PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podlaczyc radyjko ...



v1tek77
06-09-2005, 08:53
Kupilem wlasnie do Fiesty radyjko pioneera, no i oczywiscie nie omieszkalem go przetestowac w mondim. Poniewaz nie mialem dotychczas radyjka u siebie nie wiedzialem jak to wszystko chodzi. Musze przyznac ze glosniczki chodza na moje potrzeby wystarczajaco ale mam dwa problemy.
1. Wczesniej w aucie bylo 6 glosnikow i zauwazylem, ze przednie i tylnie sa podpiete rownolegle jako przod, a tylem byly te dwa w tylnej polce. Czy musze rozbierac drzwiczki, czy tylko wystarczy jakas zmiana w kostce zeby rozdzielic je tak aby reagowaly na Fader?
2. Radio dzial tylko po przekreceniu kluczyka, jest to strasznie denerwujace, da to sie jakos przelaczyc? Zauwazylem, ze ma jakies zasilanie bo wylaczenie kluczyka nie powoduje zresetowania ustawien, jak to ma miejsce przy wypieciu radia.

m3hoo
06-09-2005, 09:13
Ad. 1. To zależy jak było to wcześniej podłączone - jeśli ktoś podłączył się bezpośrednio pod głośniki, to operacje przy kostce nic nie dadzą. Czy samochód miał oryginalnie 6 głośników czy jest to montaż poprzedniego właściciela?
Ad. 2. Tak, da się to przełączyć, radyjko musi dostać stałe napięcie, które musisz wyszukać na którymś z kabelków (zapewne żółty kabelek idący z radia jest podłączony pod stałe napięcie, a czerwony pod napięcie sterowane stacyjką - aby można było korzystać z radia bez włączonej stacyjki, musisz podłączyć czerwony kabelek razem z kabelkiem żółtym).
Muszę jednak napisać, iż takie rozwiązanie jakie masz, jest stosowane w wielu samochodach ze względów bezpieczeństwa (aby nie wyczerpał się akumulator). Pod napięcie stałe podłącza się tylko przewód back-up, aby radio nie traciło ustawień.

v1tek77
06-09-2005, 09:28
Ad. 1. To zależy jak było to wcześniej podłączone - jeśli ktoś podłączył się bezpośrednio pod głośniki, to operacje przy kostce nic nie dadzą. Czy samochód miał oryginalnie 6 głośników czy jest to montaż poprzedniego właściciela?

Czyli najpierw czeka mnie grzebanie przy kostce a jak to nic nie da rozbiorka boczkow drzwi?
To nie bylo oryginalne 6 glosnikow bo byly zamontowane dwa dodatkowe w tylnej polce, bylo to cos duzego bo zostaly zaslepione po nich dziury.

m3hoo
06-09-2005, 09:42
To nie bylo oryginalne 6 glosnikow bo byly zamontowane dwa dodatkowe w tylnej polce, bylo to cos duzego bo zostaly zaslepione po nich dziury.
Podejrzewam, że nikomu nie chciałoby się ciągnąć kabli od tylnych głośników do przednich drzwi, a następnie dopinać do przednich głośników. Myślę, że łączenie jest zrobione w kostce albo na linii kostka-głośnik, ale gdzieś pod tapicerką a nie w drzwiach. Przeciągać kable do drzwi to sporo zachodu, więc szukaj najpierw przy kostce.

RockFord
09-09-2005, 01:09
Potwierdzam to co wcześniej koledzy napisali.
Ad.1 sprawa bardzo prosta, ucięcie jednego kabelka i podłączenie go drugiego załatwia sprawę ale tak jak ktoś wcześniej napisał, możliwe rozładownie akumulatora.
Ad. 2 sądzę, że przewody od tylnych i przednich głośników zostały połączone ze sobą przy złączce radia a dodatkowo pociągnięte zostały przewody do tylnych głośników, również prosta sprawa.
Jakby co to pamiętaj, że Pabianice nie są daleko :)

WBmondeo
19-09-2005, 17:38
a czy słuchanie radia z kluczykiem w pozycji I nie może spowodować rozładowania akumulatora?!!!
Najlepiej to zrobić stałe ale żeby się radio wyłaczało po przekręceniu kluczyka na pozycję 0., jak również działało póżniej po włączeniu radia przyciskiem.
W MkIII jest ogranicznik że samo po 1 godz. się wyłączy, zresztą to chyba zależy od radia bo ja tak miałem też w audi na blaupunkcie.

w377
19-09-2005, 17:46
tą funkcje maja radia po upływie 15min radi wysyła impuls do drugiego plusa jeśli jest w nim napięci to radio dalej gra jesli nie to sie wyłancza to jest system zapobiegajacy rozładowanie akumulatora! co tych głosników razem podłóączonych to możesz je przy kostce rozłączyc bez problemowo :bigok:

v1tek77
20-09-2005, 12:32
Dzieki, przed zlotem jeszcze nie grzebalem, ale w drodze na zlocik wszystko sprawowalo sie super :metal
Teraz w chwili wolnej pogrzebe troche przy tym :beer: