PDA

Zobacz pełną wersję : [Mk2] Wymiana rozrządu i pompy wody, gdzie? (ŚLĄSK)



kerk
03-05-2009, 10:23
Witajcie,

Stałem się ostatnio posiadaczem Mk2 1.8 16V z XI '96, 115 kkm przebiegu. Nie mam niestety informacji co do tego, kiedy ostatnio był wymieniany rozrząd i inne elementy, więc chciałbym z marszu wymienić rozrząd i pompę wody (tym bardziej, że na wolnych obrotach słychać takie jakby wycie - na forum wyczytałem, że może się to wiązać z padem pompy wody)

Zakupów planuję dokonać na ford.sklep.pl:
http://ford.sklep.pl/pl,product,321901,zetec,zestaw,rozrzdu,ford.html
http://ford.sklep.pl/pl,product,320785,pompa,wody,denckermann,zetec.htm l

Czy te podzespoły będą ok?
Pytanie następne, czy może ktoś polecić dobry warsztat w okolicach Katowic, który zrobi to porządnie? Na forum znalazłem polecony warsztat w Zabrzu na ul. Żelaznej, czy jest jeszcze coś godnego polecenia?

I jeszcze jedno pytanie co do oleju. Niestety również nikt nie jest w stanie mi powiedzieć, jaki dokładnie był tam wlewany :) Czy mogę bez obaw wlać 10W40 Formula XR+?

sosnowicz
03-05-2009, 23:19
Części będą pasować. Warsztat za Żelaznej w Zabrzu ma bardzo dobrą opinię. Robiłem tam parę tematów i nie mogę złego słowa powiedzieć. Ewentualnie jeszcze taki adres: "Win-Car" Serwis Forda, sprzedaż części zamiennych, 44-151 Gliwice, Daszyńskiego 339

matrix27
04-05-2009, 00:23
"Win-Car" Serwis Forda, sprzedaż części zamiennych, 44-151 Gliwice, Daszyńskiego 339

ja nie polecam tego warsztatu. Mialem swego czasu problem z elektryka i mechanika elektrycznych szyb. Podjechalem do nich- facet powiedzial ze najblizszy termin ma za miesiac (a zadnych samochodow na placu), do tego ze to pewnie modul sterujacy padl, do tego ze prowadnice sa do wymiany i ze trzeba samochod pod kompa podlaczyc oraz jeszcze kilka rzeczy wymienil.

Orientacyjny koszt (500- 600zł)
Widac bylo ze nie jest zaiteresowany robota
-----------------------------------------------------------------------------------
Nie zastanawialem sie dlugo, podjechalem do mojego dobrego elektryka (mechanika tez)- poogladal, posprawdzal i okazalo sie ze:

- jeden z kabelkow z glownej wiazki wchodzacy do drzwi byl przetarty
- byly zasniedziale wtyki w module sterujacym.

Koszt calkowity- 30zł- wszystko hula juz 1,5 roku bez problemu

Dodano po 1 min.:

Ja z mojej strony moge polecic Ci mojego elektryka (mechanika), wszystko przy samochodzie mi robi

- rozrzad, cale przednie zawieszenie
- tylne

teraz za chwile polosie bedzie u mnie wymieniac

Jak chcesz pusc PW to podam CI namiary

Tuner.Pl
04-05-2009, 07:56
ja polecam firme Auto Projekt ul.Filaretow 31 Tychy

mariuszf
16-05-2009, 02:13
Jeśli jeszcze jesteś zainteresowany polecam warsztat " Auto-Serwis" S.C. Tarnowskie Góry ul.Nakielska 9 tel.32 2888418 kom.600837159. Obecnie zawiozłem tam swojego mondka na wymianę pompy wody ponieważ w moim żeby ją wymienić muszę zrzucić rozrząd do tego łożysko koła , łączniki stabilizatorów,końcówki drążków kierowniczych z ustawianiem zbieżności koszt 300zł za całość .Oczywiście części kupiłem swoje. Mam znajomych którzy też korzystają z tego warsztatu i nikt nie narzeka.

Domin85
16-05-2009, 13:25
polecam Kemes Auto Serwis Bytom ul. Piłsudskiego 67

mariuszf
17-05-2009, 16:33
wczoraj właśnie odebrałem mojego mondka z tego warsztaciku o którym wspominałem wcześniej.Jak go rozebrali okazało się że doszła jeszcze wymiana drugiego łożyska piasty koła i obydwóch sworzni wahaczy.Robocizna wyszła 340 zł za całość. Zrobione czyściutko i w przystępnej cenie .A więc dalej polecam.