PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] 1,8 TDCI w MKIV , opinie?



WBmondeo
08-07-2009, 20:37
Panowie interesują mnie opinie na temat tego silnika w wersji 125 KM, jak to się sprawuje?

PabloX
09-07-2009, 22:20
O Forda Mondeo IV raczej pytaj na http://forum.fordclubpolska.org/
Tam jest sporo posiadaczy tej wersji Mondziaka.

heko
10-07-2009, 15:39
...sprawuje się całkiem dobrze...tylko w porównaniu do 2,0 ma większą turbodziure...potem nagle olbrzymi moment...który znów szybko zanika...ale po chipie całkiem fajnie :P
...brak usterek...wtryski bez problemowo... :D

slawekk
13-07-2009, 06:35
Użytkuje ten motor od roku, przejechałem 28tyś. km. Faktycznie ogromna turbo dziura, mało mocy. W trasie bardzo nie przeszkadza w mieście tragedia. Silnik jest głośny! Pali (kombi) od 6 do 8l. Na razie bez awarii.
Zdecydowanie nie polecam, zarówno tego motoru jak i całego MKIV.

Sławek

Bajek
13-07-2009, 08:54
O Forda Mondeo IV raczej pytaj na http://forum.fordclubpolska.org/
Tam jest sporo posiadaczy tej wersji Mondziaka.
Jakaś krypto reklama?
Tutaj też się MKIV znajdzie i to nie jedno :)

BS
13-07-2009, 09:04
Tutaj też się MKIV znajdzie i to nie jedno
ale nie z 1,8 TDCI...



Zdecydowanie nie polecam, zarówno tego motoru jak i całego MKIV.

No ale dlaczego? Turbodziura to turbodziura ale dlaczego zdecydowanie samochodu nie polecasz? Awarie jakieś? Wał pękł i gwarancji nie uznali? Opowiedz... może poprostu wybrałeś auto pochopnie i zupełnie CI nie leży? Mi np nie leży alfa 156 ;)

Bajek
13-07-2009, 09:34
ale nie z 1,8 TDCI...
A slawekk?

BS
13-07-2009, 10:48
No to pojedyncza sztuka a nie całe stado ;)

slawekk
13-07-2009, 11:24
Fakt, zakupiłem pochopnie. Poprzednio był Focus i rdzewiał...
Mondeo chyba faktycznie mi nie leży, szczególnie z tym silnikiem.
Ponadto:
- niska jakość wykonania - wszystko skrzypi i trzeszczy
- niedopracowane zawieszenie - za miękki co wcale nie wiąże się z nadmiernym komfortem, jest głośne!
- fatalne światła (zwykłe, nie ksenony)
- sprzęgło ciężko chodzi, stuka przy ruszaniu, szarpie.
- źle spasowane dzwi przednie - stukają zawiasy!
I jeszcze sporo innych drobiazgów.
Może taki egzemplarz. Nie mam czasu na ASO i po kilku wizytach odpuściłem. Sugerowali "pokochać".
Nie narzekam. Przyzwyczajam się. Tylko trochę głupio jak wsiadam np. do służbowej Octawi. Inny świat.

BS
13-07-2009, 11:42
niska jakość wykonania - wszystko skrzypi i trzeszczy

reklamować i niech składają konsole przyzwoicie...



sprzęgło ciężko chodzi, stuka przy ruszaniu, szarpie.

uszkodzone sprzęgło... reklamować...



- źle spasowane dzwi przednie - stukają zawiasy!


REKLAMOWAĆ!

