PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec][MKIII] Wymiana cewki



1_Mariusz_1
08-05-2009, 11:12
Witam
Dzisiaj wymieniam cewkę w Mondeo MKIII. Nie wiem czy przy tej operacji odłączać akumulator czy można cewkę wymienić na podłączonym.

Netoper
08-05-2009, 11:18
Nie ma potrzeby akumulatora odczepiać.

Damiano
08-05-2009, 11:46
Ja odpinalem aku. tak na wszelki wypadek. jakos zawsze jak mam odlaczac jakies wtyczki wole rowniez sciagnac kleme zeby jakis bledow nie bylo.

Netoper
08-05-2009, 11:51
Ja odpinalem aku. tak na wszelki wypadek
Jak zapłon wyłączony to nie ma żadnego prądu do cewki.

Dodano po 42 sek.:

A unika się adaptacji i programowania radia czy szyb.

1_Mariusz_1
08-05-2009, 12:05
Czy przy tej operacji są jakieś niespodzianki? Z tego co się orientuję to przy wymianie cewki należy:
1. odpiąć 4 przewody WN
2. odpiąć wtyczkę od cewki
3. odkręcić 4 śrubki wyjąć starą cewkę wsadzić nową
4. Wypić piwko

Netoper
08-05-2009, 12:16
4. Wypić piwko
Od tego powinno się zacząć i na tym skończyć :))
A tak to nie ma żadnych niespodzianek, zwróć uwagę czy gdzieś do cewki nie jest masa oddzielnie doczepiona, bo u nas w fałce MKII jest.

Jakub
08-05-2009, 12:51
3. odkręcić 4 śrubki wyjąć starą cewkę wsadzić nową
Oczyścić podstawę cewki, dociągać śruby z wyczyciem, cewka może pęknąć ( jak u mnie :( )

Damiano
08-05-2009, 13:46
A unika się adaptacji i programowania radia czy szyb.

ooo, a czemu?

kiedys wyczytalem wlasnie na forum, ze jak chce zmienic, wyczyscic przeplywke, bocznikowy itp. to wiaze sie z odlaczeniem wtyczki i trza sciagnac kleme przy takiej operacji. wiec zapamietalem to i za kazdym razem jak cos czyszcze, zmieniam cos, gdzie przychodzi wtyczka to odlaczam aku. tylko nie robie tego co tydzien :)

teraz juz zglupialem czy trzeba czy nie trzeba :niewiem: ewentualnie jak trzeba to przy jakich wymianach :niewiem:
pozdro :beer:

maniek_
08-05-2009, 13:53
Przy cewce nie trzeba. Jeśli chodzi tak jak piszesz np o przepływce to trzeba odłączyć bo wtedy zmienia się odczyt czujnika PCMa i musi skorygować mapy wtrysku.

1_Mariusz_1
08-05-2009, 15:12
Cewkę kupiłem nową orginalną za 349 zł, kusił mnie zamiennik za 150 ale nie byłem pewien co do jakości.
Może koledzy coś wiedzą o zamiennikach cewek do Mondka, warto w to wchodzić na przyszłość czy sobie odpuścić?

1_Mariusz_1
11-05-2009, 10:00
Cewka wymieniona.
Jeżeli chodzi o niespodzianki, to na wtyczce jest sprężynka z drutu, która zabezpiecza ją przed wysunięciem. Po jej zdjęciu wtyczka gładko wychodzi z gniazda. Problem z tą sprężynką jest tego rodzaju że przy zdejmowaniu jej lubi sobie polecieć w różnym kierunku, najczęściej pod samochód :).

Netoper
11-05-2009, 10:03
Po jej zdjęciu wtyczka gładko wychodzi z gniazda
Kurcze, ale jej nie trzeba zdejmować (sprężynki) wystarczy ją wcisnąć, praktycznie wszystkie przyłącza tak się odczepia.

rafek
11-05-2009, 10:36
Cewkę kupiłem nową orginalną za 349 zł, kusił mnie zamiennik za 150 ale nie byłem pewien co do jakości.
Może koledzy coś wiedzą o zamiennikach cewek do Mondka, warto w to wchodzić na przyszłość czy sobie odpuścić? kupiłem zamiennik dałem 139 PLN i kupa jeszcze gorzej niż na starej uwalonej , zamówiłem na forumie u fomina1 nie przyszła w terminie a pilny wyjazd więc musiałem kupic nówkę za 390 PLN , teraz sprzadał bym ją nawet za 300 zrobione na niej jest 1000 km , załozyłem ten uzywany co doszedł po nie czasie