PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Chłodnica płynu wspomagania



ryszinho
24-06-2009, 00:55
Witam :)

jako ze moja chłodnica płynu od wspomy cały zcas się poci gdzieś na samym końcu (tam gdzie "zawraca") mam zamiar cos z tym zrobić :bigok: miałem zamiar już to zrobic dawno ale mineły 2 lata i nawet mi to nie przeszkadzało :jezor:

Ale do rzeczy: mam zamiar wymontowac ją, wstawić tymczasowo rurke miedzianą żeby obieg był zamknięty. Chciałbym dać ja do pospawania ale czy ktoś z forumowiczów wie z jakiego materiału jest ona zrobiona :hmm: ? Na pewno nie ze zwykłej stali ale z czego?

Chciałbym ja zostawić ze względu na jej użebrowanie :palacz: bo sama rurka miedziana jego nie ma.

Pozdrawiam, Piotr

jaces
24-06-2009, 22:59
Ja kupiłem używaną od kolegi z forum za chyba 30zł (taniej chyba jak spawanie) i od 3 miechów na razie nie mam problemów. Nowa z tego co się orientowałem to ponad 300zł! Jeśli mogę poradzić to znajdź dobrą używaną to pewnie lepiej posłuży jak spawana stara (może gnić w innym miejscu), gdyż większość używek to z anglików a tam jest inna aura jak u nas i nie ma soli. :).

ryszinho
25-06-2009, 00:43
Inna aura :hmm: powiedziałbym ze gorsza......

Dodano po 17 min.:

Z drugiej strony jak idzie wyrwac takową chłodnicę za 3dyszki to chyba rzeczywiście kombinowanie ze starą mija się z celem........a do zdjęcia chłodnicy to by trza cały płyn spuścić? Czy może tylko z jednego węża (tam gdzie zbiorniczek) a drugi zatkać?

BS
25-06-2009, 13:45
Nie spawaj starej chłodnicy- ona zdycha dlatego, że zwyczajnie aluminium się utlenia i rozszczelnia ta rurka... powiem więcej-jeżeli masz starą w kiepskim stanie to raczej przy demontażu urwiesz jej uszy do mocowania i już nie zamontujesz ponownie ;). Bierz drugą jakąkolwiek-byle od mondeo i żeby była w stanie w miarę. Z góry współczuję klęczenia przed muńkiem z długaćkim kluczykiem :satan:

ryszinho
25-06-2009, 16:43
Z góry współczuję klęczenia przed muńkiem z długaćkim kluczykiem


Łoołooo....dzięki :banan:

naprawdę jest taki kiepski dostep? Ja nawet nie wyobrażam sobie gdzie sa te sruby :panna: gdzie sa te sruby bo zaglądałem ostatnio i ich nie widziałem :niewiem: trza zderzak zdjąc?

harnas1515
25-06-2009, 18:43
Z góry współczuję klęczenia przed muńkiem z długaćkim kluczykiem


Łoołooo....dzięki :banan:

naprawdę jest taki kiepski dostep? Ja nawet nie wyobrażam sobie gdzie sa te sruby :panna: gdzie sa te sruby bo zaglądałem ostatnio i ich nie widziałem :niewiem: trza zderzak zdjąc?

Jest jeszcze gorzej. :hehe:
Jeśli nie dysponujesz kanałem to współczuję :pop:

Dojście do śrub jest straszne są one oczywiście nad chłodnicą wkręcane od środka (od komory silnika). Problemem jest chłodnica wody(płynu) jest ona tak blisko że musiałem ją odkręcać i odpychać ile się dało.
Nie było możliwości zmieszczenia klucza.
Możesz tylko mieć nadzieję, że u mnie w V-ce jest ciaśniej, a u ciebie luźniej. Bez kanału u mnie nie ma szans.
P.S.-kupiłem meterek rurki miedzianej 10mm. zagiąłem w literkę U i tak zostało. Miałem poprawiać na oryginał ale nie widzę potrzeby.

drugie P.S- radzę dobrze wyczyścić i odtłuścić na zewnątrz chłodnicę wody. Po tak długi okresie wycieku jest napewno zalepiona(olej i bród z drogi).
Pozdrawiam.

