PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] 2.0 TDCi Xtrend Gaśnie zaraz po odpaleniu.



YahooPL
01-07-2009, 12:27
Witam, od miesiąca jestem posiadaczem tego auta i w dniu wczorajszym troszkę mnie ono zaniepokoiło.
Dodam że przeczytałem inne tematy nt. gaśnięcia silnika, jednak u mnie objawy występują w innym momencie.

Otóż cały miesiąc autko śmigało aż miło, dopiero wczoraj kiedy temperatura na zewnątrz osiągnęła 32'C (według wskazań Mondźi) problem się pojawił.
Jeżdżąc cały dzień po mieście z przystankami co jakieś 10/15 km na włączonej klimie autko chodziło ok. Podjechałem na parking, musiałem wyskoczyć na chwilę i auto stało jakieś 5-10 min na włączonym silniku i klimatyzacji.
W tym czasie po ok 5-6 min samo wyłączyło silnik, po wejściu do autka tradycyjnie kluczyk cofam czekam na nagrzanie i teraz objaw:

Silnik odpalił wszedł na obroty (pod 2000) i natychmiastowo się zgasił, kiedy proces powtórzyłem z wciśniętym gazem było przez cały cykl który trwał ze 3 sekundy, słychać jak bym zareagował na pedał gazu, lecz i tak zgasł, po zgaśnięciu kontrolka świec się migała.

Przyzwyczajony do starego diesla, postanowiłem podczepić go na linkę i przeciągnąć, podczas tego zabiegu silnik pracował jednak gasł kiedy miał się usamodzielnić ;).

Odczekałem jakieś 30 min, przekręciłem kluczyk i auto jeździ dalej. Dodam, że obroty, przyspieszenie i inne są ok. Stawiał bym na jakiś czujnik, dodatkowo podczas sprawdzania na kompie nie wykazał żadnych błędów. Proszę Was o pomoc i ewentualne zdjęcia gdzie co pod maską znajdę.

YahooPL
04-07-2009, 15:51
Panowie okazało się tradycyjne rozwiązanie. Zaraz po awarii, odczekałem 40 min (wcześniej gasł tak jak to było opisane) odpaliłem i podłączyłem do kompa.

Czujnik położenia wału.
Koszt naprawy 100 zł + 100 zł za komputer.

YahooPL
16-08-2009, 17:01
Problem się powtarza, dziś przejechałem nim dokładnie 4km, wysoka temperatura na zew. (wskazania kompa 33'C) i silnik gaśnie podczas jazdy, skulałem się na pobocze, 2 godziny na poboczu (nie odpalił), następnie zostałem odholowany, po 2km holowania najnormalniej w świecie odpalił.

Wymienione już zostały:
- czujnik położenia wałka rozrządu: 200zł
- samoregulatory: 1200zł
- wałki klawiatury: 300zł
- silnik zregenerowany chodzi ładnie i cicho: 2000zł

Po podłączeniu do komputera, zarówno w serwisie forda nie autoryzowanym jak i w ASO komputer nic nie pokazuje.

YahooPL
17-08-2009, 11:48
Może ktoś coś doradzić?

nemo28aaa
27-08-2009, 20:17
mam podobny problem - jeżeli coś udało ci sie zrobic to prosze o rozwiązanie

PabloX
28-08-2009, 10:25
Przypominam sobie podobny problem. Winna okazała się pompa palowa w zbiorniku. Przegrzewała się :wall:
Poszukaj na forum. :bajer:

YahooPL
20-09-2009, 20:21
Wymieniłem sterownik silnika - strzał w 10. Na razie jeździ.

PabloX
21-09-2009, 00:55
Rozumiem, że komputer ECU (ECC5) :bajer: