PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] [MKIII] Piszczenie przy odpalaniu ciepłego silnika



Langi_84
03-07-2009, 16:01
Witam

Problem jest taki, że przy odpalani ciepłego silnika, słychać pisk z okolic napinacza, który dwa miesiące temu został wymieniony razem z kołem pasowym i całą resztą.
Pisk jest tylko w momencie odpalanie, jak już zastartuje - jest OK. Cicho i przyjemnie.

Na forum znalazłem post o piskach w czasie pracy silnika, a u mnie tylko przy odpaleniu.

Ma ktoś jakiś pomysł?

GTomek
03-07-2009, 19:32
u mnie też piska jak odpalam :)

Konrad81U
03-07-2009, 19:50
u mnie rowniez piska przy odpalaniu na cieplym silniku 2,0 TDDI

ryszard533
03-07-2009, 20:55
jeżeli silnik jest ciepły dobrze opala odłącz zasilanie świec żarowych i odpal
może założony pasek jest kiepskiej jakości
możeśz jeszcze kupić specjalny środek zapobiegający poślizgom paska i prysnąć na pasek na jakiś czas starczy

Langi_84
04-07-2009, 00:00
No to koledzy troszkę mnie uspokoiliście;-)


może założony pasek jest kiepskiej jakości

Pasek oryginał Ford


możeśz jeszcze kupić specjalny środek zapobiegający poślizgom paska i prysnąć na pasek na jakiś czas starczy

Tak też zrobię. Nie wiem czy piszczy pasek, czy może napinacz.
Kupując preparat i stosując jedno będzie można wyeliminować.

Jeszcze raz dzięki macie ode mnie virtualne :beer:

HakunaMatata
27-07-2009, 11:04
Witam,
mi nie piska tylko jakby trzeszczy i nie chce odpalić, dopiero po kilku próbach odpala,
mam wrażenie jakby coś nie chciało zaskoczyć.

mlody_bd
21-06-2010, 01:33
i jak sie to u was skonczylo bo ja wczoraj pasek wymienilem bo wygladal strasznie i teraz na cieplym przy odpalaniu mam to samo ? stosowal ktos ten preparat ?? a moze cos innego pomoglo ??? prosze o odp dzieki

zbigmaz1
22-06-2010, 22:00
Ja stosowałem lepik. Podczas obrotów dołożyłem kawałek lepiku do paska i przestało mi piszczeć.

mlody_bd
17-07-2010, 12:35
jaki lepik ? i prosze troche wiecej sczegolow dzieki

Polarny
17-07-2010, 17:51
Panowie, piszczenie paska to nie normalny objaw i nie mówcie, że jest OK. Również żaden środek nie ma prawa bytu - jak piszczy na oryginalnym pasku, to znaczy, że jest coś nie tak. Bo jak na nieoryginalnym, to znaczy, że pasek do wywalenia.

Natomiast jak piszczy na oryginale, to dwie opcje. Albo napinacz, albo któryś z elementów stawia nienaturalnie duży opór. Polecam to sprawdzić, bo po pierwsze pasek po prostu padnie szybciej, a i element który stawia zwiekszony opór także może wyrządzić szkodę.