jaces
25-06-2009, 21:21
Ja z grubsza opisałem tą robotę w tym wątku http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=60718&highlight=



Z góry współczuję klęczenia przed muńkiem z długaćkim kluczykiem


Łoołooo....dzięki :banan:

naprawdę jest taki kiepski dostep? Ja nawet nie wyobrażam sobie gdzie sa te sruby :panna: gdzie sa te sruby bo zaglądałem ostatnio i ich nie widziałem :niewiem: trza zderzak zdjąc?

rekin_poznan
25-06-2009, 23:04
Do momentu przeczytania tego posta myslałem ze to chłodniczka oleju silnika :ura: Ze płyn wsp kier sie tak nagrzewa to nie wiedziałem.

JAk juz jest temat o wsp kierownicy mam pytanie

Czy w momencie jak np parkuje czy cus takiego i zrobie na maxa szybko kierą to jest to norma ze mi zapiszczy cos we wsp kierownicy?? :latam:

Zapiszczy jak kieratą do samego konca dokrece tak pisnie sobie

ryszinho
26-06-2009, 00:29
drugie P.S- radzę dobrze wyczyścić i odtłuścić na zewnątrz chłodnicę wody. Po tak długi okresie wycieku jest napewno zalepiona(olej i bród z drogi).


jakbys zgadł :hehe: na powierzchni kartki a5 nie widac żeberek chłodnicy......

Dodano po 1 min.:


Dojście do śrub jest straszne są one oczywiście nad chłodnicą wkręcane od środka (od komory silnika).


To chyba sobie podaruje i bd co 3 miechy uzupełniaj poziom płynu bo kanału nie mam. Wsio leżąc na betonie.....

Dodano po 1 min.:


Czy w momencie jak np parkuje czy cus takiego i zrobie na maxa szybko kierą to jest to norma ze mi zapiszczy cos we wsp kierownicy??


Raczej nie jest to normalny objaw. Normalne jest że przy końcu (jak na full skręcisz) może wystąpic metaliczne puknięcie. Jeżeli tylko przy szybkim kręceniu zacząłbym sprawdzanie od paska od wspomy. Może deko ślizga się Tobie :niewiem: ale u mnie było podobnie że przy normalny ulicznym kręceniu było Ok a cos szybciej na parkingu zakręcic to sie pasek uślizgiwał.......

Dodano po 1 min.:


Do momentu przeczytania tego posta myslałem ze to chłodniczka oleju silnika Ze płyn wsp kier sie tak nagrzewa to nie wiedziałem.

Znajomy mechanik ojca jak usłyszał o chłodnicy płynu od wspomagania to wielkie oczy zrobił i nie wierzył że cos takiego istnieje a tym bardziej w fordzie mondeo......

BS
26-06-2009, 08:52
Nie musisz leżeć i nie musisz mieć kanału... musisz mieć dobre klucze (tam jest 10 albo 8) płaskie i długie... i rozplanować pracę... na początek musisz wywlec po prostu grilla i ten plastik, który kieruje potwietrze na tunel pod maską (dyfuzor). Później z tego co pamiętam dostęp już jest do tych dwóch śrubek-od góry... najpierw na Twoim miejscu bym to DOBRYM penetratorem SOLIDNIE zlał- tylko nie żadne tanie Wd40... ja zwyczajnie starą chłodniczke odłamałem bo była zardziewiała totalnie, i później odkręcałem śruby... 2 godziny roboty niestety z w sumie 2 śrubkami i 2 zaciskami na wężach chłodnicy... a czekać i dolewać nie polecam-szlag ją trafi na wyjeździe czy daleko od domu i zatrzesz pompę...

ryszinho
26-06-2009, 16:07
na początek musisz wywlec po prostu grilla i ten plastik, który kieruje potwietrze na tunel pod maską (dyfuzor)


Od góry? Nie sądziłem że od góry da radę....jak bd miał czas to obczaje sprawę jak to tam wygląda.

