PDA

Zobacz pełn± wersję : Tłumik sportowy



komandir
11-09-2005, 20:46
Witam!!!
mam pytanie: jakiej firmy najlepiej kupić końcowy tłumik sportowy do mondka czy one co¶ daj± oprócz dzwieku i jak się je montuje (czy odcina się stary i do tej rury przyspawuję sie nowy[jesli tak to jaka musi być ¶rednica rury tylnej nowego tłumika,czy taka sama czy inna] czy za pomoc± jakich¶ opasek jak końcówki sportowe( a końcówki wydaj± jaki¶ dzwięk?)Jestem nowy w tej dziedzinie jak± jest tuning do tej pory jeszcze nic nie modyfikowałem montowałem. Prosze o pomoc. Z góry dzięki!!!
POZDRO!!!

______________________________

MK1 1.816V GAS SEDAN SANDOMIERZ

DIGITAL
11-09-2005, 21:22
ogolnie ostatnio w modzie sa Tlumiki Mugena ( ala motocyklowe ) ladnie to wyglada i daje dziek piekny nie za glosny ale to zalezy jaki sie chce :bigok: a co do ich montazu i cen to nic nie wiem w tej chwili

serdel
12-09-2005, 20:13
ja Ci moge powiedziec ile kosztuje do Mondeo II tłumik sportowy końcowy- ok 400zł taka cene podał mi Swi±tek, to jest tłumik Ultera,dobre tłumiki oprócz odpowiedniego dzwieku daja przyrost mocy rzedu do 3 KM ale maja tez odpowiednia cene, proponuje wizyte na stronie
http://www.godula.cc.pl/ duzo rozjasni :)

RWalentynowicz
13-09-2005, 14:53
ogolnie ostatnio w modzie sa Tlumiki Mugena ( ala motocyklowe ) ladnie to wyglada i daje dziek piekny nie za glosny ale to zalezy jaki sie chce :bigok: a co do ich montazu i cen to nic nie wiem w tej chwili


Te tłumiki nie maj± nic wspólnego z Mugenem. Idę o zakład, że w naszym kraju nie ma więcej jak 5 tłumików firmy Mugen. Bo ceny jakichkolwiek podzespołów tego producenta id± w grube tysi±ce!

Graluu
13-09-2005, 14:55
też mi się tak wydaje :terefere:

RWalentynowicz
13-09-2005, 14:59
też mi się tak wydaje :terefere:

Ja tego jestem pewny!

Graluu
13-09-2005, 15:11
niedawno mój brat się tym interesował by włożyć do eclipsa taki, tylko że to co oferowali to w 99,9 % było a'la Mugen - więc odpowiedĽ jest jasna :metal

DIGITAL
13-09-2005, 22:06
mozliwe ja sie tym nie interesuje ale to jest pisalem tylko to co widzialem a widzialem oryginal :bigok: bo kuzyn do Lancera kupowal tak wiec mowie ze jak dla mnie to jest bomba :metal

P.S.
na Mnie krzyczec nie trzeba wystarczy normalnie napisac :dres:

Graluu
13-09-2005, 23:30
a kto krzyczał :wow:

RWalentynowicz
14-09-2005, 08:53
(...)kuzyn do Lancera kupowal(...)

Bogatego masz kuzyna, bo kilka tysięcy za tłumik to lekka ekstrawagancja.

raku
14-09-2005, 10:42
Ja bym polecal tlumik Supersprint, sam taki kiedys mialem w alfie 33 i byl zajefajny. Co do mocy to troszke sie nie zgodze, zeby moc przyrosla zeczywicie to trzeba spelnic pare warunkow. Jezeli odetkamy wylot to musimy poprawic rowniez dolot. Niestety ale jezeli do kranu podlaczymy rurke o srednicy 1cm a na 2 koncu podlaczymy do niej rurke o srednicy 5cm to wcale woda nie bedzie szybciej leciala. Kiedys znalazlem bardzo dlugi i fajny artykul odnosnie wydechu (strumienice, tlumiki) oraz dolotu (filtry, kolektor). Naprawde nie posiadajac wiedzy na ten temat mozemy tylko popsuc auto (jezeli chodzi o osiagi, spalanie). Ja bym ci radzil poszukac w sieci odnosnie ukladu dolot/wylot i poczytac. Owszem mozna dobrac ostatni tlumik do konkretnego samochodu i bedzie fajny dzwiek ale nic poza tym i raczej dobieraj u dobrych producentow (supersprinr, remus itd) do konkretnego modelu to bedziesz mial pewnosc ze nie popsujesz autka.
Napewno znajda sie osoby ktore nie zgadzaja sie ze mna, ale ja pisae tylko swoja opinie i to co poczytalem na ten temat w roznych publikacjach. :) :beer:

DIGITAL
14-09-2005, 15:51
(...)kuzyn do Lancera kupowal(...)

Bogatego masz kuzyna, bo kilka tysięcy za tłumik to lekka ekstrawagancja.

no jak sie ma ojca co ma wlasna niezle prosperujaca firm to moze sobie pozwolic pozatym mota sie z młodym stecem w urzedowie i razem cos tam kombinuja

Andy
14-09-2005, 20:34
Tu sobie poczytaj: http://www.tuningbaja.pl/ , http://www.chojnacki.com.pl/filozofia.php