PDA

Zobacz pełną wersję : ŚWIATŁA



bolek
24-03-2005, 23:10
dzięki klubowiczom za artykulik o wymianie wkładek plastikowych w lampach w MKI wymieniłem wkładki wyczyściłem lampy od środka no kurde nówki jakbym co dopiero wyjął je z pódełka i to wszystko dosłownie w 20minut i bez zdejmowania zderzaka.DZIĘKI POZDRAWIAM

altoot
25-03-2005, 00:57
:bigok: :metal

Leo
25-03-2005, 07:13
cześć.Gdzie nabyłeś wkładki do świateł i za ile .Też chcę zmienić ale nie wiem gdzie je kupić.

pireq
25-03-2005, 09:26
Ja też dołączam się do prośby o cenę i adres sklepu.

W moim MKI światła mijania są w tragicznym stanie.

A może by tak w tym wątku zebrać wszelkie informacje na temat usprawnienia i przeróbek świateł w MKI.

Fredee
25-03-2005, 09:29
ten wątek byl juższeroko dyskutowany na forum - czytajcie w archiwum !!!!! na stronie 6 bodajrze jest! http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=40 o tutaj!
Pozdroffki

Fredee
25-03-2005, 10:03
właśnie znalazłem na allegro soczeki doskonałe do przeróbki swiatel mijania w baaardzo dobrej cenie !!! http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=46250438
Pozdroffki :bigok: :banan: :bigok:

bolek
25-03-2005, 13:22
kupiłem tu http://www.automotosklep.home.pl/startowa.htm 61zł za sztukę

pireq
26-03-2005, 18:35
Ok. Już kupiłem te wkładki i wczoraj wieczorem je wymieniłem.

Cała operacja 2h.
- odkrecenie osłony chłodnicy (2 wkręty + 2 zatrzaski na dole)

- odręcenie kierunkowskazów (poluzować o 2 obroty plastikowe śruby w zagłębieniach pomiędzy reflektorami a kierunkami)

- poluzowanie plastikowego panelu na którym są reflektory (2 śruby z przodu na ok 10 cm wyżej od śrub trzymających osłonę chłodnicy)

- odpięcie spinek z reflektorów (po 4 widoczne z każdego) odpinanie za pomocą płaskego śrubokręta po stronie plastikowej, spinkę przykryć dłonią bo strzeli w zęby)

- dzięki poluzowaniu panela świateł można je dużo bardziej rozchylić i nawet wsadzić rękę (lekka modyfikacja tego co było w artykule)

- wsadzenie łapy ze szmatką i spirytusem i czyszczenie szkieł od środka (nie dotykać odbłyśników)

- wyjęcie starych i włożenie nowych wkładek

- zamknięcie w odwrotnej kolejności

Przy kierunkowskazach należy nieco uważać. Stary plastik lubi pękać. Kierunkowskazy mają takie spinki plastikowe więc kierunków nie należy odchylać na boki tylko wyciągać do przodu.

Dodatkowo zmieniłem żarówki na Narva Blue H1 (20 zł sztuka) i wyjechałem na ulicę w nocy. Miałem takie wrażenie jak ten koleś z filmu Jarmush'a co jechał na taksówce w nocy i wiózł biskupa a ten mu polecił zdjąc okulary przeciwsłoneczne.

- JA WIDZĘ, TO CUD :))))

Po tej operacji światło jest silne, skupione, chłodno - białe. Po prostu super.

Aaaa. Przy okazji przeczyściłem styki od silniczków regulacji kąta świateł.

Pozdrawiam

Piotrek

dam_bo
04-12-2007, 23:28
Czy istnieje możliwość wyczyszczenia reflektora MIII? Pireq w opisie jesteś posiadaczem MIII i piszesz o czyszczeniu reflektora....???Czy to czyszczenie dotyczy się MIII?

jackuno
05-12-2007, 00:19
Pireq w opisie jesteś posiadaczem MIII
Ale w poście pisze o MkI. Spójrz na datę, przez dwa lata mogło się sporo pozmieniać :satan: