PDA

Zobacz pełną wersję : Nadwozie



bary
07-09-2005, 19:38
Witam.
Czy Fordy z silnikami 2,5 mają nadwozie samopoziomujące się (wyczytałem o tym kiedyś w jakimś czasopiśmie)?
Może szanowni koledzy coś wiedzą na ten temat.
Pozdrawiam.

STraits
07-09-2005, 19:41
Była to opcja. poziomowały się tylne amortyzatory. Jedna sztuka kosztuje około 1 100 PLN z tego co pamiętam. Więc jak padną to trzeba szykować dobre 2500 na amortyzatory z tyłu i robocizne.

v1tek77
07-09-2005, 19:45
Witam.
Czy Fordy z silnikami 2,5 mają nadwozie samopoziomujące się (wyczytałem o tym kiedyś w jakimś czasopiśmie)?
Może szanowni koledzy coś wiedzą na ten temat.
Pozdrawiam.
Wszystkie nie :satan:
Jak napisal Straits byla to opcja i to kosztowna :)) :beer:

STraits
07-09-2005, 19:54
Witam.
Czy Fordy z silnikami 2,5 mają nadwozie samopoziomujące się (wyczytałem o tym kiedyś w jakimś czasopiśmie)?
Może szanowni koledzy coś wiedzą na ten temat.
Pozdrawiam.
Wszystkie nie :satan:
Jak napisala Straits byla to opcja i to kosztowna :)) :beer:

Nono... bez zmiany płci mi tu prosze :getsome:

wrozek
07-09-2005, 20:55
że chyba od 1998 wszystkie kombiaki z silnikiem V6 miały taki wynalazek "na dzień dobry" ale bym się nie założył nawet o :beer:

bary
07-09-2005, 21:30
że chyba od 1998 wszystkie kombiaki z silnikiem V6 miały taki wynalazek "na dzień dobry" ale bym się nie założył nawet o :beer:
No to ciekawe czy nie będę miał wydatku.
Byłem na sprawdzeniu amortyzatorów na stacji diagnostycznej i wynik jest OK, ale dla mnie jest coć nie tak. Mam wrażenie, że odległość przednich kół (odległość od błotników), względem tylnych nie jest taka sama. Jedno mi tylko nie pasuję. Mam regulację wysokości świateł, która w dodatku nie działa. Dodaję, że to kombi.
Pozdrawiam.

wrozek
07-09-2005, 21:47
To zawieszenie poziomuje sie podczas jazdy ale wstarczy dobrze pobujać tyłem i efekty są widoczne. Nawkładaj do bagażnika coś ciężkiego żeby mu d.. siadała zmierz odległość między krawędzią koła a błotnikiem, później pobujaj trochę tylem ( najlepiej siąść na krawędzi bagażnika i popodskakiwać lekko) i sprawdź powtórnie.. jak podniosło się to ok jak nie to masz problem ... albo nie masz samopoziomowania ... ale wydaje mi się że powinieneś to samopoziomowanie mieć ....

bary
08-09-2005, 08:43
Wyjeżdżam na parę dni. Przetestuje jazdę z obciążeniem.
Po powrocie zdam relację. Dzięki.
Pozdrawiam.

altoot
08-09-2005, 08:53
że chyba od 1998 wszystkie kombiaki z silnikiem V6 miały taki wynalazek "na dzień dobry" ale bym się nie założył nawet o :beer:


no 100% jest tak jak mówisz :bigok:

v1tek77
08-09-2005, 08:54
Witam.
Czy Fordy z silnikami 2,5 mają nadwozie samopoziomujące się (wyczytałem o tym kiedyś w jakimś czasopiśmie)?
Może szanowni koledzy coś wiedzą na ten temat.
Pozdrawiam.
Wszystkie nie :satan:
Jak napisala Straits byla to opcja i to kosztowna :)) :beer:

Nono... bez zmiany płci mi tu prosze :getsome:
sorki juz poprawiam :satan: Za szybko pisalem i dostales to dodatkowe "a" :)) :beer:

m3hoo
08-09-2005, 09:18
że chyba od 1998 wszystkie kombiaki z silnikiem V6 miały taki wynalazek "na dzień dobry" ale bym się nie założył nawet o :beer:
Trzeba wziąć poprawkę na fakt, że nawet jeśli samochód był w toto wyposażany standardowo, wiele osób zmienia samopoziomujące na zwykłe. Gdy byłem niedawno w ABSCAR, jakiś facet - jak tylko usłyszał cenę - od razu zrezygnował z samopoziomujących i kupił zwykłe.

STraits
08-09-2005, 09:23
że chyba od 1998 wszystkie kombiaki z silnikiem V6 miały taki wynalazek "na dzień dobry" ale bym się nie założył nawet o :beer:
Trzeba wziąć poprawkę na fakt, że nawet jeśli samochód był w toto wyposażany standardowo, wiele osób zmienia samopoziomujące na zwykłe. Gdy byłem niedawno w ABSCAR, jakiś facet - jak tylko usłyszał cenę - od razu zrezygnował z samopoziomujących i kupił zwykłe.

To samo tyczy się mortyzatorów z regulowanym trybem pracy - sport. Tam cena około 1200 za sztuke.

Slavol
08-09-2005, 12:17
Da się kupić takie amorki za 850 zeta plus wymiana - i tak koszmar cenowy ale faktem jest że auto lepiej sie prowadzi jak załadowane - możesz od razu nie odczuć róznicy ale jak przejedziesz parę metrów i się wypoziomuje to od razu lepiej - zauważysz szczególnie w nocy - nie musisz regulować reflektorów przednich - jak masz samopoziomujące to się samo ustawi i ... jedziesz.

bary
08-09-2005, 20:06
Da się kupić takie amorki za 850 zeta plus wymiana - i tak koszmar cenowy ale faktem jest że auto lepiej sie prowadzi jak załadowane - możesz od razu nie odczuć róznicy ale jak przejedziesz parę metrów i się wypoziomuje to od razu lepiej - zauważysz szczególnie w nocy - nie musisz regulować reflektorów przednich - jak masz samopoziomujące to się samo ustawi i ... jedziesz.
Gdzie takie coś można kupić ?
Pytam na wszelki wypadek.
Pozdrawiam.

Slavol
09-09-2005, 09:53
Kurcze :wall: - do mojego kombi MKIII amorki z samopoziomowaniem kosztują w ABSCARze 825 zł (1130114 amortyzator tył Ford kombi z systemem samopoziomowania) , ale już do modelu MKII są za 1065zł :satan: - zwracam honor kolegom z wcześniejszych postów - myślałem że do MKII będą co najmniej w tej samej cenie.
Spróbuj na allegro znaleźć firmę która sprzedaje amorki (np. Kayabę) - powinni Ci taniej wycenić takie z samopoziomoaniem.

RWalentynowicz
09-09-2005, 10:07
że chyba od 1998 wszystkie kombiaki z silnikiem V6 miały taki wynalazek "na dzień dobry" ale bym się nie założył nawet o :beer:

Nie wszystkie. Mój nie ma.

bary
10-09-2005, 17:55
Jak obiecałem - piszę.
Jechałem nocą .Bagaznik załadowany ok. 100kg, z tyły dwie dorosłe osoby każda po ok.80 kg.
Światła - ustawienie prawidłowe (nic nie regulowałem).
Nadwozie mam napewno samopoziomuące się - ustawia sie w trakcie jazdy (nie na postoju).
Ale nadal niepokoi mnie odległość koła względem błotnika . Z przodu jest większa niż z tyłu. (chyba że mam coś z oczami)
Pozdrawiam.