PDA

Zobacz pełną wersję : I nastała cisza



woj9
12-09-2005, 22:08
Witam wszystkich klubowiczów dziś uporałem się z trzeszczeniem w bagażniku po długim szukaniu okazało się że sprawcą tego jest zamek tylnej klapy a dokładnie rygiel , po nasmarowaniu tego elementu wazeliną techniczną nastała cisza i już jest super narka pozdrawiam :metal

rc23
12-09-2005, 22:18
Witam wszystkich klubowiczów dziś uporałem się z trzeszczeniem w bagażniku po długim szukaniu okazało się że sprawcą tego jest zamek tylnej klapy a dokładnie rygiel , po nasmarowaniu tego elementu wazeliną techniczną nastała cisza i już jest super narka pozdrawiam :metal
gratuluję aczkolwiek lepsza jest taśma na zaczepie

DIGITAL
13-09-2005, 11:11
czyli ze co ?? wziasc tasme izolacyjna i obwinac nia zaczep ??

waldemarz
13-09-2005, 11:13
Zgadza sie poprostu obwin tasma ten bolec (zaczep) i juz nie bedziesz mial takiego luzu na zamku i nie bedzie juz trzeszczalo.

COUGAR
13-09-2005, 11:52
Ja niedawno tez walczyłem z piskami w tylnej klapie i na koncu po znalezieniu zrodla piskow(zamek) owinalem pałąk i teraz jest cisza.

zolwthebest
13-09-2005, 11:56
Zgadza sie poprostu obwin tasma ten bolec (zaczep) i juz nie bedziesz mial takiego luzu na zamku i nie bedzie juz trzeszczalo.

Albo koszulką termokurczliwą. Zkładasz najpierw jedną i podgrzewasz, potem drugą i znów podgrzewasz. Potem sprawdzasz jak chodzi zameczek - jak za mało to można dołożyć warstw.
Taka opaska jest bardziej wytrzymała. :metal

Pzdr :)

bary
13-09-2005, 14:51
Zgadza sie poprostu obwin tasma ten bolec (zaczep) i juz nie bedziesz mial takiego luzu na zamku i nie bedzie juz trzeszczalo.

Albo koszulką termokurczliwą. Zkładasz najpierw jedną i podgrzewasz, potem drugą i znów podgrzewasz. Potem sprawdzasz jak chodzi zameczek - jak za mało to można dołożyć warstw.
Taka opaska jest bardziej wytrzymała. :metal

Pzdr :)
Zgadza się koszulka na dłużej wystarcza. Taśma szybciej się przetarła.
Pozdrawiam.

Kafar
13-09-2005, 18:19
Mi taśma wytrzymała rok. Wczoraj wymieniałem, dodatkowo rozebrałem całą klapę bagaznika i wytłumiłem.

rc23
13-09-2005, 19:53
Mi taśma wytrzymała rok. Wczoraj wymieniałem, dodatkowo rozebrałem całą klapę bagaznika i wytłumiłem. :brawo: :brawo: :brawo: wytłumienie to co lubię, a czym jeśli można wiedzieć?

Kafar
13-09-2005, 20:05
Mi taśma wytrzymała rok. Wczoraj wymieniałem, dodatkowo rozebrałem całą klapę bagaznika i wytłumiłem. :brawo: :brawo: :brawo: wytłumienie to co lubię, a czym jeśli można wiedzieć?

Miałem jakąś matę taką ale było jej za mało to napchałem zwykłej gąbki :satan: Bałem się o wilgoć i po kilkudniowej ulewie sprawdziłem i suchutko. Dodatkowo ten plastik na samej górze(tam gdzie niektórzy mają świtło stop) to taśma izolacujną na łaczeniach dałem bo za cholere nie dałem rady zdjąć tego środkowego plastiku.

rc23
13-09-2005, 20:11
Mi taśma wytrzymała rok. Wczoraj wymieniałem, dodatkowo rozebrałem całą klapę bagaznika i wytłumiłem. :brawo: :brawo: :brawo: wytłumienie to co lubię, a czym jeśli można wiedzieć?

Miałem jakąś matę taką ale było jej za mało to napchałem zwykłej gąbki :satan: Bałem się o wilgoć i po kilkudniowej ulewie sprawdziłem i suchutko. Dodatkowo ten plastik na samej górze(tam gdzie niektórzy mają świtło stop) to taśma izolacujną na łaczeniach dałem bo za cholere nie dałem rady zdjąć tego środkowego plastiku.
to była mata do wyklejania? czy jakaś luźna do upychania?

Kafar
13-09-2005, 20:13
Mi taśma wytrzymała rok. Wczoraj wymieniałem, dodatkowo rozebrałem całą klapę bagaznika i wytłumiłem. :brawo: :brawo: :brawo: wytłumienie to co lubię, a czym jeśli można wiedzieć?

Miałem jakąś matę taką ale było jej za mało to napchałem zwykłej gąbki :satan: Bałem się o wilgoć i po kilkudniowej ulewie sprawdziłem i suchutko. Dodatkowo ten plastik na samej górze(tam gdzie niektórzy mają świtło stop) to taśma izolacujną na łaczeniach dałem bo za cholere nie dałem rady zdjąć tego środkowego plastiku.
to była mata do wyklejania? czy jakaś luźna do upychania?

Żadnego kleju nie miała to ją upchałem poprostu, teraz mam full wypas :) , ale róznica w ciszy jest kolosalna, teraz mi się tłucze jeszcze lewy łącznik stabilizatora

rc23
13-09-2005, 20:16
ja miałem trochę pasty kturej używają w VW rewelka ale się skończyła niestety

Kafar
13-09-2005, 20:22
ja miałem trochę pasty kturej używają w VW rewelka ale się skończyła niestety

To do sklepu po gąbki do mycia aut i podocinaj je i upychaj upychaj :metal

jacus40
13-09-2005, 20:32
Ja wszędzie, gdzie się dało wpuściłem silikonu i nastała cisza grobowa :) :) Polecam, sposób prosty i skuteczny.

DIGITAL
13-09-2005, 21:47
moze ktos sprobuje pianki takiej jak dookola okien przy wymianie uzywaja :bigok:

raku
14-09-2005, 10:23
moze ktos sprobuje pianki takiej jak dookola okien przy wymianie uzywaja :bigok:

Pianka daje super efekt. Pamietam jak kiedys kumpel VW golfa chcial wyciszyc i nawalil pianki w progi i slupki. Po paru godzinach okazalo sie ze progi byly troszke pordzewiale od srodka (przed zabiegiem na zewnatrz wygladaly jak nowe) i pianka se fajne dziurki porobila jak sie rozprezala. Duzo bym dal zeby jeszcze raz zobaczyc mine mojego kumpla :satan: :metal

andr68
20-09-2005, 09:45
Można użyć pianki, ale musi być dwuskładnikowa, niskoprężna. Efekt gwarantowany, robiłem coś takiego w poprzednim samochodzie Tipo.