PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi



majusz
24-06-2009, 18:01
Witam
Mam nadzieje że ktoś z was mi pomoże.Od pewnego czasu po przejechaniu nawet kilku kilometrów i ponownym odpaleniu po upływie od 0,5godz. do 1godz coś stuka metalicznie w silniku .Dzieje sie to około 1min.Po tym czasie wszystko wraca do normy i auto chodzi ok. Na zimnym silniku jest dobrze na gorącym też jest ok.Dzieje sie to tylko jak postoi rozgrzany.Najciekawsze jest to że stukanie znika w momenie ruszania kierownica i wraca jak przestaję krecić. To tak jakby obciażenie pompy wspomagania mialo jakiś wpływ.Paski napinacze wymienione również te od pompy wspomagania.

tompiorko
25-06-2009, 01:33
coś stuka metalicznie w silniku
Pasowałoby dokładniej osłuchać skąd te stuki. A samo wspomaganie działa dobrze, kiedy płyn wymieniany ?
Jeśli masz ochotę i możliwość to wpadaj na spota (już dzisiejszego)...obluka się co tam nie teges
Info o spocie tu http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=38209

majusz
25-06-2009, 08:31
Wspomaganie działa dobrze a płyn wymieniłem na nowy.Może to obciążenie na wałek głowicy ma jakiś sens wytłumaczenia.

majusz
05-07-2009, 18:40
naprawdę nikt takiego przypadku nie spotkał .

wojtecki1111
05-07-2009, 21:13
w moim tddi jest to samo

szekspir
23-07-2009, 00:13
Witam.
Też mam ten sam objaw. Moje podejrzenie padło na popychacze hydrauliczne. Hałas znika jak tylko kontrolka cisnienia oleju gaśnie. Wygląda mi to na nie trzymające cisnienia popychacze.
Pozdrawiam.

pepe
23-07-2009, 08:41
Sprawdź małą dwu masę podobne objawy u mnie były

szekspir
23-07-2009, 08:57
Ale to mi wygląda definitywnie na "granie" zaworów.

eMJot
23-07-2009, 09:23
a oleum kiedy wymieniałeś?

szekspir
23-07-2009, 11:27
Olej świeży.Forda. Nie zawsze ten hałas występuje. Pojawia się przeważnie gdy postoi z godzinke ciepły.

KrzysiekOlk
09-08-2009, 14:10
Witam.

Ja mam identyczny objaw od roku. Tyle, że z czasem się on nasila. Po odpaleniu silnika ciepłego po 1-10 min - jest ok. 0,5 h o dłużej, stuka. Im bardzie ciepły silnik, tym dłużej stuka. Przy dodaniu lekkiego gazu na wolnych obrotach jest cisza. Spadnie z obrotów - znów stuka. Czy ktoś już rozwiązywał ten problem, bo nie wiem czego szukać.
Możliwe, żeby to była mała 2-masa ??
Samochód mam od 3 lat. Ma przejechane 161 kkm, rok 2002 2.0 TDDI.
Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej.

Pozdrawiam

rzez
14-08-2009, 14:08
2002 TDDI?
Wydawało mi się, że ostatnie TDDi, było z VII 2001 - i jakaś krótka seria w 2003 r.

Tafla
14-08-2009, 15:10
Witam.

Możliwe, żeby to była mała 2-masa ??

Pozdrawiam

Bardzo mozliwe że to mała dwumasa, u mnie stukała tylko i wyłącznie na jałowym, po dodaniu gazu cisza. Albo napinacz na tym pasku, też może się kończyć.

majusz
15-08-2009, 22:43
Witam
Na 100% nie jest to dwumas.Ciekawe jest to że wystepuje to tylko w TDDI czyli odgłos ten wydaje część której nie posiada TDCI.Może to pompa wtryskowa ale narazie to tylko przypuszczenia bo nikt tego nie rozwiazał a przypadków jest bardzo dużo.

tompiorko
16-08-2009, 14:55
Witam
Na 100% nie jest to dwumas.Ciekawe jest to że wystepuje to tylko w TDDI
A skąd pewność że nie jest to 2masa i przekonanie że tylko w DI się dzieje?

majusz
16-08-2009, 16:38
Jest kilka osób na forum u których ten objaw występuje i sa to TDDI.Kontaktujemy się ze soba i dlatego jestem pewien niektórych stwierdzeń.W tym przypadku nie pomaga wymiana dwumasów.Najciekawsze ze dzieje sie to po postoju rozgrzanego silnika.Po krótkim postoju i odpalaniu raz po raz jest cisza dopiero po postoju godzinnym zaczyna stukać po dodaniu gazu znika lecz trzeba dodać że przejęście na wyższe obroty nie jest płynne.Gdy tylko obroty spadna pukanie wraca aż po 2-3minutach zapada upragniona" cisza".A jeszcze lepsza rzecza jest to że po ruszeniu kierownica znika i wraca po puszczeniu.Tu bardziej doszukiwał bym sie zagadki w obciażeniu silnika niż pompie wspomagania.Po osłuchaniu najbliższym punktem pukania moim zdaniem jest pompa paliwa ale 100% pewności nie mam.

Ry2y
16-08-2009, 22:50
Może warto sobie zrobić jakiegoś spota TDDi i sobie te objawy porównać :)

Kuzek
17-08-2009, 17:24
jestem za :) przy okazji moge zademonstrowac jakie dzwieki piskliwe wydaje mondek jak sie wcisnie sprzeglo :)

tompiorko
17-08-2009, 18:13
Może warto sobie zrobić jakiegoś spota TDDi
Np. przy okazji Obiadu czwartkowego (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=67280) ?

majusz
20-08-2009, 13:06
witam
pytanie do znawców
W zwiazku z moim problemem pytanie co może się zmieniać po obciążeniu jednego z walków glowicy.Dlatego pytam bo gdy ruszam kierownicą i pompa wspomagania obciaża walek glowicy przestaje pukać.Gdy tylko puszczam kierownice problem powraca.I dalej dlaczego przestaje pukać po 2min a nie puka cały czas i tylko na cieplym silniku.Czy tu znaczenie ma jakaś korekta ustawień wtrysku paliwa w moim przypadku spóźniona.Ijeszcze jedno jak obciążam silnik puszczaniem sprzegla na biegu też puka a obciążenie wałka głowicy wspomaganiem pomaga.

RAV78
26-08-2009, 02:54
Witam.
Mam ten sam problem i mechanik w serwisie zalecil mi sprawdzenie wtryskow. U mnie problem pojawil sie jak chcialem zaoszczedzic troche kasy i zalalem lewym paliwem teraz tankuje tylko na BP

krol44
27-05-2011, 09:56
Odświeżę temat ale może komuś pomogę, u mnie występował identyczny objaw, w moim wypadku powodem był rozciągnięty łańcuch rozrządu i napinacz działający na maksymalnym wysunięciu, po prostu nie dawał rady napiąć łańcucha, przy kręceniu kierownicą pompa wspomagania dostawała obciążenia i poprzez wałek rozrządu dopinała łańcuch. W moim wypadku po przeskoczeniu rozrządu i wymianie łańcucha (wcześniej wymieniałem napinacz i prowadnicę) sprawa umilkła a silniczek pracuje dużo ładniej.Przy wymianie napinacza i płozy nie wymieniłem łańcucha za radą mądrego mechanika i teraz sprawa kosztowała mnie prawie 2 koła(grunt że głowicę mam jak nową). Widocznie te łańcuchy nie są jednak tak wieczne jak wszyscy mówią, druga sprawa, że większość z nas nie wie pewnie ile faktycznie mają przebiegu nasze auta.