PDA

Zobacz pełną wersję : Nieprzyjemny zapaszek



Krzysztof
08-09-2005, 08:34
Witam,

mam taką sytuację, po użyciu klimy, czyli kiedy ją już wyłącze, to z nawiewu wydobywa się nieprzyjemny zapach. Klima była nabijana, odgrzybiana i filtr pyłkowy też był wymieniany. Przed uruchomieniem klimy oraz w trakcie jej działania nie ma takiego odoru.

Pozdrawiam

Tomex
08-09-2005, 08:43
Niestety, wygląda zę koniecznośc odgrzybienia klimy wynikła. Różne pleśnie, grzyby i takie tam się rozmnozyły i śmierdzą. MOżna podjechać do serwisu klimy i zrobić to u nich. Albo samemu zanabyć filtr przeciwpyłkowy ( siedzi pod lewą częścią podszybia ) oraz jakiś preparat do dezynfekcji klimy i zapodać go zgodnie z instrukcją na parownik klimy który powinno być widać z otworu na filtr pyłkowy. Dobrze też zapodać trochę w kanały wentylacyjne. No i cieszyć śię że zapach ustapi.

fuel111
08-09-2005, 09:41
Nie ma rady musisz odgrzybiać tu masz więcej poczytaj
ogrzybianie (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4902&highlight=odgrzybianie+klimatyzacji) :metal

bary
08-09-2005, 14:35
Witam,

mam taką sytuację, po użyciu klimy, czyli kiedy ją już wyłącze, to z nawiewu wydobywa się nieprzyjemny zapach. Klima była nabijana, odgrzybiana i filtr pyłkowy też był wymieniany. Przed uruchomieniem klimy oraz w trakcie jej działania nie ma takiego odoru.

Pozdrawiam
Tak jak piszą koledzy jeżeli śmierdzi - to odgrzybianie - nie ma rady. Wiem, że pisałeś o nabijaniu odgzybianiu i filtrze, ale coś poszło nie tak i odgzybianie od nowa.
Pozdrawiam.

Krzysztof
08-09-2005, 14:51
Jak napisałem 24.06.2005 odgrzybiali mi klime w pseudo (teraz już to wiem) serwisie. Dzisiaj byłem u tych Asów i zareklamowałem ich odgrzybianie (jeden bez sprawdzania powiedział, że to silniczek się przepala i stąd ten zapaszek - odpowiednio go zkwitowałem to się już nie odzywał), inny gościu poszedł i psiknął w nawiewy (powiedział, że za pyłkowym filtrem nie trzeba, bo tam już odgrzybiali w czerwcu, a tutaj nie) jakimś preparatem (przez ok. 1h nie dało się jeździć z zamkniętymi szybami).

Teraz testuje co zmontowali, mam nadzieje, że to pomoże.

fuel111
08-09-2005, 14:54
Krzysztof :)) gdzie ty bywasz. :satan:

Krzysztof
09-09-2005, 09:28
Wczoraj testowałem co "super serwis" zmontował i muszę powiedzieć, że nadal :ass: jak jechało po klimie w aucie tak nadal jedzie, niedługo znowu się do nich wybiore i niech dalej kombinują, bo tak tego nie zostawie. Chyba że jest to coś innego jak odgrzybianie, bo podczas działania klimy ani przed jej użyciem nie ma tego odoru tylko po użyciu klimy. :wall:

HEVA
09-09-2005, 19:44
Wczoraj testowałem co "super serwis" zmontował i muszę powiedzieć, że nadal :ass: jak jechało po klimie w aucie tak nadal jedzie, niedługo znowu się do nich wybiore i niech dalej kombinują, bo tak tego nie zostawie. Chyba że jest to coś innego jak odgrzybianie, bo podczas działania klimy ani przed jej użyciem nie ma tego odoru tylko po użyciu klimy. :wall:

Że po użyciu to normalne. Jeśli klimy nie używasz to parownik jest suchy. Jeśli jest włączona to jest oblodzony. W obu przypadkach nie będzie capić. Dopier jak wyłączysz klimę i parownik zacznie tajeć - wtedy wszystkie syfy na nim zebrane unoszą się pięknie do nawiewów. Nie cierpię tego zapachu... :getsome:

Adek
10-09-2005, 14:04
witam . panowie wszystkie srodki jakie zakupilem nie sprawdzily sie po 2 miesiacach znowu capi. powiedzcie mi jak wyciagnac ten wymiennik a zrobie juz z tym porzadek raz na dluzszy czas. juz moge rozszczelnik klime i odrzaluje tych pieniazkow n uzupelnienie i sprawdzenie szczelnosci. pozdrowka. pomozcie

Poczytaj
http://mkp.alfatel.pl/nuke/html//modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3093&highlight=parownik&sid=71718ba2c754eb91a9f6b097921cef46

zdzichop
28-09-2005, 07:52
Własnie wczoraj otrzymalem z Allegro środek CRC air cleaner i w postaci pianki jak pisał Fuel wpakowałem wszędzie, gdzie tylko można 8O
Miałem to samo. Po wyłączeniu klimy przyjemny smrodek :getsome:
Próbowalem różnych wariantów w czasie jazdy i chyba pomoglo. Odezwę się za kilka dzionków jak może poleje, bo miałem klopoty z odparowaniem szyby. A szyba ważniejsza niż nawet markowe skarpetki :metal

fuel111
28-09-2005, 16:35
U mnie od tamtej pory jest spokój :metal

HEVA
28-09-2005, 16:40
U mnie od tamtej pory jest spokój :metal

A mocno Ci walilo z nawiewow?
Masz namiar na ten srodek moze?

fuel111
28-09-2005, 16:57
proszę cię bardzo
odgrzybianie klimy (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64605548) no i nie capi :metal a waliło średnio :))

mareckis
28-09-2005, 21:20
proszę cię bardzo
odgrzybianie klimy (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64605548) no i nie capi :metal a waliło średnio :))
Ja również polecam ten środek. Choć zapaszek był, powiedzmy, delikatny to jedno opakowanie zniwelowało go do reszty.

fuel111
29-09-2005, 16:01
Pamiętajmy, że zabieg trzeba powtarzać co roku najlepiej przed sezonem letnim. :metal

grzes123
04-10-2005, 10:22
Hej,
u mnie waliło bardzo mocno, po użyciu CRC air cleaner jednego opakowania pomogło ale dalej jest delikatny "zapaszek". Myślę że po zużyciu drugiego opakowania za jakiś czas wszystko wróci do normy :) :metal

Andy
04-10-2005, 11:41
Ja jakiś miesiąc temu zapodałem CRC ale nie całe i efekt mierny dzisiaj dobiję resztę i będę testował.

fuel111
04-10-2005, 14:32
Być może nastąpiło o was przeciągnięcie. Tzn zbyt długi okres między czyszczeniem. Nistety dużo zależy od regularności. :metal

Andy
04-10-2005, 21:26
No i jestem po zabiegu, teraz czekam na efekty. :)