PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] POmpka paliwa



Kamil_ck
08-07-2009, 21:50
NAprawiał może ktoś z forumowiczów sam pompkę paliwa?
Nadmieniam iż kupiłem nową i nadal ciągnie powietrze, pętla zacieśniła się na pompce ponieważ sprawdziłem bezpośrednio podpinająć wężyk nie z baku lecz z butelki i bobmle powietrza do pompy nadal szły.
Dzisiaj wpadłem na pomysł żeby ją sprawdzić pod lekkim ciśnieniem i lekko napompowałem ją i do wody oczywiście pozatykałem otwory. no i nic szczególnego nie widziałem poza tym ze przy tej gruszcze takie cos dziwnego się zbierało. Założyłem od nowa i kaplica :wall: :wall: wcześniej prz7ynjamniej odpalał a teraz napompuje mu paliwa pochodzi chwile i zdycha ciągle dużo powietrza ciągnie.
Mogłem tym sprawdzeniem pompke rozwalić?
Tam przy śrubie obudowy jest tez taka uszczelka ona jest wygnieciona i może też ona nie trzyma ale w wodzie nie leciało powietrze od niej :niewiem: . Jutro jeszcze filtr nbowy kupie i założę ale sam już nie mam pomysłu.
Z pompiarzem jestem umuwiony na sierpień chyba że się wyrobi to za tydzien ale jakoś trzeba dojechać a nie idzie;/

ryszinho
08-07-2009, 22:02
Tam przy śrubie obudowy jest tez taka uszczelka ona jest wygnieciona i może też ona nie trzyma ale w wodzie nie leciało powietrze od niej

Chyba do filtru w komplecie dają ten oring a z reszta się nie przejmuj nią. Wywal ją w pioruny i tyle, po problemie, normalny filtr od fiesty 1.8D kup i tyle będzie OK a nawet lepiej.

Kamil_ck
08-07-2009, 22:12
a szkoda gadac;/ nie dosyc że pompa do roboty to łapie lewe powietrze i teraz jestem bez samochodu...
zastanawiam się czy w fordzie nie kupic za 35+ 18 wysyłka zestawu naprawczego pompki... nie wiem czy ktoś w ogóle ją naprawiał sam.
Boje się znowu wydać kasę na darmo;/

ryszinho
08-07-2009, 22:24
Pamiętam jak jedna osoba opisywała swoją naprawę i.........poległa. Nadal łapało powietrze.

Kamil_ck
08-07-2009, 22:39
[ciach][ a oprocz tej gruszki co mówisz jaki filtr paliwa trzeba dokupić i jakie ksozta tego tak w sklepie bo nie mam czasu z allegro ściągać;/

ryszinho
08-07-2009, 22:45
Nie mówię o jakiejkolwiek gruszce :P Pompkę gruszkę możesz nawet pominąć-ja pominąłem. Idziesz do jakieogs sklepu moto, filtr do fiesty 1.8d z pompą bosch rocznik pewnie 89-95, taka metalowa puszka z wyjściami u góry za jakie 30 zł. Napełniasz go ropą, następnie zakładasz przewód między nim a pompą wypełniony jak nabardziej ropą, bieresz przewód co idzie z baku i normalnie ssiesz pełną gębą :beer: jak doleci ropka, zatykasz palcem, nakładasz węzyk na filtr i wsio gra :) Oczywiście skręcasz opaskami i cieszysz się że nie łapie Tobie powietrza.

Kamil_ck
08-07-2009, 22:49
kruszka musi byc:) bo mi pompa prawdopodobnie ciśnienia nie trzyma i zanim moja pora na remont przyjdzie do czymś pompować trzeba he
w gębie już mam tyle pleśniawek do tej ropy że nawet czysty spirytus nie pomaga xD
Jutro kupie normalny filtr jak nadalk tak bedzie łąpał powietrze to zakładam gruszke

Johnny2
08-07-2009, 23:21
Popytaj u dieslowca jakiegoś, oni też często zajmują się samą wymianą membran ;) bo kupienie używanej pompki nie zapewni Ci tego że problem zniknie, albo nie powróci po 4mcach.

Lewar
09-07-2009, 05:59
Ja kupilem zestaw naprawczy i go wymienilem (jak i wiele innych osob na forum). I powiem, ze to nie jest nic mocno skomplikowanego. Zalezy na jaki zestaw trafisz (obudowa/blaszka moze byc z roznych materialow- rozniacych sie twardoscia). Jesli masz cala nowa pompke to sprobuj (jesli tego jeszcze nie zrobiles) pozaginac te wszystkie blaszki podtrzymujace (ta zlota a czasami srebrna blacha nie ma prawa sie ruszac-wtedy masz jako taka pewnosc szczelnosci) powodzenia

Kamil_ck
09-07-2009, 08:40
Lewar a jak naprawiałęś to potem puszczałą powietrze czy nie?
zroboione:) powietrza nie ciągnie a to za sprawą innego filtra i gruszki:) łączny koszt 85zł

teraz tylko silniczek wolnych w ogóle linki nie podciąga a tydzień temu go robiłem :wall: :wall: :wall:
Mógł się tak szybko zapiec?

ryszinho
09-07-2009, 22:17
Mógł się tak szybko zapiec?

Nie :hehe:

Kamil_ck
09-07-2009, 23:32
to co z nim jest;/ linka nie spadła bo sprawdzałem ale nie chce mi się go znowu wyciągać. Nie mam zgrabnych rączek i mnie coś trafia jak tam z kluczem próbuję odkręcić nakrętki

ryszinho
10-07-2009, 00:26
A od dołu nie jest łatwiej? Ja też nie mam zgrabnych rączek i nie moge nigdzie dojść albo mam całe poodzierane bo mi się zmieścic nie mogą. Nic innego Tobie nie pozostaje :jezor:

rekin_poznan
10-07-2009, 08:42
sprawą innego filtra i gruszki:) łączny koszt 85zł


A czy jak zapalisz to ta grucha sie nie wciąga cała ?? bo ja kiedys taką zamontowałem w momencie jak pochodził to podcisnienie sie robiło na tej gruszce,miała zawór zwrotny.Była tak zduszona ze musiałem ją usunąc.

Kamil_ck
10-07-2009, 11:25
nie jak narazie nie.
Sprawdze dzisiaj bo samochód strasznie mułowaty jest teraz na drodze i cos go trzyma. Nie wiem czy to ta gruszka z filtrem a czy ten silniczek. Narazie nic więcej nie kombinuje bo klekot musi jeździc jako tako do czasu remontu pompy

rekin_poznan
10-07-2009, 20:08
Silniczek napewno nie.To tylko podnosi obroty na jałowym nic wiecej.Po jezdzie otwórz maske nie gaś go i zobacz czy ta gruszka nie jest wciagnieta.

Kamil_ck
13-07-2009, 07:59
dzisiaj zrobiłem 50km i krusza taka sama czyli cie wciąga sie:)

robert29475
18-07-2009, 19:41
Kolego jak wciąga ci tą gruszkę to znaczy że robi się podciśnienie. Przyczyną może być zabrudzony smok w zbiorniku paliwa, wymontuj go i przeczyść , ale najpierw obejrzyj dokładnie przewód zasilający czy nie jest gdzieś załamany lub zgnieciony. Powodzenia.

Kamil_ck
19-07-2009, 20:03
no i mój post się odnowił;]
a klekot za dwa dni będzie zrobiony heh