PDA

Zobacz pełną wersję : Kapie na głowę



darek2504
11-09-2005, 10:14
8O nie wiem co jest grane
W czasie deszczu gdy podnoszę tylną klapę po podniesieniu do połowy wysokości zaczyna się woda lać na głowę z otworu koło zamka

Wiem co zaraz napiszecie :)) "JEŻELI TO PROBLEM TO ZABIERZ GŁOWĘ" :brawo:

Ale woda leje się do bagaznika i to jest problm . Czy nie powinna wylewać się gdzięś bokiem ???????

trzeba napeno rozebrać tylną klapę może coś bedzie widzć
Jeżeli ktoś się spotkał z takim cudem to proszę o pobpowiedzi

I znowu robota :wall: a tak by się :beer:

darek2504
11-09-2005, 10:43
No Panowie podpowiedzcie coś
Przecież nie będę z parasolką chodził do bagażnika

fuel111
11-09-2005, 11:49
Na rancie od wewnętrznej strony masz takie otworki pewnie są zatkane. Musisz je udrożnić :satan:

waldemarz
11-09-2005, 11:54
Tak jak napisal Rysiek, klapa po obu stronach przy dolnych rogach ma takie male prostokatne otwory wlasnie do tego aby nimi splywala woda, sprawdz czy nie sa zapchane jakimis liscmi albo innymi paprochami.

w377
11-09-2005, 12:01
`Juz pomagam koledze a wieć masz MKI tak jak i ja a w klapach z tyłu są plastikowe blendy w których chwyty ze srubami pękają klejenie raczej nic nied trzeba blende wymienic! Ja kleiłem i była :ass: dalej była niesczelne i woda wlewała się dośrodka az wkoncu wymieniłem. Ja zapłaciłem 50zł za blenede ale zazwyczaj są w cenie od 30 d0 50 wiecej jak ktos chce to niech sobie za tyle masci do :ass: na kupi. Pozdrawiam miłej pracy! po robótce :beer:

darek2504
11-09-2005, 13:56
Właśnie bym się zabrał za te tlną klapę ale deszcz zaczą lać i nie ma kto mi pod tą klapą przytrzymć parasolki więc idę do lodówki :beer:
i mam w :ass: dzszcz

zdzichop
11-09-2005, 13:58
W kazdym elemencie pojazdu jeśli jest mozliwość dostania się wody, to musi być ujście. W mojej klapie był tylko jeden otwór odpływowy po prawej stronie. Bylo to najniżej położone miejsce ale dla prawej części klapy 8O Z lewej strony nawierciłem otwór 5 mm i pilnikiem powiększyłem. Potem całe wnętrze klapy konserwacja....I ma być :metal
A na Podkarpaciu piękne słońce :jezyk1: :beer:

darek2504
11-09-2005, 14:06
Moja klapa jest jakaś podejrzan Szwab coś kąbinował bo są nawet pryśnięcia sprayem na lakierze jak by przy cofaniu gdzieś lekko stukną

zdzichop
11-09-2005, 14:45
Byc moze masz zaklajstrowane szpachlą otwory odplywowe. Musisz poszukać a jak nie znajdziesz to wywierć otworki w najnizej polozonych miejscach i dobrze zabezpiecz i zakonserwuj. Będzie oki. :metal

darek2504
11-09-2005, 14:58
Jeżeli mówisz ąe to pomoże to spoko sobie poradzę

darek2504
11-09-2005, 22:45
No jestem po analizie klapy spoko żadnej szpachli ani grama
org blaszki ALE otwór jest tylko jeden nad zamkiem i wcale woda nie ma prawa do końca spłynąć przez ten otwór jest za wysoko zawsze coś zostanie jakieś 5 mm

A też jest podejrzane - bo spod plastku na rejstrację chyba coś się przelewa
ale to nie :beer:
Jutro będzie pracowity dzień

waldemarz
11-09-2005, 22:59
Darek otworki w klapie powinny byc po bokach, postaram sie zaraz zrobic fotke i ci ja wstawic. Posluchaj te otwory sa jakies okolo 15cm od rogu klapy u dolu zaraz przy krawedzi. Moze zdjecia beda nie wyrazne lub rozjechane ale sa to male otworki prostokatne.

http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050911220523.JPG

http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050911220705.JPG

tak jak widac na fotkach gdzie powinny byc otworki, sa one po obu stronach z lewej i prawej strony klapy.

darek2504
11-09-2005, 23:17
Darek otworki w klapie powinny byc po bokach, postaram sie zaraz zrobic fotke i ci ja wstawic.

Witaj Waldku już mam temat obstukany wiem gdzie i jak to zrobię
klapa jest org no ale otworów nima i dlatego się lało.
Jutro po bokach na samym dole wywiercę dwa otwory zamaluję podkładem i konserwacja tylnej klapy odrazu obowiązkowa a jeszcze uszczelnię ten plastik pod rejstracją . :metal

waldemarz
11-09-2005, 23:22
Najpierw sprawdz dokladnie bo mozesz miec otwory ale zasmarowane preparatem ktory sie kiedys wlewalo we wneki blach. Najlepiej dobrze przejedz palcem po calej klapie tu przy krawedzi blachy.

darek2504
13-09-2005, 00:39
No otworki od dzisiaj występują w modelu mojej klapy.
- Oryginał zdziełano darek2504-

Ale pojawił się nowy problem . zagłębienie jakie jest nad zamkiem w klapie w zaden sposób nie odprowadza wody ,całe zagłebienie znajduje się za uszczelką klapy na rancie bagażnika.
Ale dzisiaj zabrakło mi czasu na dalsze analizy ,jutro ciąg dalszy.
A plastikowa podkładka pod rejstracją też przepuszcza na uszczelce wodę.
Czym to uszczelnić
może silikon ?
Dobre piersi silikonowe , dobre i silikony pod rejstacą .

darek2504
13-09-2005, 00:59
A jaką macie uszczelkę pod tym plastikiem od rejstracji
z gumy czy takiej mikro - gąbki

waldemarz
13-09-2005, 01:04
Czy mowisz o tym plastiku tzw kolku w co przykrecam ramki od rejestracji?

darek2504
13-09-2005, 01:16
Czy mowisz o tym plastiku tzw kolku w co przykrecam ramki od rejestracji?

No niezabardzo MKI ma pod tym plastikiem na którym się trzyma rejstracja dziurę /ford oszczędzał chyba / i jest to montowane na uszczelkę . O ile wiem MK II już ma pełną blacharke

Ps czy doszły zdjęcia

waldemarz
13-09-2005, 01:45
Posluchaj ta woda dlatego tu ci sie zbierala bo nie miales odplywu, poprostu wez teraz to ladnie wyczysc i posmaruj jakims preparatem zabezpieczajacym przed korozja.

Ps.
Tak doszly, czy te z autkiem chcesz miec do podpisu.