Dodano po 1 min.:


a czekać i dolewać nie polecam-szlag ją trafi na wyjeździe czy daleko od domu i zatrzesz pompę...

Ale nie zanosi sie na to że szlag ja trafi bo nadal jest w miare OK, nie ma zwieksoznego ubywania oleju tylko cały czas ubywa w takim samym tempie. Jak dam rade ją odkręcić tyo bd działal. Jak nei da rady to ją zostawię....

BS
26-06-2009, 16:13
Nie sądziłem że od góry da radę

bardziej niż od dołu zapewne... ona wisi na takich uszach więc tak czy inaczej od góry lepszy dostęp bo sama chłodniczka go nie zasłania..

rekin_poznan
26-06-2009, 16:32
Piszczy wam wsp kier jak dojdzie kierownica do konca????

BS
26-06-2009, 16:51
Piszczy wam wsp kier jak dojdzie kierownica do konca????

teraz już tak bo mam wyślizgany i luźny pasek... a co?

rekin_poznan
26-06-2009, 16:57
Czyli winny jest pasek zuzyty?? :metal2:

harnas1515
26-06-2009, 20:02
To chyba sobie podaruje i bd co 3 miechy uzupełniaj poziom płynu bo kanału nie mam. Wsio leżąc na betonie.....

Nie polecam takiej metody.

Po 1. Cały czas olej leci na chłodnicę
Po 2. Chłodnica zapchana więc możesz przegrzać motorek.
Po 3. Jeśli masz klimę to do chłodnicy nie dolatuje powietrze.(Auto będzie zamulone)
Po 4. Jeśli ruszasz z parkingu to odsłaniasz i zostawiasz paskudną plamę.
Po 5. Nie wstyt Ci jak ludzie widzą te plamy. (może zasłoń oznaczenia klubowe do czasu naprawy)

A na poważnie jeśli nie masz czasu lub chęci to weź 1 meterek rurki miedzianej 10mm. Zegnij w literkę U. Wciśnij na nią węże zapnij opaskami. Rurkę miedzianą przyczep do starej NIE zdemontowanej chłodniczki opaskami elektrycznymi.
I po sprawie. Czas roboty to max. 1 godz.(liczę już z piwkiem) wtedy nie będzie wycieku i wstydu.

Do demontażu może faktycznie lepiej dojść od góry. Ja zacząłem od kanału i tak dokończyłem.
Pozdrawiam.

Piszczy wam wsp kier jak dojdzie kierownica do konca????
Nic nie powinno piszczeć. Jeśli piszczy pasek to do wymiany.
A jeśli piszczy pompa to są specjalne oleje likwidujące piski (na jakiś czas)(do śmierci pompy)

ryszinho
27-06-2009, 02:06
Jeśli masz klimę to do chłodnicy nie dolatuje powietrze.(Auto będzie zamulone)


Napradę to że chłodnica jest powiedzmy pozatykana może wpłynąć na to że silnikowi będzie ciężej?

Dodano po 1 min.:


Jeśli ruszasz z parkingu to odsłaniasz i zostawiasz paskudną plamę.

Hehe aż tak mocno nie leci żeby kapało :bigok: mam w dodatki osłone plastykową od dołu.

Dodano po 2 min.:


A na poważnie jeśli nie masz czasu lub chęci to weź 1 meterek rurki miedzianej 10mm. Zegnij w literkę U. Wciśnij na nią węże zapnij opaskami. Rurkę miedzianą przyczep do starej NIE zdemontowanej chłodniczki opaskami elektrycznymi.

Nom i chyba tak zrobie. Ja raczej będe próbował wywalić tą stara chłodniczkę i chyba dorobie jakieś mocowanie do tej rurki miedzianej. A czasem tam nie ejst lepiej wsadzic rurke 12 mm? Coś mi sie kojarzy że chłodniczka jest zrobiona z rurki pół cala.

Dodano po 1 min.:


może zasłoń oznaczenia klubowe do czasu naprawy)


Heh jeszcze klubowiczem nie jestem a i naklejeczki nawet nie mam....

rekin_poznan
27-06-2009, 10:05
Napradę to że chłodnica jest powiedzmy pozatykana może wpłynąć na to że silnikowi będzie ciężej?

