PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Gdzieś ucieka płyn chłodzący



ryszinho
20-06-2009, 01:40
Wiotam,

mam nastepujący problem: od jakieogoś czasu, a w zasadzie od pół roku gdzieś czyli jakie 4 tys kilometrów musze dolewać płyn chłodzący w ilości ok 200 ml na miesiąc.......

Nie wiem gdzie go ubywa, pod samochodem mokro sie nie robi a watpie żeby az tyle wyparowywało.

Co moge sprawdzić? Gdzie szukać ewentualnego wycieku czy moze to uszczelka pod głowicą?

Dodam że płyn jest elegancki, bez śladów oleju, spalin.

Na bagnecie też jet Ok-olej ma konsystencję, lepkość i kolor normalnego oleju.


Pozdrawiam, Piotr

GrekuPL
20-06-2009, 04:48
mi też uciekał płyn, nie widziałem skąd-myślałem, że uwalona uszczelka...jak zaczęło ubywać więcej wody na 100km zacząłem szukać i samo się znalazło :los2: uszczelka termostatu :bigok: sparciała i z czasem wyparowywała woda a z późniejszym stanem ciekło...

rekin_poznan
20-06-2009, 10:14
Obadaj korek od zbiorniczka wyrównawczego ,czy nie robi sie mokro pod korkiem na zbiorniczku.To szybko scieka w doł w strone zbiornika od spryskiwaczy i nie widac.Ja korek musiałem zmienic na nowy bo był mały wyciek własnie korkiem... jest nowy jest cisza.Ani 1ml nie ubył płynu :hehe:Przez dobre poł roku nic.

ryszinho
20-06-2009, 13:51
Obadaj korek od zbiorniczka wyrównawczego ,czy nie robi sie mokro pod korkiem na zbiorniczku


Tam zawsze lecialo bo takie jest jego zadanie-upuszczac parę wodna, ona sie skrapla i w konsekwencji pojawia sie woda.

Dodano po 1 min.:


uszczelka termostatu sparciała i z czasem wyparowywała woda a z późniejszym stanem ciekło...

Mam wrażenie że u mnie zaczęło ubywac płynu po wymianie termostatu i jego uszczelki...........

rekin_poznan
20-06-2009, 14:11
Tam zawsze lecialo bo takie jest jego zadanie-upuszczac parę wodna, ona sie skrapla i w konsekwencji pojawia sie woda.


Nic nie ma prawa wylatywac ze zbiorniczka jak masz mokre to korek wyzionoł ducha!!! :pop: :pop: :pop: tak jak u mnie!!Nowy około 20-25zł płaciłem :zaklopotanie:

ryszinho
20-06-2009, 16:26
Tak myslisz że to on? Kurcze znów wydatki :panna: ale zastanawia mnie to że tam zawsze było mokro a ostatnio dopiero zaczeło uciekać.....a Tobie wczesniej też ubywał płyn?

Dodano po 1 min.:

Korek 32 zł kosztuje...........

Dodano po 3 min.:

Gdzie kupowałeś?

GrekuPL
20-06-2009, 20:19
Gdzie kupowałeś?
pogadaj z Gorilllą :bigok:

rekin_poznan
20-06-2009, 21:59
Korek kupowałem na Ul Obornickiej zaraz za rondem obornickim po prawo jest duzy szyld FORD czesci nowe i uzywane.Polecam Sklep forumowiczą z wlkp koleś ma wszystko i za korek około 20zł płaciłem nie pamietam dokładnie ale przedział 15-20zł Ubywał mi płyn w podobnych ilosciach ze co miesiac musiałem dolac.A teraz nie ubywa nic a nic 10 tys zrobiłem i nie ubyło nic zresztą oleju tez przez 10 tys nic az dziwne jak na disla :metal2:zalałem do maxa zrobiłem 10 tys i jest max w pn wymiana oliwy :metal2: :metal2: :palacz:

ryszinho
20-06-2009, 22:55
Gdzie kupowałeś?
pogadaj z Gorilllą :bigok:

Na co mi używany korek?

Dodano po 29 sek.:


koleś ma wszystko i za korek około 20zł płaciłem nie pamietam dokładnie ale przedział 15-20zł


Nowy czy używany?

