PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Koszty wymiany koncówek wtrysków



tedi88
04-07-2009, 23:11
Witam mam takie pytanko chciałem wymienic koncówki wtrysow bo słyszałem od poprzedniego własciciela ze sa do wymiany bo leja, faktycznie autko przy odpalaniu lubi puscic chmurke i na wysokich obrotach tez pusci chmurke dymu i w tej sprawie mam pare pytan. Po pierwsze ile kosztuje taka jedna koncówka wtryskiwacza? Po drugie czy mozna to wymienic w garazu czy potem nie trzeba czegos regulowac a po trzecie ile w warsztacie mniej wiecej biora za wymiane 4 koncówek wtryskiwaczy.

robert29475
05-07-2009, 10:13
A więc tak koszt końcówki ok 105 zł sztuka. Można wymienić samemu tylko trzeba mieć dostęp do próbnika żeby ustawić ciśnienie. Pompiarz za wymianę końcówek liczy sobie ok 15 zł za sztukę. Najlepiej w twoim przypadku wymontować wtryski i dać pompiarzowi do sprawdzenia może się okazać że wcale nie trzeba ich regenerować. Sam za wymianę się nie bierz bo jeśli nawet masz dostęp do próbnika potrzeba trochę doświadczenia do oceny stanu wtrysków. A co do kopcenia to jest jeszcze wiele innych możliwości więc ostrożnie z wymianami. Sprawdź i wymień w pierwszej kolejności filtry paliwa i powietrza.

tedi88
05-07-2009, 13:55
dzieki za pomoc :)