PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]podcisnienia co do czego ??



krzysiekbyd
05-05-2009, 22:16
mondeo 1.8 16v mam klopot z podcisnieniami co jest od czego zerknijcie prosze na podany link http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ba6dbca02332102.html i teraz tak mam klopot z gazem musi byc jeden z tych 2 wezykow odlaczony bo inaczej faluja strasznie obroty ;/ ZAMIESCILEM TEMAT - GAZ

arczi3
05-05-2009, 22:23
ja mam jeszcze do tego spalanie 16 litrów :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: i nie mogę dojść o co chodzi w MUNKU :( :( :(

krzysiekbyd
05-05-2009, 22:24
arczi3 .... wez mnie nie stersuj mondziaka mam od tygodnia ..... mam nadzieje ze dojde co i jak !!! a jak nie to licze na wasza pomoc :)

arczi3
05-05-2009, 22:27
wymieniłem czujnik temperatury bo padł teraz walczę z obrotami bo mi faluj i nie działającym wiatrakiem chłodnicy i to spalanie ja mam od lutego i nie moge dac sobie rady z tym spalaniem

krzysiekbyd
05-05-2009, 22:34
ale widze ze ty masz automata :P tez polowalem na takiego wiesz nie dziw sie automat zawsze wiecej pali :P

arczi3
06-05-2009, 19:24
więcej tak , ale nie tyle


http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=151&mode=&order=0&thold=0 w tym temacie na pierwszym zdjęciu jest takie srebrne ustrojstwo , jest do niego podłączone podciśnienie a w poprzek taki cienki plastikowy przewód tez od podciśnienia

pytanie
oba miałem spadnięte , :wall: :wall: :wall: po czym i jak rozpoznać który gdzie wpiąć

krzysiekbyd
06-05-2009, 21:22
wiesz ogolnie jesli chodzi o twojego automata to podcisnienia sa inaczej i jest ich wiecej wiem to bo mialem jakis czas temu golfa w automacie i podcisnienia byly dla mnie magia i do dzisiaj pewnie nie zostaly podlaczone ale jakos chodzil :P ......

arczi3
06-05-2009, 21:51
miałem odłączone dwa i chciałem je chociaż dobrze podłączyć jak już mam mieć podłączone :jezyk1: :jezyk1: :jezyk1: :) :) :)

CzarekJ
07-05-2009, 09:28
więcej tak , ale nie tyle


http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=151&mode=&order=0&thold=0 w tym temacie na pierwszym zdjęciu jest takie srebrne ustrojstwo , jest do niego podłączone podciśnienie a w poprzek taki cienki plastikowy przewód tez od podciśnienia

pytanie
oba miałem spadnięte , :wall: :wall: :wall: po czym i jak rozpoznać który gdzie wpiąć
Coś mi się zdaje że nie masz tu nic "spadniętego" a po prostu odłączony układ EGR i celowo rozłączone podciśnienia.Prawdopodobnie gdzieś w któryś przewód wsadzona jest jakaś zaślepka..nawet normalna śrubka czy może nit.
I nic w tym nieprawidłowego.

arczi3
07-05-2009, 17:45
czemu coś takiego się robi przecież po to to jest żeby działało a nie zaślepiać , :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: nie wiem nie rozumiem tego

Krzychu32
07-05-2009, 18:28
czemu coś takiego się robi przecież po to to jest żeby działało a nie zaślepiać
EGR jest dla ekologii ,a gdy się psuje jeszcze nie słyszałem żeby ktoś kupował nowego do starszego auta ,każdy zaślepia. :)

arczi3
07-05-2009, 21:20
czyli to srebrne ustrojstwo się zaślepia , tak ?????????????

Krzychu32
07-05-2009, 21:27
Przeważnie ;) ja w busie zaślepiłem ,natomiast w mondku nie :)

arczi3
07-05-2009, 21:56
no to jutro już nie będzie oddychać :)) :)) :)) :)) :)) :))

jeszcze się pozbędę katalizatora , co mnie bardzo :ass: i będzie MUNIEK śmigał jak ta lala :)) :)) :)) :)) :))

