PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja?? z czym to sie je??



Lipa
08-09-2005, 20:17
Witam, na wstępie pozdrawiam wszystkich!!!

Otóż jest to moje pierwsze autko, nigdy nie stykałem się z klimatyzacją, czy macie jakieś rady, kiedy powinno się ją włączać, czy można włączać klimatyzację i jednocześnie temperaturę mieć na ciepło, jakie są tego efekty. Bardzo proszę o porady!!!

Dziękuję, wszystkim klubowiczom!!!! :beer:

madbit2
08-09-2005, 20:39
klimę włanczasz kiedy chcesz. od Ciebie zależy. nie ma znaczenia. służy do zbuicia temperatury w środku samochodu. mozna jej tez używać (a nawet wskazane) do odparowania szyb (w deszczu)na kilka sekund.

mam nadzieję że zaspokoiłem Twoją ciekawość?????


:bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok:

krzys-68
08-09-2005, 21:43
Witam, na wstępie pozdrawiam wszystkich!!!

Otóż jest to moje pierwsze autko, nigdy nie stykałem się z klimatyzacją, czy macie jakieś rady, kiedy powinno się ją włączać, czy można włączać klimatyzację i jednocześnie temperaturę mieć na ciepło, jakie są tego efekty. Bardzo proszę o porady!!!

Dziękuję, wszystkim klubowiczom!!!! :beer:Podaj jeszcze jaką masz klime;autamytaczną czy z regulacją manulaną?Dowiesz sie wszytkiego :satan:

wrozek
08-09-2005, 21:44
przy temp. zewnętrznej powyżej chyba 4 stopni ( niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) niżej się nie załączy.Domyślam się że masz klimatyzację ręczną . Można jednocześnie podgrzewać powietrze przy włączonej klimatyzacji .. używa się tego do błyskawicznego osuszania przedniej szyby ... wtedy masz nadmuch ciepłego i suchego powietrza .. Klimatyzacja osusza powietrze dlatego też na przykład można mieć problemy z katarem - przesuszona śluzówka w nosie i inne takie .. trzeba rozważnie klimatyzacji używać .... No i w okresioe zimowym dobrze jest raz na miesiąc załączyć klimatyzację żeby z pół godziny popracowała i przesmarowała się pompa. Jak masz klimatyzację ważne jest też dbanie o regularne wymiany filtra kabinowego ( przeciwpyłkowego) Jak zaczyna słabiej dmuchać to trzeba wymienić. No i regularne odgrzybianie klimatyzacji.. jak zaczyna skarpetkami zalatywać to trzeba odgrzybić bo tam różne grzyby i roztocza mają fajne miejsce na rozwój.

Lowlander
08-09-2005, 21:51
przy temp. zewnętrznej powyżej chyba 4 stopni ( niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) niżej się nie załączy.Domyślam się że masz klimatyzację ręczną . Można jednocześnie podgrzewać powietrze przy włączonej klimatyzacji .. używa się tego do błyskawicznego osuszania przedniej szyby ... wtedy masz nadmuch ciepłego i suchego powietrza.

W MDO '99 przekręcenie pokrętła kierunku nawiewu na max w prawo na ikonkę "tylko na szybę" powoduje jednoczesne załączenie się klimatyzacji, niezależnie od temperatury zewnętrznej. Właśnie celem osuszenia powietrza. Załączy się także przy 0 stopni (sprawdzałem).

wrozek
08-09-2005, 22:13
No tak ale Lipa ma Mk I i tam chyba jest inaczej ... nie pamiętam .... rok temu sprzedałem Mk I a pamięć mam kiepską :) więc upierać się nie będę .....

fuel111
08-09-2005, 22:19
przy temp. zewnętrznej powyżej chyba 4 stopni ( niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) niżej się nie załączy.Domyślam się że masz klimatyzację ręczną . Można jednocześnie podgrzewać powietrze przy włączonej klimatyzacji .. używa się tego do błyskawicznego osuszania przedniej szyby ... wtedy masz nadmuch ciepłego i suchego powietrza.

W MDO '99 przekręcenie pokrętła kierunku nawiewu na max w prawo na ikonkę "tylko na szybę" powoduje jednoczesne załączenie się klimatyzacji, niezależnie od temperatury zewnętrznej. Właśnie celem osuszenia powietrza. Załączy się także przy 0 stopni (sprawdzałem).
:terefere: a wcale się nie załączy tylko kontrolka na pokrętle się świeci a sprężarka nie ma prawa się zakręcić. Gdyby jednak się załączyła to do serwisu czym prędzej bo rozwalisz klimę

MaciekG
08-09-2005, 22:39
przy temp. zewnętrznej powyżej chyba 4 stopni ( niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) niżej się nie załączy.[cut].
No i w okresioe zimowym dobrze jest raz na miesiąc załączyć klimatyzację żeby z pół godziny popracowała i przesmarowała się pompa.

Tylko jak to powyższe zrobić jak przez dwa miechy mróz trzyma? ;) Chyba że na dłuższy postój na jakimś podziemnym parkingu stanąć i tam - w Gdańsku pod Alfacentrum jest fajnie bo zimą grzeją - nic tak nie odladza samochodu jak zakupy tam lub kino :)

fuel111
08-09-2005, 22:59
No niestety zimą jest problem trzeba do ogrzewanego garażu potrzebna jest temperatura powyżj 7 - 8 stopni. :satan:

Lipa
09-09-2005, 01:02
Dziękuję koledzy za rady, niestety nie mogłem wcześniej odpisać, ja w swoim mondku, mam uszkodzony jeden czujnik(który załącza lub wyłącza klimę automatycznie), oczywiście klima jest manualna.

Narazie nie mam problemów z przykrym zapachem(co ile powinno się odgrzybiać klimę), ale czytałem na forum, jak to przeprowadzić, więc troche chęci i wszystko da się załatwić!!!

Jak zwykle znowu mi pomogliście, dziękuję, jakby ktoś miał jeszcze rady to chętnie wysłucham!!!

:beer: piwo dla wszystkich pomagających!!!