PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Korektor kata czy boster a moze silniczek wolnych??



tomascor
08-07-2009, 19:17
Witam mam bardzo krodko Mondka 1.8TD Endure DE '98 . Obiawy: czkawka juz od ok1.5tys obrotow(niezawsze ) wiekszosc przy 2000obr ,najczesciej przydelikatnym wciskaniu gazu lub stalej predkosci. Silnik rozgrzany ,jechalem powiedzmy 60km/h stala predkoscia i zatrzymalem sie na swiatlach a tu obroty w dol do 500 i nagle 1500tys i wrocily do 850-900 Odpalanie po 3-4 obrocie silnika i obroty wchodza na lekko ponizej 800 dopiero po chwili wejdzie na 850 (na zimnym po podgrzniu swiec) .Sprawdzilem dzis czy sugestje znalezione na forum maja miejsce u mnie. I co zauwazylem : z korektora nie cieknie ,z bostera tez nie cieknie ropa przewodem do turbo, linke sprawdzalem w okolicach pompy i w miare normalnie chodzi nie wiem jak przy silniczku. Z gory dzieki za pomoc bo nie chce wymieniac na palke.

kochman
08-07-2009, 21:47
witam to ze nie cieknie z bostera nie znaczy ze jest dobry moze sie trzpień w srodku zacinać i dlatego tak obroty skaczą poszukaj czyszcenie bostera troche tego było a czy kotrektor tryka tez sprawdz
pozdrawiam i powodzenia

buko
08-07-2009, 22:50
Narazie kolego sprawdź sam ile możesz bez kosztów, tak jak kochman pisze czy korektor trrryka i dobierz sie do boostera, wtedy bedzie wszystko wiadomo

Kamil_ck
08-07-2009, 22:53
ja bym nie powiedział nie szukaju tylko jedź do mechanika;/
mam tak samo zacząłem szukać to zrobiłęm tak ze teraz odpalić nie mogę co zapali pochodzi i gaśnie;/
szlach mnie trafia już
u pompiarza naprawa boostera kosztuje ok 60zł

buko
08-07-2009, 23:01
u pompiarza naprawa boostera kosztuje ok 60zł
Zależy co mu było :hmm:

tomascor
09-07-2009, 11:42
Dzieki koledzy za zainteresowanie,dzis wlasnie do pompiarza podjechalem i ,na sam pocztek powiedzial zeby filtr paliwa wymienic bo lucasy slabo sobie radza jak maja zapchany lub kijowe paliwo jest(to juz wiedzialem z forum :) ) po drogie ponoc pogrzewacz paliwa lubi ssac powietrze na tym zagnieceniu co w obudowie jest (ponoc tam jakas uszczelka jest) i radzil zeby go olac ominac ,przewody bezposrednio z filtra do pompy poprowadzic. Ze tak powiem chba zdecyduje sie na wizyte u mechaniora bo przy moim szczesciu do napraw mechanicznych moge ala zrobic :) (z elektronika to sobie radze ale mechanika :P )

PS. spostrzezenia z przed paru minut,podczas jazdy po luku a wlasciwe po wyjedzie z niego na prosta auto dostajew czkawki jak by paliwo nie dochodzilo lub powietrze ladowalo sie do paliwa,zdazlylo sie tak kilka razy ,tak wiec podjechalem na parking i zdjolem wezyk miedzy filtrem i pompa (patrzac na filtr od przodu lewy) i tam pusto bark ropy tylko lekko mory natomiast ten drogi w filtrze tze prawie suchy ,wyglada jak by filtr byl zawalony jakim syfem i bylo malo ropy w nim ze pompa mometami nie ma co ssac... poprawcie maja teorie jezeli sie myle. BARDZO PROSZE o wasze wypowiedzi. Bo powoli zaczynam sadzic ze boster i cal reszta z osprzetu sa sprawne co do korektora koat to tryka jak kluczyk przekrece tak ok 5s.

kochman
09-07-2009, 16:26
witam jesli jest tak jak piszesz to szukaj winy w przwodach paliwa wymień wszystkie na nowe pozakładaj opaski wywal ten podgrzewacz a i jak ci sie uda to spróbuj zassac paliwo ze zbiorkinka jak to sie mówi pyszczkeim moze co z prawodami po drodze po małej próbie powinno sie udać tylko sie napij zdaj relacje to moze cos pomorzemy

Dodano po 1 min.:

a jeszcze do próby mozesz na chwile tez pominąc oryginalny fltr i podeponij taki ze sklepu moze ta reczna pompka jest zepsuta tez
pozdrawiam i powodzenia

tomascor
09-10-2009, 14:11
Witam ponownie nareszcie zwalczylem opisywany obiaw ,diagnoza zawieszajacy sie booster i powietrze w ukladzie przez nieszczelny podgrzewacz( oczywiscie pominiety zobaczymy czy ni ebedzie sie to mscilo zima :) ) . Generalnie puki co jezdzi o niebo lepiej :) . Dzieki wszystkim ktorzy poswiecili swoj czas na pomoc :) .

jacekpr1
11-10-2009, 10:08
weź najpierw zacznij od wymiany filtra, koszt niewielki ze 12 zeta