Tak jak bys miał karton na chłodnicy nie przelatuje swobodnie powietrze wiec nie chłodzi i nie spełnia zadania.Chłodnice warto umyc co jakis czas.PRzepłukac wężem .Wczoraj sobie intercooler umyłem :drink:

ryszinho
27-06-2009, 13:54
Kurcze tylko u mnie nie będzie płukanian wężem tylko wyskrobywanie płynu od wspomy wymieszanego z piachem spośród setek blaszek chłodnicy. Czyli kolejność chłodnic jest taka: od wspomy jest przed klimą, chłodnica od klimy jest przed chłodnica silnika?

Dodano po 48 sek.:


nie przelatuje swobodnie powietrze wiec nie chłodzi i nie spełnia zadania.

No ale jak to może spowodowac że jest cos nie teges :niewiem: nie czaje......

jaces
27-06-2009, 15:28
Ale nie zanosi sie na to że szlag ja trafi bo nadal jest w miare OK, nie ma zwieksoznego ubywania oleju tylko cały czas ubywa w takim samym tempie. Jak dam rade ją odkręcić tyo bd działal. Jak nei da rady to ją zostawię....

Ja też miałem takie samo podejście i tak jeździłem przez jakiś czas aż w pewnym momencie musiałem już dolewać 1L dziennie! O dziwo jak wyciągnąłem moją chłodniczkę to wyglądała wizualnie jak nowa! Nawet blaszki nie były pogięte!:-) Daj se spokój kolego z kombinowaniem i kup używkę. Tak jak pisałem ja dałem 30zł i mam spokój. Odkręcić się da nawet bez ściągania grilla ja wyciągnąłem tylko plastikowy dyfuzor i też odkręciłem. Wszystko robiłem pod domem bez żadnego kanału. Całą instrukcję jak to zrobić masz w poście, który podałem wyżej.

rekin_poznan
27-06-2009, 23:38
umyj chłodnice sobie wodą bedzie lepszy przelot powietrza co za tym idzie lepiej bedzie chłodzic.Czego tu nie rozumiec? chłodnica to rurki i miedzy nimi blaszki ktore odbierają ciepło .Jak zatkasz te blaszki to woda w rurkach krazy ale słabo stygnie.Chłodnice mozna ale nie trzeba wyjmowac.Wyjmi gril( 5 sekund demontaz) i wypłucz wezem chłodnice ale nie kerszerem bo zepsujesz blaszki pogną sie w pi...du

Intercooler tez warto umyc i dac nowy filtr powietrza odrazu lepiej dycha mundek :palacz: Przy okazji mozna obadac turbawke.

Mam pytanie mały węzyk co idzie od Egra do jakiegos jakby urzadzenia nie wiem co to w samym rogu ... przy scianie grodziowej jakie funkcje spełnia??

MAm chwilowo zdjety waz .Ktos go kiedys zle ułozył bo lezał pod intercoolerem i sie tak przygrzał o kolektor wydechowy ze mi sie ułamał jak sciagałem inetercoler.Musze puscic nowy węzyk w poniedziałek.

ryszinho
28-06-2009, 00:08
nie wiem co to w samym rogu ... przy scianie grodziowej jakie funkcje spełnia??


Zawór CVT. Steruje zaworem EGR poprzez rozdzial podciśnienia: jak jest na nim napięcie to przekazuje podcisnienie na zawór EGR. Tak mi sie wydaje. Bym musiał pójść do auta i obczaic jak wężyki sa bo może być na odwrót.

Dodano po 1 min.:


umyj chłodnice sobie wodą bedzie lepszy przelot powietrza co za tym idzie lepiej bedzie chłodzic.Czego tu nie rozumiec? chłodnica to rurki i miedzy nimi blaszki ktore odbierają ciepło .Jak zatkasz te blaszki to woda w rurkach krazy ale słabo stygnie.