Historia z morałem: Moi rodzice kupili kiedyś z salonu fiata uno... ogrzewanie nie działało, woda lała się przez podłogę do środka, olej ciekł gdzie sie dało-jak to fiat :los: ... ale fiat dał 5 lat gwarancji w bonusie... do końca gwarancji wszystkie usterki naprawiono, a panowie w serwisie mieli mnie serdecznie dosyć bo każdą naprawę poprawiać musieli :helm: ... morał taki że jak się zapłaciło to można wymagać :metal:

slawekk
14-07-2009, 13:42
Po zmianie serwisu (z Toruńskiej na Płowiecką) pojawiło się światełko w tunelu...
A jakby padło pytanie: "dlaczego jednak kupiłeś MKIV?" to odpowiedź brzmi:
- za wygląd
- za ilość miejsca w środku
- (i mimo wszystko) za zawieszenie

buko
14-07-2009, 14:06
Ja auta z salonu nie mam :satan: ale na Twoim miejscu nękał bym ich do czasu aż wszystkie usterki by były naprawione, weź przykład od rodziców Bartka :metal:

BS
14-07-2009, 14:40
weź przykład od rodziców Bartka

Może to być niestety upierdliwe ... ile ja kawy w tym serwisie musiałem wypić to tylko ja wiem :metal:

buko
14-07-2009, 14:48
weź przykład od rodziców Bartka

Może to być niestety upierdliwe ... ile ja kawy w tym serwisie musiałem wypić to tylko ja wiem :metal:
Najważniejsze że efekt był :helm:
No i niestety od kawy trochę zdrowie ucierpiało :palacz:

pwroblew
02-08-2009, 17:45
Fakt, zakupiłem pochopnie. Poprzednio był Focus i rdzewiał...
Mondeo chyba faktycznie mi nie leży, szczególnie z tym silnikiem.
Ponadto:
- niska jakość wykonania - wszystko skrzypi i trzeszczy
- niedopracowane zawieszenie - za miękki co wcale nie wiąże się z nadmiernym komfortem, jest głośne!
- fatalne światła (zwykłe, nie ksenony)
- sprzęgło ciężko chodzi, stuka przy ruszaniu, szarpie.
- źle spasowane dzwi przednie - stukają zawiasy!
I jeszcze sporo innych drobiazgów.
Może taki egzemplarz. Nie mam czasu na ASO i po kilku wizytach odpuściłem. Sugerowali "pokochać".
Nie narzekam. Przyzwyczajam się. Tylko trochę głupio jak wsiadam np. do służbowej Octawi. Inny świat.

Nie wiem skąd u Ciebie tak negatywna opinia. Być może faktycznie nie leży Ci to autko? Jeśli chodzi o wady to być może kupiłeś model testowy lub używany.
Ja także kupiłem w salonie nówkę, ale nie mogę powiedzieć aby cokolwiek skrzypiało.
Fatalne światła? W trakcie konfiguracji chyba mogłeś zamówić sobie ksenony. Ja nie zamówiłem sobie alufelg i nie narzekam że mam kiepskie kółka.
Sprzęgło ciężko chodzi, szarpie przy ruszaniu - każde auto wymaga odmiennego podejścia. To jest mój pierwszy diesel i też musiałem się go nauczyć.
Źle spasowane drzwi - nie sprawdzałeś przy odbiorze z salonu?

Takie usterki są dopuszczalne ale w szrotach, a nie w nowym aucie.
Jeśli jest nowe na gwarancji to duś ASO, nie odpuszczaj im.

A jeśli autko faktycznie nie leży to lepiej zmienić. Szkoda jeździć czymś z czego nie ma się przyjemności jazdy.

heko
04-08-2009, 13:31
...bez zarzutów....może troszkę nagły przyrost mocy przy 2tyś.obr....i szybki zanik tak przy 3,5...ale poza tym alles gutt :)

raval77
20-11-2009, 11:41
Fajne auto, moze trochę zbyt miękkie - zwłaszcza ze wcześniej jeździłem focusem na sportowym zawieszeniu. Na silnik też nie narzekam - nie jestem rajdowcem. Podoba mi się spalanie. Wykonczenie tez jest ok.

franek
21-11-2009, 18:43
witam. od roku posiadam takie auto i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć . tylko leje i jeżdżę !!! silnik tez mi pasuje , no moze ta turbodziura i tylna klapa podczas deszczu :)

szymii18
26-11-2009, 14:58
Ale prawda jest taka że mondea są dobre ale są duże i jak sie wsiada np do laguny czy do passata to wydaje się że mają większego kopa ale na trasie wszystkich ma się za sobą...