CzarekJ
07-05-2009, 22:13
No cóż...EGR działa w dość "brudnym "środowisku i z czasem sie po prostu tak zabrudzi że przestaje pracować prawidłowo.Pozostaje więc kosztowna wymiana elementów na nowe lub czasochłonne czyszczenie.Mechanicy wolą wymienić na nowe elementy-kto zapłaci za czyszczenie? lub zaślepić...mniej kłopotu.
Można to zrobić samemu,ale trzeba wiedzieć - co i jak.
W sumie uważam że jezeli juz takie układy sa zastosowane to powinny działać prawidłowo chociaż wiele to nie zmienia,ale kupiłem auto już z zaślepionym układem więc wątpię czy czyszczenie na coś sie zda a wydawać być może kilkaset zł na nowe elementy układu (na pewno tańsze ale niepewne są używki) nie ma sensu zwłaszcza że analiza spalin jest i tak w normie.

arczi3
07-05-2009, 22:25
i wszystko jasne :fan:

co nie znaczy ze nie dbam o środowisko :latam:

:)) :)) :)) :)) :)) :))

CzarekJ
08-05-2009, 10:34
i wszystko jasne :fan:

co nie znaczy ze nie dbam o środowisko :latam:

:)) :)) :)) :)) :)) :))
Cha!...to inny temat i na inne forum.
Ludzie niestety są hipokrytami.....może wyłączając mnichów buddyjskich.
Reszta nas tę dbałość może przejawia jedynie w sortowaniu śmieci.
Tylko skąd tyle tych opakowań z tworzyw?.....i po co?
Nie tak dawno napoje były w szkle (zwrotnym) ,wędliny na wagę i w papier.Chleba nie trzeba było foliować - i tak był świeży.
A motoryzacja?.Co sie dzieje na drogach i w dużych zwłaszcza miastach-każdy wie.Co z tego że auta maja "czyściejsze" spaliny jak ich liczebność stale wzrasta?...wiele to zmienia?

arczi3
09-05-2009, 16:25
wiem co to znaczy ochrona środowiska ale przy moim spalaniu 16 l na 100 to już nie jest ochrona , staram się zmniejszyć to spalanie każdą metoda nawet cena zatkania niektórych czujników czy innych ustrojstw :up: :up: :up:

CzarekJ
10-05-2009, 08:31
przy moim spalaniu 16 l na 100

Hmm...... zacząłbym od sprawdzenia sondy.

arczi3
10-05-2009, 11:11
przy moim spalaniu 16 l na 100

Hmm...... zacząłbym od sprawdzenia sondy.


a jaka najlepiej i w jakie cenie byś proponował , jeśli można spytać :beer: :beer:

CzarekJ
10-05-2009, 11:22
Kto pyta-nie błądzi......chociaz juz o tym wspominałem na forum...
http://www.allegro.pl/item623302556_uniwersalna_nowa_sonda_lambda_ntk_ng k_4_przewodowa.html

arczi3
10-05-2009, 11:58
tylko ona jest od czerwca 96 , czy będzie pasowała do mojego lipiec 95 :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem:

Netoper
10-05-2009, 12:01
Sondy są takie same czy to MKI czy MKII, czy też fałka a mniejsze pojemności, jedynie mogą się wtyczką różnić a to w razie co bez problemu się przerabia

arczi3
10-05-2009, 12:02
Oki dzięki za rade :pad: :pad:

a czy to może tez być przyczyna szarpania silnikiem na jałowych obrotach , coś takiego jakby co piaty cykl pracy silnika jeden z tłoków nie miał iskry , czy to może być wina paska rozrządu że się rozciągnął i czas go wymienić :niewiem: :niewiem: :niewiem:

CzarekJ
10-05-2009, 13:45
Dobre pytanie.....z tym że nie znam odpowiedzi - wszystko mam poczyszczone,kabelki i świece wymienione,na pasek jeszcze czas a i tak "wypadają" mi zapłony.....a niech sobie wypadają - jeździ :-)
Acha..wtykę mozesz sobie "zarobić" samemu lub zamówić zarobienie u sprzedawcy...
ja akurat zapomniałem i zrobiłem to sam.

arczi3
10-05-2009, 20:24
przy automacie wolałbym żeby płynniej te obroty chodziły , bo nieraz przy 600 jak zaczyna się dławic to potrafi zgasnąć , a na skrzyżowaniu to :wall: :wall: :wall: kiszka



już wiem jak się zamieni te wężyki to fura czyni cuda , w ogolę nie pracuje silnik gaśnie , szarpie , szok :wow2: teraz zaślepiłem to ustrojstwo i zobaczę jak spale butle ile pali , jeszcze tylko sonda i zobaczymy