a teraz ma już też problemy na samej benzynie, więc teraz puki nie chodzi dobrze na benzynie, to nie będzie dobrze chodził na gazie, więc gazownik nic nie zrobi.

CzarekJ
03-05-2009, 08:43
No to Dark-Man masz problem......Piszę o podcisnieniach bo wyglada mi na to że silnik prawdopodobnie zaciaga "lewe" powietrze.
Trójnik znajduje sie pod cewką zapłonową.....całkiem raczej sie nie zsunął ale mozliwe że stracił szczelność.
Jest to dość "krótkie" połaczenie ale mozna założyć opaskę zaciskową.
Przy twoim doświadczeniu "mechanicznym" jednak nie obejdzie się bez "fachowca" chyba że jestes na tyle "zawziety" i jednak masz "smykałkę" ze poradzisz sobie sam......z naszą pomocą.
Przewody podciśnieniowe to wężyki gumowe które sa podłaczone bezposredno lub pośrednio poprzez różne zaworki i filterki z kolektorem ssacym.

remik07
03-05-2009, 15:34
przewody tyle co wyczytałem to poprzez pomiar rezystancji - prawidłowy o ile się nie mylę to 8-30kOhm

błąd metody pomiaru. W przypadku "strzałów" jak pisał Maniek najbardziej podejrzane wydają się kable. Jednak nie rezystancja samego przewodu jest istotna lecz REZYSTANCJA IZOLACJI a tego zwykłym miernikiem nie zmierzysz. Najprostszą metodą na sprawdzenie jest odpalenie auta w nocy i popsikanie zraszaczem do kwiatów w okolicach przewodów - jeśli będzie źle - zobaczysz to na bank.
Jeśli nie - szukasz gdzie indziej. Ale ja zacząłbym od tego.pozdr.

CzarekJ
04-05-2009, 10:59
Tak czy inaczej prosiłbym o zamknięcie tematu przez głównego zainteresowanego i powiadomienie o przyczynach strzałów.

Dark Man
05-05-2009, 23:56
Kupiłem oryginalne przewody zapłonowe i świece.
Zamontowałem i rozwiązały sprawę dławienia się na wspomnianych wcześniej obrotach.

Jednakże jest problem z nierównomierną pracą silnika, a dodatkowo jeszcze obroty spadają do strasznie niskiego poziomu. Na gazie do tak niskiego że silnik gaśnie.
Często ciężko go wyprowadzić z tak niskich obrotów - wciskanie pedału gazu daje tylko "plyplyplyply" i ledwo podnosi obroty. Gdy przekroczy 1100, to silnik już dobrze chodzi.

Co teraz radzicie?

Netoper
06-05-2009, 09:19
Co teraz radzicie?
Pomiar i czyszczenie przepływki, czyszczenie bocznikowego sprawdzenie szczelności podciśnień, pomiar lambdy. (wszystko jest opisane na forum)
W czasie jak będziesz czyścił zrobić reset, po złożeniu wszystkiego -adaptacja

Ewentualnie zacząć od reset/adaptacja

CzarekJ
07-05-2009, 09:06
Co teraz radzicie?


Ewentualnie zacząć od reset/adaptacja
Od tego zacząłbym :bigok:

remik07
07-05-2009, 09:29
EGR do wyczyszczenia :car:

CzarekJ
07-05-2009, 09:32
EGR do wyczyszczenia :car:
A odłączyć toto....jeden układ powodujący "babole" mniej :bigok:

DENSITO
13-06-2009, 12:51
Drogi kolego stawiam na problem który poruszył czarek J masz lewe powietrze które dostaje się do silnika, zobacz zdiagnozuj lukni posłuchaj to jest niewielki wydatek i dobry początek

skibson
27-12-2011, 02:52
Swiece i przewody zdecydowanie rozwiazuja problem :)

zetes
27-12-2011, 03:06
Swiece i przewody zdecydowanie rozwiazuja problem

Kotlet sprzed 2,5 roku :boshe: Po coś to odkopywał ?? :jaja: