PDA

Zobacz pe³n± wersjê : silnik ga¶nie



brodaty
24-03-2005, 20:24
dos³ownie kilka dni temu kupi³em mondeo mkII 1.6 96.
wszystko by³o ok do momentu gdy zatankowa³em paliwo (tak mi siê wydaje, ¿e od tego momentu)
zatankowa³em bezo³owiówke 95 i w tej chwili gdy odpale zimny silnik odpala od razu ale po chwili ga¶nie i jest problem z jego odpaleniem
(udaje siê za 3 - 4 razem)
czy to jest wina nieodpowiedniego paliwa, czy inna przyczyna
do tej pory mia³em scorpio i nie przeszkadza³o mu czy leje 95 czy 98

i jeszcze przy okazji
gdzie w mondeo jest z³±cze diagnostyczne?

digital123
24-03-2005, 21:06
Witam

To raczej bedzie wina zaworka odpowietrezania skrzyni korbowej, jest to dosc czesta przypadlosc Zetec'ów (w mondeo i escorcie). Najprawdopodobniej albo spadl ci wezyk lub gdzies jest dziurawy, albo bedzie uszkodzonu ten zaworek.

Pozdrawiam Dominik

Fredee
25-03-2005, 07:06
No fajnie - ale jak by¶ jeszcze napisa³ gdzie ten zaworek jest no i gdzie ten wê¿yk ( który to..) to ju¿ bêdize super...Aha - u mnie tez takie co¶ siê pojawia³o - zapala³ i gas³. Za pierwszym razem pomog³o od³±czenie akumulatora na kilkana¶cie minutek (reset kompa steruj±cego) za drugim razem pomog³o zdjêcie wê¿yka z zaworu egr ( taka metalowa puszka za cewk± zap³onow± - pod t³umikiem szmerów ssania - tym z napisem ile ma koników) Je¿dzê teraz ze zdjêtym wê¿ykiem i jest ok.
pozdroffki :bigok: :banan: :bigok: :) :)

krzys-68
25-03-2005, 18:38
dos³ownie kilka dni temu kupi³em mondeo mkII 1.6 96.
wszystko by³o ok do momentu gdy zatankowa³em paliwo (tak mi siê wydaje, ¿e od tego momentu)
zatankowa³em bezo³owiówke 95 i w tej chwili gdy odpale zimny silnik odpala od razu ale po chwili ga¶nie i jest problem z jego odpaleniem
(udaje siê za 3 - 4 razem)
czy to jest wina nieodpowiedniego paliwa, czy inna przyczyna
do tej pory mia³em scorpio i nie przeszkadza³o mu czy leje 95 czy 98

i jeszcze przy okazji
gdzie w mondeo jest z³±cze diagnostyczne?To moze byc wszystko wlacznie z paliwem z³ej jako¶ci,ale LO paliwa 95 jest wystarczajace.Raczej bym jednak szuka³ przyczyn w instalacji zap³onowej