PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] wymiana kola pasowego a napiancz???



Galul
25-06-2009, 22:50
Witam,

Mam diagnoze z ASO ze nalezy wymienic napinacz, ale bylem na dodatkowych ogedzinach i stwierdzili (nie ASO) ze to raczej mala dwumasa czyli kolo pasowe. Pytanie czy zabierajac sie za ta robote wymieniac komplet napinacz, rolki, pasek, uszczelniach i dwumase, czy tylko wyminic dwumase?
Jak zalaczam klime slychac glosne walenie, bez klimy samochod pracuje poprawnie. Przy przyswieceniu na kolo pasowe widac jego lekkie falowanie ( przy wlaczonym silniku)

z gory dzieki za info

Tnalag
26-06-2009, 00:49
Padła mi tez mala dwumasa -> wymienia sie komplet z napinaczem i paskiem, ale moze u ciebie cos ze sprezaka klimy bardzie nie tak? Tak wynika z opisu.....zreszta jak zdejmie sie pasek to sprawa bedzie chyba :)) jasna...
pzdr
Tnalag

tompiorko
26-06-2009, 11:09
Jak przedmówca...po zdjęciu paska powinno być łatwiej zdiagnozować. Ja jednak robiłbym wszystko za jednym podejściem dla świętego spokoju (u siebie tak właśnie zrobiłem) ;)

bouli
28-06-2009, 01:49
Mnie też czeka taki zabieg. Czy powiecie jakie są koszty wymiany kompletu?

daniellomasa
28-06-2009, 01:53
Mnie też czeka taki zabieg. Czy powiecie jakie są koszty wymiany kompletu?


zobacz tu
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=43864&highlight=wymiana+napinacza

harnas1515
28-06-2009, 02:07
ale moze u ciebie cos ze sprezaka klimy bardzie nie tak?

Dokładnie. Sprężarka lub sprzęgiełko załączające.

Dodano po 1 min.:

Jedz do dobrego magika od gazu to sprawdzi co jest nie tak.

bouli
28-06-2009, 02:09
Dzięki za linka, widziałem już ten wątek ale liczyłam na cud :(

kreeecik
28-06-2009, 10:22
cud to bedzie jak ci to zrobia dobrze, ja w przeciągu 2 lat bede już miał 3x wymieniany napinacz, ostatnio po półtora miesiąca zaczął walić na nowo.

daniellomasa
28-06-2009, 10:28
cud to bedzie jak ci to zrobia dobrze, ja w przeciągu 2 lat bede już miał 3x wymieniany napinacz, ostatnio po półtora miesiąca zaczął walić na nowo.

mam nadzieje że jakąś gwarancje dają na naprawę
i naprawiają właśnie w ramach gwarancji
bo albo coś nie tak jest z autem
albo z warsztatem
oczywiście stawiam na to drugie

kreeecik
28-06-2009, 20:15
heh warsztat zmieniłem po pierwszym razie bo nie uznali reklamacji