GrekuPL
20-06-2009, 23:01
Na co mi używany korek?
jak działa :hmm: ??

ryszinho
20-06-2009, 23:07
Ale jak zaraz przestanie :hehe: nie no ja tam nawet nei wiem co mogło wysiąść w tym korku bo jak nawet dokręce go an maxa to gdzies podcieka od dołu a uszczelka wygląda na OK.

DIGITAL
21-06-2009, 04:16
U mnie też ucieka ... Kiedyś na wymianie mówiłem mechaniorom żeby nie lali płynu do znaku _MAX bo i tak zniknie a szkoda płynu ... i tak było .. płyn spłyną tyle, że ledwo było go widać w odpływie zbiorniczka i tak jest za każdym uzupełnieniem płynu ... bedzie MAX a po przejechaniu bedzie na samiutkim odpływie i tak sie utrzymuje i nikt nie wie gdzie ten płyn sie podziewa :zaklopotanie: :bigok:

rekin_poznan
21-06-2009, 10:42
Korek oczywiscie NOWY!!!! stary montowac? bezsens.W korku jest zaworek ,uszelka itp Po latach siada.Dlatego warto nabyc nowy jak komus ubywa płynu i widac ze jest mokro na zbiorniku i pod :hehe: :bajer:

Dodano po 3 min.:


jak nawet dokręce go an maxa to gdzies podcieka od dołu a uszczelka wygląda na OK.


Na 100% korek masz padniety.Nie dokrecaj tak mocno bo :ass: gwint na zbiorniczku! ten korek z czuciem sie przykreca jak cieknie to cieknie.Ten nowy mam z czuciem dokrecony i nie ubyło nic a nic

ryszinho
21-06-2009, 17:31
Na 100% korek masz padniety.Nie dokrecaj tak mocno bo gwint na zbiorniczku!


Nom ja mocno dokrecam ale z czcuciem. Wczescniej dokrecałem tak ze napisy były prostopadle do osi samochodu ale ostatnio troche mocniej ale nic to nie dało. Bd sie musiał przejechac po ten korek. A kolo jest z mkp powiadasz?

rekin_poznan
21-06-2009, 18:00
To jest sklep z czesciami tylko do FORDA, do mondeo ma kazdą czesc na miejscu to duzy plus,filtr itp.Ma wszystkie czesci nowe,ale prowadzi rowniez uzywane czesci do forda np błotnik ,drzwi itp i elektryczne czesci.rozbiera na czesci auta.

Mijasz rondo obornickie jedziesz w kierunku suchego lasu na piłe i zaraz za rondem po prawo widac szyld FORD CZESCI ;)

ryszinho
21-06-2009, 18:03
OKO. Obczaje jeszcze arz ten mój korek o co tam loto i czeka mnie wycieczka po niu korek.

rekin_poznan
21-06-2009, 18:12
Ten korek co ja kupiłem jest innej firmy nie motorcraft ale jakosc super i jest cały żołty :hehe:

ryszinho
21-06-2009, 20:29
Łooooo to ja go kupie tylko dla tego żóltego koloru :) własnie raczej spodziewałbym sie jakiegos badziewia.....a on tez ma ten jakis śmieszny system zaworków i uszczelek jak oryginał?

rekin_poznan
21-06-2009, 20:46
Tak tez tak samo jak fabryczny jakosc super dokreca sie bdb ''PEWNIE''polecam :bigok:

ryszinho
22-06-2009, 13:43
Kupiłem.....20 zł a myślałem że ten żółty będzie bardziej żółty :jezyk1: no ale jest zobacze czy nadal będzie ciekło.

Pozdro

rekin_poznan
22-06-2009, 19:17
Byłes na obornickiej dzis?? bo ja dzis tez byłem ZAKUPIC NOWE GUMKI NA PEDAŁY EFEKT REWELACJA Nie to wnetrze miałem ochydne wytarte gumy pedałów.Zakupiłem orginał ford po 15zł sztuka :drink:

ryszinho
22-06-2009, 23:09
Byłes na obornickiej dzis??


Byłem byłem :) jakoś kawałek przed jedenastą.......

ryszinho
24-06-2009, 00:50
30 km zrobione i susza na zbiorniczku :banan:

rekin_poznan
24-06-2009, 10:09
30 km zrobione i susza na zbiorniczku


I tak juz bedzie ja przez poł roku nie dolałem nic na nowym korku :ura: :ura: :ura: