PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Problem z odpalaniem TDCI



marli
19-06-2009, 17:52
Witam serdecznie. Mam problem z odpalaniem silnika. Na 10 prób odpalania silnika 2-3 są nieudane. Kręce rozrusznikiem i nie odpala. po drugiej próbie zaczyna migac kontrolka świec zarowych. Trzecia próba jest zawsze udana i kontrolka się już nie zapala. Żadnego kopcenie, braków mocy , przerywania silnika w trakcjie jazdy nie zaobserwowalem. Bylem na próbie przelewowej i jest ok. Wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu i sprawdziłem akumulator ale dalej jest problem z odpaleniem auta. Czasem ale bardzo rzadko po odpaleniu delikatnie falują obroty i po ok 30 sekundach juz jest ok. Czy to mogą byc świece żarowe? Dzisiaj próbowałem zapalić kilka razy pod rząd - jesli to robie z przerwą do 30 sekund odpala za każdym razem ale jesli ta przerwa bedzie trwała ponad minutę wraca stary problem - kręce rozrusznikiem i nic.

eMJot
19-06-2009, 20:56
powinien odpalić przy takiej temperaturze bez grzania świec, ja mam 4 świece walnięte - grzeją strasznie słabo i odpalam bez najmniejszego problemu...

przyczyny bym raczej szukał gdzieś w elektryce wtrysków bądź pompy...

marli
20-06-2009, 14:28
czy któryś z kolegów ma może inne pomysły?

daniellomasa
20-06-2009, 20:27
próbowałem poszperać troszkę na forum
ale nic konkretnego nie wpadło mi w oczy
świece teoretycznie mogą być przyczyną
najprościej gdybyś faktycznie podjechał gdzieś na kompa
może coś z pompą paliwa
nie chcę cię wprowadzać w błąd

PabloX
21-06-2009, 13:20
Możemy tylko gdybać :-(
Mogło by to być zbyt niskie ciśnienie na szynie rail podczas uruchamiania silnika.
Dopiero za kolejną próbą ciśnienie jest wystarczające.
Ale bez diagnostyki pod kątem sprawności czujników (może nawet czujnika spalania stukowego).

kreeecik
21-06-2009, 22:45
Wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu i

Przeważnie za nieudane odpalenie odpowianda walniety czujnik położenia wału korbowego.

PabloX
22-06-2009, 14:23
Ale prawdziwy problem ma ten gość:wow:

"my Mondeo smoking on cold start"
http://www.youtube.com/watch?v=Ha1gVsS89xo&feature=related

Wygląda to bardzo poważnie :(
Potężne dymienie, nierówna praca połączona ze stukaniem i szarpaniem 8O
Swoją drogą zachodzę w głowę co mu nawaliło :wall:

slaw2008
22-06-2009, 15:37
Z tego co napisał to wtryskiwacze.

kreeecik
22-06-2009, 15:51
Z tego co napisał to wtryskiwacze.

bzdura, przecież słychać jak mu silnik nie równo pracuje adnięte swiece troche mrozu, kiepska ropa oto przepis na ww przypadek.

Miałem identyko w tym roku przy -25 zakopciłem cały parking, a silnik mało nie wyskoczył, po zmianie swieczek i nalaniu vpowera(się skusiłem) wszystko minęło.

Galul
22-06-2009, 16:56
mialem podobne problemy jednak bez zapalanie sie kontrolek, wiele tegich glow podrzucalo nowe pomysly na ta dolegliwosc.
pomoglo zaprogramowanie wtryskiwaczy na nowo ( silnik przyzwyczajony do Niemieckiej ropy, nie radzil sobie z Polska zupa, nawet ta z BP czy Shella)

daniellomasa
22-06-2009, 16:58
vpowera(się skusiłem) wszystko minęło.

ciekaw jestem co on nalał

kreeecik
22-06-2009, 18:01
vpowera(się skusiłem) wszystko minęło.

ciekaw jestem co on nalał

Ja zawsze leję na shellu tylko tego zwykłego i tydzień wcześniej nalałem ale jak się potem okazało, był to jeszcze ten bez zimowych dodatków, podjechałem moim parowozem pokazałem paragon potem rure wydechową i po korek v-powera mi zalali ze zniżką (30% chyba, generalnie taniej niż zwykły mnie wyniosło)

slaw2008
22-06-2009, 19:32
Z tego co napisał to wtryskiwacze.

bzdura, przecież słychać jak mu silnik nie równo pracuje adnięte swiece troche mrozu, kiepska ropa oto przepis na ww przypadek.

Miałem identyko w tym roku przy -25 zakopciłem cały parking, a silnik mało nie wyskoczył, po zmianie swieczek i nalaniu vpowera(się skusiłem) wszystko minęło.

Czyli autor filmiku kłamie.... ?

Polecam, inne fora oraz inne filmiki np.
http://www.stdrivers.co.uk/forum/showtopic.php?tid/12094/tp/1/
http://www.youtube.com/watch?v=c1YxBKNmfK4
http://de.truveo.com/Daves-Mondeo-22-TDCi-starting-on-a-cold-day/id/2232206075

A przy okazji -25C w UK to raczej mało prawdopodobne ;)
Chyba też naszego "chrzczonego paliwa tam nie sprzedają" a problemy mają takie same.

Pozostaje zdiagnozować wtryski i sprawdzić czy wystarczy przeprogramować czy trzeba regenerować, czy też wymienić na nowe.

kreeecik
22-06-2009, 21:39
nie twierde, ze kłamie a właściwie to dopiero teraz przeczytałem jego odpowiedź, z tego co napisał to pierwsze podejrzenie padło na złą ropę, u mnie skończyło się bez wymiany wtrysków.