PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Nie wchodzi w obroty..



Arturro78
23-06-2009, 19:22
Witam,

Mam taki problem, czego to może być przyczyna? Autko nie chce z dołu wchodzić na obroty, oczywiście podczas jazdy, ciężko się wkręca do zakresu zadziałanie turbiny a, jak turbo załapuje to też nie jest za rewelacyjnie. Tak jak by coś go trzymało.

BS
26-06-2009, 10:04
Booster zacięty, pęknięte przewody prowadzące do niego powietrze lub źle wyregulowany... brudny filtr powietrza/paliwa, uszkodzony korektor kąta wtrysku, walnięty egr, uszkodzona pompa wtryskowa ... w tej kolejności zacznij sprawdzanie ;)

rustin
26-06-2009, 10:15
i tak co drugi post o to samo czy nikt nie czyta innych postów

BS
26-06-2009, 14:44
nikt nie czyta innych postów

niestety :wall:

Arturro78
26-06-2009, 19:10
Czyta, czyta, filtry nowe, pompka ręczna nowa, przewód metalowo gumowy od turbiny do bustera nowy, wtrysk sterujący nowy, przewody paliwowe zmienione (brak powietrza)mimo to długo kręci zanim zapali, zaworek zwrotny założony, korektor tryka, buster wyczyszczony nie zacina się, regulacja bustera zwiększa zużycie paliwa i danie kopa w niższym zakresie obrotów.
Mi nie chce jechać auto aż załączy się turbina. Czym bardziej auto się rozgrzej tym gorzej jest z wejściem w obroty.
Ciśnienie w cylindrach w granicy 30.

rustin
26-06-2009, 20:25
nikt ci nic wiecej nie wyczaruje wszystko sam podales co mozna sprawdzic

robert29475
27-06-2009, 15:48
Ja bym sprawdził jeszcze smok w zbiorniku , jak będzie ok to sprawdź jeszcze pompkę niskiego ciśnienia w pompie wtryskowej. Podłącz do pompy przezroczysty przewód a drugi koniec włóż do butelki z paliwem stojącej na ziemi i pokręć rozrusznikiem. Jak pompa zaciągnie paliwo to jest ok jak nie to łopatki pompki zużyte albo wytarty korpus. Tak czy inaczej pompa do naprawy. Pozdrawiam.

Arturro78
27-06-2009, 17:18
Możesz mieć rację robert29475, gdyż jak wymieniałem wtrysk i odkręciłem przewody metalowe od pompy do wtrysków to po złożeniu nie mogłem go odpalić z rozrusznika, musiała jedna osoba kręcić a ja ręczną pompką pompowałem i dopiero się udało odpalić.
A czy pompa wstępna dawała by takie objawy, czym bardziej rozgrzane auto tym gorzej, czy raczej cała pompa do roboty??

robert29475
27-06-2009, 21:00
Jak silnik ciepły to pompa też a metale pod wpływem ciepła się rozszerzają więc tak może być , spróbuj po rozgrzaniu silnika schłodzić pompę zimną wodą i odpal, jak się coś poprawi będziesz miał pewność. Pompę i tak musisz wymontować i dać do pompiarza a on powinien ją sprawdzić po naprawie.

Arturro78
28-06-2009, 00:22
masz racje, ale jak to tylko pompa wstępna daje takie objawy to można sobie samemu wymieć łopatki i pierścień.

Tomasz
28-06-2009, 09:28
Sprawdź ustawienia rozrządu.Po wymianie miałem podobne objawy.Korekcja na pompie i wszystko śmiga.Pali na dotyk,wkręca się jak trzeba i mniej pali.

pawgra
30-06-2009, 15:33
czy przy wymontowaniu pompy konieczna jest zmiana rozrządu ?? w moim MKII właśnie coś umarło i nie chce się dać uruchomić... paliwo jest, korektor tryka a auto nie pali... stawiam na walniętą pompkę wstępną albo co gorsza pompę wtryskową :( poradźcie coś ;)

rustin
30-06-2009, 15:58
Może po prostu porzadnie się zapowietrzył czy cos.tak raptownie by chyba sie nie zepsuł.Jak zrzucasz paski to trzeba nowe a do wyciagniecia pompy trzeba ten chociaz jeden co pompe napedza czy jakos tak.

pawgra
30-06-2009, 17:17
rano odpalił z właściwym sobie trudem, postawiłem go na słońcu i po kilku godzinach nie chciał kopnąć... wprawdzie aku jakoś słabo napędzał rozrusznik, więc jeszcze tu doszukuję się jakichś potencjalnych przyczyn, ale te wyeliminuję dzisiaj wieczorem bo aku już się ładuje.

generalnie mam go już dosyć ;)

Tomasz
30-06-2009, 17:49
generalnie mam go już dosyć wink
Jak już ci się całkiem znudzi,to żebyś nie musiał płacić za złomowanie to ja go mogę pod dach przyjąć :satan:

pawgra
01-07-2009, 07:27
aku... naładowałem i poszedł ;) ale i tak mam go dosyć... za jakiś czas trafi na giełdę jako obiekt sprzedaży ;)

Arturro78
01-07-2009, 13:34
Sprawdź ustawienia rozrządu.Po wymianie miałem podobne objawy.Korekcja na pompie i wszystko śmiga.Pali na dotyk,wkręca się jak trzeba i mniej pali.

A czy jest tu ktoś z wawy co by mi mógł sprawdzić ustawienie rozrządu? Ja nie mam blokad, a po za tym jak czytałem w książce ustawienie rozrządu to strasznie skomplikowane mi się wydaje.