PDA

Zobacz pełną wersję : Wlew gazu



Foveon
09-09-2005, 19:33
Więc stało się gazuje mojego mondziaka. Wszystko mam już ustalone zakładam sekwencje BRC cośtam 24 zbiornik w kole, kupiłem nowe świeczki i kabelki tylko zastanawiam się nad umiejscowieniem wlewu paliwa.
Ktoś powiedział że można zrobić to tam gdzie wlewa się benzynkę. Możecie zapodać jakąś fotkę albo cuś? Byłbym ogromnie wdzięczny. Fajnie było by ukryć zupełnie instalacje gazową :)

Tom_alfik
11-09-2005, 00:16
Widziałem kilka autek z wlewem zamontowanym pod klapką wlewu paliwa. Polega to na tym, że wyprowadzonyjest króciec z gwintem na który nakręca się gniazdo właściwe bezpośrednio przed tankowaniem.
Ja mam wlew gazu w zderzaku za tylnym prawym kołem, i uważam że to jest najlepsze możliwe miejsce.
Fotki nie mam, ale chyba jasno się wypowiedziałem :banan:

komandir
11-09-2005, 10:11
Witam!!!
Ja mam właśnie w mondku zamontowany wlew gazu obok wlewu paliwa.Fajna sprawa,nikt nie wie czy jezdzisz na gazie czy na benzynie. Nie mam fotki ale pasuje tam, jest miejsce ale napewno mniej niż w autach z rodziny VW.Nie słuchaj gazownika jak ci powie że sie nie zmieści(bo tak na ogół gadają) bo to bzdura po prostu łatwiej jest im robić dziurę w zderzaku a tam im się nie chce.
POZDRAWIAM!!!

_________________________-

mk1 1.816v gas lovato sedan
SANDOMIERZ

bakarys
11-09-2005, 14:46
Witam!!!
Ja mam właśnie w mondku zamontowany wlew gazu obok wlewu paliwa.Fajna sprawa,nikt nie wie czy jezdzisz na gazie czy na benzynie. Nie mam fotki ale pasuje tam, jest miejsce ale napewno mniej niż w autach z rodziny VW.Nie słuchaj gazownika jak ci powie że sie nie zmieści(bo tak na ogół gadają) bo to bzdura po prostu łatwiej jest im robić dziurę w zderzaku a tam im się nie chce.
POZDRAWIAM!!!

_________________________-

mk1 1.816v gas lovato sedan
SANDOMIERZ
Byłoby jednak miło to zobaczyć, a i pokazać argument gazownikowi. Gdzieś to widziałem ale nie moge znaleść, więc może troche się postarasz i wielu kolegom pomożesz :metal

Foveon
11-09-2005, 20:08
Tak tak miło by to było zobaczyć :)

adasn
11-09-2005, 21:48
Widziałem kilka autek z wlewem zamontowanym pod klapką wlewu paliwa. Polega to na tym, że wyprowadzonyjest króciec z gwintem na który nakręca się gniazdo właściwe bezpośrednio przed tankowaniem.
Ja mam wlew gazu w zderzaku za tylnym prawym kołem, i uważam że to jest najlepsze możliwe miejsce.
Fotki nie mam, ale chyba jasno się wypowiedziałem :banan:

:bigok: Ja też mam w zderzaku i jestem zadowolony,w klapce za malo miejsca :banan: :banan: :banan: :banan:

damga
11-09-2005, 23:47
No właśnie, jak się przyjrzałem, to faktycznie wygląda jakby się nie dało tego zmieścić, a o opcji z przykręcaniem tuż przed tankowaniem nie słyszałem. Gorzej jak się gdzieś wkręcik "zapodzieje" :zly:

grzebyk
12-09-2005, 01:21
witam
chciałbym wspomnieć jeszcze o upierdliwości każdorazowego montażu końcówki przed tankowaniem, które wypada dosc często bo po ok 300 km, ja mam w zdeżaku za prawym kołem, jak podjeżdżan na stację mówię tylko "do pełna" i nic mnie więcej nie obchodzi, jak montowałem instalację też chciałem pod klapką wlewu, cieszę się że akurat nie mieli na stanie a nie chciałem czekać na sciągnięcie
Ale to twój wybór, nie montuj czasami w zderzaku z boku - cały czas będzie usyfiona a zimą będziesz miał problemy z odkręceniem korka
pozdrawiam

damga
12-09-2005, 01:26
(...) przed tankowaniem, które wypada dosc często bo po ok 300 km, ja mam w zdeżaku za prawym kołem, jak podjeżdżan na stację mówię tylko "do pełna" i nic mnie więcej nie obchodzi

Hehe, jak za pelny bak sie placi 60 zl, to mozna mowic "do pelna" :banan:
Jeszcze nie tankowalem gazem swojego mondzia "nie do pelna"

grzebyk
12-09-2005, 21:20
a mnie się zdarzyło, jak mie ma innej i musze zatankować na jakiejś podrzędnej stacji to leje za dwie dychy tak by dojechać do innej stacji.
Ale nie o to mi chodziło, tylko o to że nie musze bawić się w dokręcanie wlewu