Ale co to ma wspólnego z chłodnicą klimy i jaki to ma wpływ na żwawość silnika? To co Ty piszesz jest oczywiste ale dopowiedz na temat :bigok:

rekin_poznan
28-06-2009, 10:32
Obojetnie co to za chłodnica jak zatkana to nie spełnia zadania,czynnik sie nie schładza i słabo klima bedzie chodzic i non stop co za tym idzie temp silnika tez wzrasta jak klima smiga non stop .Dodatkowa gorącz pojdziena chłodnice wody :panna:

ryszinho
28-06-2009, 20:52
Spoko loko :fan:

Dzisiaj byłem obadac sprawę, dostęp jest bardzo dobry wg mnie jedynie tych śrubek ruszyć nie mogę :zły:

Zalałem WD-40 może coś to chociaż próbowałem odkręcac ta niezaolejoną śrubkę więc może ta zaolejona łatwo pójdzie. Oto fotki jak to u mnie wygląda. Przeraziłem się jak zaobaczyłem ile tam rzeczywiście syfu jest.


Lewa strona: (strona czysta)

http://img530.imageshack.us/img530/2936/dsc02155.th.jpg (http://img530.imageshack.us/i/dsc02155.jpg/)
http://img512.imageshack.us/img512/3576/dsc02159o.th.jpg (http://img512.imageshack.us/i/dsc02159o.jpg/)

Prawa strona: (brudna)

http://img99.imageshack.us/img99/1619/dsc02156p.th.jpg (http://img99.imageshack.us/i/dsc02156p.jpg/)
http://img40.imageshack.us/img40/8684/dsc02158i.th.jpg (http://img40.imageshack.us/i/dsc02158i.jpg/)
http://img38.imageshack.us/img38/2779/dsc02164c.th.jpg (http://img38.imageshack.us/i/dsc02164c.jpg/)

Wątpie żeby to wodą zesżło........ :wall:

Dodano po 7 min.:


Dodatkowa gorącz pojdziena chłodnice wody


To dobrze.....szybciej się nagrzeje :bigok:

rekin_poznan
29-06-2009, 00:26
To dobrze.....szybciej się nagrzeje


Szybciej i czesciej wiatrak bedzie chodził w korku.Chłodnica ale zawalona ble :P

Kup płyn do mycia silnika ARVA K2 firma.JAk bedzie ciepła ta zasyfiona chłodnica to ją ładnie spryskaj zostaw na pare minut i spłucz węzem dokładnie. Ps... jak korek od wyrównawczego :jaja:

ryszinho
29-06-2009, 16:05
Ps... jak korek od wyrównawczego


Elegancja normalnie :banan: nic nei ubywa i wreszcie zbiorniczka nie musze wycierać :bigok:



I ten płyn to on rozpuszcza tłuste plamy?

rekin_poznan
29-06-2009, 21:25
I ten płyn to on rozpuszcza tłuste plamy?


Tak .Polecam :bud: :bud: :bud:

ryszinho
29-06-2009, 22:55
To bd musiał gdzies go wyczaić, zakupic i sprawdzic jak działa :bigok: ostatnio się nie zawiodłem na Twoich poleceniach mam nadzieję że teraz tez tak będzie :beer:

rekin_poznan
30-06-2009, 10:20
To bd musiał gdzies go wyczaić


Prawie kazdy market to ma na dziale motoryzacyjnym. :bud: :bud: :bud:

ryszinho
30-06-2009, 15:01
Dzisaj jade akurat zu makro więc może tam znajde :metal: przy okazji jeszcze do carrefour'a wpadne......

rekin_poznan
30-06-2009, 17:13
carrefour'a


Ja kupuje w carfur w pestce chemie do auta tam jest na 100% Co do makro nie wiem nie robie tam zakupów

ryszinho
30-06-2009, 23:44
Kupiłem w MAKRO jakiś wynalazek za 8zł. Ale nie wiem kiedy bd działał bo muszę to na raty robić.....:wall:

ryszinho
02-07-2009, 23:34
Wczoraj zabrałem się za robote przy mondeuszu. Uzyłem tego tajemniczego środka i normalnie rewelka. Co prawad musiałem chyba 6 razy powtarzać czynność ten płyn lać strzykawką ale chłodnica wygląda juz lepiej choc nie zaszkodziłoby jej powtórne 6krotne myscie tym środkiem.

