PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]nie spadające obroty silnika



Tomcio79
08-05-2009, 20:46
Witam posiadam mondeo 1,8 MK II w benzynce gdy jade na trasie i zbliżam sie np do świateł lub korka i zatrzymuje sie obroty spadaja tylko do 1,5 tyś a powinny być mniejsze niż 1 tyś dopiero po dłuższym czasie zaczynają spadać może ktoś miał juz taki przypadek z góry dzięki za porady

Netoper
08-05-2009, 21:11
Najczęściej przyczyną jest zacieranie się bocznikowego, druga przyczyna zasysanie lewego powietrza, trzecia: uwalony czujnik ciśnienia wspomagania albo jakiś niekontakt na wtyczce. Pewnie i są jeszcze inne przyczyny ale na razie tyle mi do głowy przychodzi.

Na początek zdejmij wtyczkę od czujnika ciśnienia wspomagania psiknij w nią np WD
Wyczyść bocznikowego, zrób restet i adaptację
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=175&mode=&order=0&thold=0

komandir
09-05-2009, 00:06
Przeczyść krokowca. Ja jak kupiłem 2.0 to tak obroty mi się przywieszały, dopiero po tym zabiegu ustało :metal:

CzarekJ
10-05-2009, 09:17
Witam posiadam mondeo 1,8 MK II w benzynce gdy jade na trasie i zbliżam sie np do świateł lub korka i zatrzymuje sie obroty spadaja tylko do 1,5 tyś a powinny być mniejsze niż 1 tyś dopiero po dłuższym czasie zaczynają spadać może ktoś miał juz taki przypadek z góry dzięki za porady
Zaraz zaraz....było o tym wielokrotnie i wydaje mi się to normalne.....
Dojeżdżasz z wyłączonym sprzęgłem (obroty -1,5k)...to normalne....auto się zatrzymuje ale obroty spadają po kilku sek.Tak?
A to już trochę denerwujące ale tak już miałem i ......zdjąłem tylko i założyłem z powrotem wtyczkę od czujnika predkości - przeszło.
Czyszczonko tego co podają koledzy - nie zaszkodzi......chociaż u mnie było wszystko Ok.

bede83
18-05-2009, 13:29
Ja tak mialem i pomogla wymiana czujnika temperatury powietrza tylko ze u mnie trzymal na 2k

pzdr