PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Silnik pracuje jak Diesel



snopi6
08-05-2009, 10:32
Witam.

jestem początkującym forumowiczem. Mam problem ze swoim autkiem, konkretnie chodzi o Mondeo MK2 z silnikiem 1800 z września 1998. Problem polega na tym że dosyć głośnawo pracuje i troszkę mi to przeszkadza. Chodzi o to że jak się otworzy maskę to wydobywają się z niej takie stuki i odnosi się wrażenie że to silnik diesla. Jak się wsłuchać to jest to tak jakby dźwięk pracującego bardzo szybko jakiegoś przekaźnika. Dodatkowo jak jadę nim i chce wyprzedzić inny samochód i silnik ma trochę ciężej to w kabinie słychać takie stuki podczas przyśpieszania (gdy silnik jest obciążony). Aha, silnik ma czarną pokrywę zaworów, więc o ile się oriętuje to nie mam hydraulicznej regulacji luzów zaworów. Prosze o pomoc co z tym fantem zrobić, bo jak na ten silnik to głośno pracuje. Sprawdzałem silnik pod kompem i też żadnych błędów nie wykrył. Silnik ma przejechane 337500 km i nie bierze wogóle oleju od wymiany do wymiany a wymieniam co 12000 na Mobile 1.

PS: Za jakiekolwiek błędy i powtarzający się temat przepraszam, ale nie mogłem nic w google znaleźć pod ten temat.

Dodano po 1 min.:

Zapomniałem dodać że nieraz faluja mu obroty i nie ma tu jakieś zasady nieraz jak jest ciepły i się włączy klime nieraz wcale, a jeszcze innym razem jak jest zimny.

Netoper
08-05-2009, 10:33
Proponowałbym zacząć od sprawdzenia luzów zaworowych.

snopi6
08-05-2009, 10:39
Mam zamiar dziś po pracy to zobaczyć. Lecz jak by to nie było problemem to gdzie szukać. Odbiegając teraz od tematu troszkę, jak podłącze silnik pod komputer to nie pokazuje mi ciśnienia paliwa, ilości paliwa w zbiorniku. czy to normalne czy mam może jakieś czujniki uszkodzone lub może ich nie było w tych wersjach.

Netoper
08-05-2009, 10:53
Mam zamiar dziś po pracy to zobaczyć.
Przy takim przebiegu to na 99% zawory do regulacji.
Rozrząd kiedy był wymieniany?
Układ wydechowy szczelny? przedmuchów pod kolektorem wydechowym nie ma? Łącznik elastyczny wydechu nie rozsypał się?
Auto zagazowane?
O falowaniu obrotów sporo na forum jest info.
Zaczynasz od wyczyszczenia bocznikowego i przepływki, do tego reset w czasie czyszczenia, po zakończeniu roboty adaptacja, tylko kod do radia sobie przypomnij.

snopi6
08-05-2009, 11:01
Rozrząd był wymieniany jakieś 20000 km temu. Układ wydechowy powinien być szczelny ale nie chce skłamać, wiem że tłumik końcowy ma mała dziurkę. Auto nie ma gazu. I o co chodzi z "wyczyszczenia bocznikowego i przepływki" bo jakoś nie mogę skumać. o Tym falowaniu poszukam.

Netoper
08-05-2009, 11:16
I o co chodzi z "wyczyszczenia bocznikowego i przepływki"

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=175&mode=&order=0&thold=0

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=154&mode=&order=0&thold=0
Reset to odpięcie aku na pół godziny, można dla pewności i dłużej.
Adaptacja
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=145&mode=&order=0&thold=0

snopi6
08-05-2009, 12:08
Na razie wielkie DZIĘKI:) popołudniu i jutro się pobawię i zobaczę co wyjdzie a jak to nic nie da to się odezwę.:)

Dodano po 48 min.:

Witam ponownie.
Przed chwila rozmawiałem z moim warsztatem (80 km od poznania) i powiedzieli mi ze w najgorszym razie taka praca silnika (stuki) mogą być spowodowane luzami na sworzniach w silniku. Czy to może być prawda ???????????;(

Netoper
08-05-2009, 12:24
w najgorszym razie taka praca silnika (stuki) mogą być spowodowane luzami na sworzniach w silniku. Czy to może
Chyba chodzi o sworznie tłoków. W dużym fiacie faktycznie mi stukały, ale jak forum przepatrzysz to nikt się na to nie uskarżał w mondku, a przebiegi co niektórzy koledzy mają grubo ponad 500tyś.
Stukać może dużo rzeczy, luzy na zaworach albo jak są grzybki uszkodzone, panewki na wale, pompa olejowa,
Zaczyna się od najbardziej oczywistych rzeczy, bo te sworznie to mało prawdopodobne.



80 km od poznania
Zagadaj do kolegi Gorilla666 , on jest z Poznania i sporo już mondków naprawił, no i ma też dużo gratów do naszych aut, w tym całe sprawne silniki.

PS.
Dopisz sobie w profilu jaki masz silnik.

komandir
09-05-2009, 00:14
Mogą także stukać prowadnice zaworów. Mk1 tez chodziła jak diesel, pomimo nawet rozgrzania, myślałem że popychacze ale teraz okazało się ,że nie. Również sprawdź pierścień między kolektorem wydechowym a rurą. Jeśli zużyty to potrafi powodować dziwne dźwięki jakby dół silnika się tłukł. Jeśli zaworów nigdy nie regulowałeś to sprawdź, może się dadzą wyregulować jeszcze, bo też może stukać,klekotać. :metal: