PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] chwilowo za niskie -niskie obroty



wojpet
04-07-2009, 10:46
Witam

Panowie mam problem z wolnymi obrotami ,generalnie oborty trzymaja sie caly czas w okolicy 850 ,czyli ok ,silniczek wolnych obrotow podciaga linke ,jest sprawny pracuje.Problem w tym ,ze dajac delikatnie gazu - i puszczajac noge z pedalu obroty spadaja do 500 i silnik sie przytelepie (na kilimie jeszcze gorzej i przy okazji rozlacza sprezarke) zaraz potem linka podciaga znowu do 850.Jezeli dodam gazu wiecej i obroty skocza powyzej 1500 to wtedy linka podciaga dzwignie i jak puszcze gaz to schodzi plynnie do 850 czyli tak jak ba byc.Problem powstaje tylko jak puszcze gaz przy oborotach przy ktorych linka jeszcze nie podciaga dzwigni.

Troche to metne,ale mysle ,ze wiecie o czym pisze :)

Za co sie zabrac ?

ryszinho
04-07-2009, 22:29
Ja mam tak samo że jak leciutko gaz dotknę, tak jakby go klepne lekko to obroty spadają do 700 i silniczek ich nie podciagnie. Nie wiem czemu tak jest.

Kamil_ck
04-07-2009, 22:39
włąśnie ten sam problem teraz mam... silniczek juz robiłem.
Myśle ze to może być spowodowane pompa? nie wiem

wojpet
05-07-2009, 12:13
No coz ,tyle ,ze u mnie stalo sie to nagle bez wyraznej przyczyny.zauwazylem ,ze przy takim klepnieciu pedalu linka nie jest podciagana przez silniczek a wrecz przeciwinie jest troche odpuszczana i w zwiazku z tym ze dzwignia jest popuszczona w lewo silnik dostaje tej chwilowej telepki.Jak przytrzymam reka ta dzwignie od wyprzdzenia zaplonu nie pozwalajac by linka ja popuscila ,wtedy jest wszystko dobrze ,obroty nigdy nie schodza nizej niz zadany prog ,w moim wypadku 850.Wiec moze nalezy tutaj szukac przyczyny ?

Kamil_ck
05-07-2009, 17:28
kurcze coś podobnego mam. Ale co to może być?

wojpet
06-07-2009, 14:48
W temacie http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=774992#774992 ,zostal poruszony blizniaczy problem z ta tylko roznica ,ze moj nie gasnie.Moze jakies tegie glowy polacza obydwa watki w jeden peczek i podpowiedza czym w gratach pokrecic :D

EDIT

U kolegi sprawa jasna ,pompa poszla sie pasc :(