PDA

Zobacz pełną wersję : Zmienilem lambde i ........



indoman
10-09-2005, 23:55
odłączylem klemy na okolo 20 min ,zaprogramowalem kompa i na benzynce smiga ok,sonde wymienilem poniewaz od okolo 2,7 do 3.1 obr.moj samochod lapal mula na gazie i co mnie zdolowalo to mula lapie dalej.
Pociesza mnie tylko to iz po wymianie sondy musze jechac podregulowac gaz i wedy bedzie ok. Awaria sondy byla potwierdzona na diagnostyce komputerowej (koszt 150 zł) Tylko dlaczego dalej na gazie nie jest ok,
mam juz tak namieszane w głowie ze sam nie wiem co myslec.

fuel111
11-09-2005, 10:01
Albo filtr gazu albo trzeba ustawić gaz na kompie i musi być dobrze. Jedź do gazownika. :metal

LaBobas
11-09-2005, 10:55
odłączylem klemy na okolo 20 min ,zaprogramowalem kompa i na benzynce smiga ok,sonde wymienilem poniewaz od okolo 2,7 do 3.1 obr.moj samochod lapal mula na gazie i co mnie zdolowalo to mula lapie dalej.
Pociesza mnie tylko to iz po wymianie sondy musze jechac podregulowac gaz i wedy bedzie ok. Awaria sondy byla potwierdzona na diagnostyce komputerowej (koszt 150 zł) Tylko dlaczego dalej na gazie nie jest ok,
mam juz tak namieszane w głowie ze sam nie wiem co myslec.Komputer gazowy pamieta blad lambdy i trzeba go skasowac.

indoman
12-09-2005, 20:08
Byłem dzisiaj na regulacji gazu i nic nie pomoglo,stwierdzili ze mixer musi dostawac gdzies lewe powietrze, nastepny termin w srode zobaczymy co z tego bedzie.

LaBobas
12-09-2005, 20:20
Byłem dzisiaj na regulacji gazu i nic nie pomoglo,stwierdzili ze mixer musi dostawac gdzies lewe powietrze, nastepny termin w srode zobaczymy co z tego bedzie.powodzenia :metal :beer:

indoman
16-09-2005, 00:07
No to podziele sie nowymi inf,bylem dzisiaj u gazownika obejrzal mixer gdzies tam podobno byla mala dziurka przez ktora moglo dostawac sie lewe powietrze, dziurka zostala wyeliminowana,jazda probna no i to samo.
Znow klapa w gore i co tu jeszcze zrobic,no to odlaczyl gazownik silniczek krokowy i wstawil zwykly regulator na srubke,znow jazda probna jeszcze gorzej niz bylo,pozniej nic nie dajace regulacje na kompie,widzialem jak zmienil mi w ustwieniach z trybu normalnego na sportowy, co tez oczywiscie nic nie dalo tylko napewno zwiekszy zuzycie LPG.
Ostatnie slowa "to musi byc cos w parowniku tylko nie dzisiaj bo jest juz za pozno"

P.S Na moje sugerowanie dot.filtra gazu powiedzial ze 10 tys to stanowczo za malo aby filtr sie zapchal,wiec nie ma sensu tego ruszac

Global
16-09-2005, 08:21
A jak tam kabelki WN i świeczuszki ??

indoman
16-09-2005, 09:06
A jak tam kabelki WN i świeczuszki ??

Na kablach i swiecach mam przejechane 10 tys

RWalentynowicz
16-09-2005, 10:33
(...)P.S Na moje sugerowanie dot.filtra gazu powiedzial ze 10 tys to stanowczo za malo aby filtr sie zapchal,wiec nie ma sensu tego ruszac

Moim zdaniem filtr nie będzie powodem Twych kłopotów, bo gdyby był zawalony, to powodowałby takie problemy w całym zakresie obrotów.

RWalentynowicz
16-09-2005, 10:35
(...)Komputer gazowy pamieta blad lambdy i trzeba go skasowac.

Sorki, ale który to komp i od jakiej istalacji podciśnieniowej pamięta błędy?

Graluu
19-09-2005, 23:02
P.S Na moje sugerowanie dot.filtra gazu powiedzial ze 10 tys to stanowczo za malo aby filtr sie zapchal,wiec nie ma sensu tego ruszac

a ja znam przypadki że filtr po przejechaniu 5 tys do niczego się nie nadawał, tak więc radziłbym ten element dobrze sprawdzić, czasem bardzo prozaiczna przyczyna zostaje w teori na początku wyeliminowana co jest sporym błędem

COUGAR
20-09-2005, 12:57
Witam

Moj gazownik mi powiedział, że filtr powinno się wymienić co ok 10 do 15 tyś. bo nawet jak nie jest zawalony to jego skuteczność po takim przebiegu jest już ograniczona i może mieć wpływ na pracę jednostki. Jednak jak napisał kolega RWalentynowicz kłopoty z płynnoscią pracy jednostki przy zawalonym filtrze prawdopodobnie występowałyby w całym zakresie obrotów więc przyciśnij tego gazownika niech to porządnie sprawdzi i naprawi tak abys mogł bezproblemowo i bezstresowo :car: . Powodzenia :satan:

pejko
20-09-2005, 15:36
wez gazownika za głowę laptopa niech bierze na kolana i jazda. niech zobaczy co sie dzieje zmieszanką /na podstawie napięcia z lambdy/ w całym zakresie obr. nie będzie musiał zgadywać. po takiej przejażdżce wszystko wyjdzie.