Zacząłem odkręcać tą chłodniczke, parę dni temu popsikałem wd40 bo nie mogłem ruszyć tej śrubki po lewej stronie. Ta tłusta od oleju puściał od razu, w tą czysta msuiałem włożyć trochę siły ale nojgorsze jest wykręcanie jej po ok 1/12 obrotu :zly:


Ma może ktoś pomysł jak te śrubki wkręcić spowrotem?

Po czyszczeniu chłodniczka od wspomy wygląda jak nowa więc nie wiem skąd tam może lecieć :niewiem:

Lucipher
03-07-2009, 15:26
Po czyszczeniu chłodniczka od wspomy wygląda jak nowa więc nie wiem skąd tam może lecieć Nie wiem
Spróbuj wpompować tam coś pod ciśnieniem, np. wodę z węża ogrodowego jednocześnie zatykając wylot z chłodniczki - miejsce nieszczelności powinno się ujawnić. Tylko nie przesadzaj z ciśnieniem, bo można się trochę przy tym zmoczyć :))

BS
03-07-2009, 16:18
Ma może ktoś pomysł jak te śrubki wkręcić spowrotem?

na kolana przed mondeo i kręcić po 1/12 obrotu ... mówiłem że to bolesne ale da się załatwić...

ryszinho
03-07-2009, 17:58
Ma może ktoś pomysł jak te śrubki wkręcić spowrotem?

na kolana przed mondeo i kręcić po 1/12 obrotu ... mówiłem że to bolesne ale da się załatwić...

Ale jak je wkręcić tzn. czym chwycic śrubke i jak ucelować w otwór. Na kolana nie mogę :los2:

ryszinho
07-07-2009, 00:28
Wykombinowałem wreszcie tą rurkę 10mm choć zastanawiałem sie czy czasem nie dac 12 mm a na koncach krućce 10mm ale w końcu zrobiłem 10mm. Pół Poznania zwiedziałem żeby taką rurke zdobyć bo wszędzie maja rurki 15mm w górę :panna: kupiłem miekka bo taka była. 1m, stwierdziłem to mało i w końcu znalazłem w piwnicy 30 cm twardej 10mm, kawałek 12mm z której zrobiłem mufę, pojechałem do wujka i mi polutował na mosiądz. Trcohę ciężko było ale dało rade w końcu.

Efekt końcowy jest taki: http://img30.imageshack.us/img30/1650/dsc02219ucw.th.jpg (http://img30.imageshack.us/i/dsc02219ucw.jpg/)

Jestem zadowolony, do tego dorobie uchwyty z blachy Cu na wzór oryginału, przylutuje i bedzię git majonez :palacz:

ryszinho
11-07-2009, 00:23
Dzisiaj koniec roboty był o 22 i jestem zadowolny z się :banan: ogólnie troche robioty byłoa le z ojcem uwinelismy się w 5 godzin......stworzylismy takie o to cudo:
http://img22.imageshack.us/img22/6007/dsc02223h.th.jpg (http://img22.imageshack.us/i/dsc02223h.jpg/)

maniekmach
20-07-2009, 23:20
witam
Mam pytanko bo też mam problem z przeciekającą chłodnicą.Czy mozna ją zastąpić nieco cienszym przewodem miedzianym bo taki mam akurat pod ręką.Czy raczej nie bo będzie np. dławiło pompe lub stwarzało za wysokie ciśnienie?

ryszinho
21-07-2009, 19:04
Wg mnie przewód nie powinien być zbyt wąski bo jednak jakies zakłócenia w cśnieniu płynu wprowadza. Wg mnie 10 mm (wew 8mm) to juz jest mało ale odpowiada on najcieńszemu przekrojowi w oryginalej chlodniczce. Ponadto ta rurka tez ma chłodzić więc za mał być nie może. Jaką masz ta rurkę?




ford mondeo 1,9 TD

Zmień to :jezor: masz 1.8.....