PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Rośnie temperatura podczas jazdy



gipsy2
09-07-2009, 17:05
Przede wszystkim chciałem się przywitać z wszystkimi, gdyż zaglądam tu pierwszy raz :)

Hello :fan:

Napiszę krótko :
- mam wymienioną pompę wody wraz z pompą wspomagania, mały termostat, duży termostat wraz z obudową, płukany układ chłodzenia, sprawdzany ciśnieniowo układ chłodzenia . Wszystko robiłem w ASO, wszystkie części są orginalne.

Po wymianie jak i przed wymianą tych wszystkich części mam problem z rosnącą czasem temperaturą podczas jazdy (w szczególności pod górkę, jazda z większą prędkością) dochodzącą pod czerwone pole. Wymiana wszystkich tych części nie pomogła - niewiem co jest grane....

Generalnie temperatura utrzymuje się na stałym poziomie : 1mm na lewo od pionowej kreski, lecz czasem rośnie. Niewiem co to może być :wow: .

Jakieś rady?

tompiorko
09-07-2009, 17:28
A wentyle sprawdzane były, startują?

tomascor
09-07-2009, 17:31
Kolego , moim zdaniem uszczelka pod glowica,na wolnych obrotach bez obciazenia (niskie cisnienie w ukladzie ) nie ma tego obiawu gdyz przerwa w uszczelce ni ejest wielka i przy niskim cisnieniu trzyma . Powiedz czy nie gubi plynu i jak zachowuje sie przy nirmalnej tem po odkreceniu(oczywiscie ostroznie0 korka od zbiorniczka wyrownawczego. No i ostatnia kwestja jak tam stan pompy olejowej ?? ona tez moze miec taki obiaw male obciazenie to cisnienie oleju jest ok i smaruje ok natomiast przy wiekszym obciazeniu zaczynaja sie problemy z jej wydolnoscia.

gipsy2
09-07-2009, 17:59
Wentylatory - wiem że ich słychać :) ale czy konkretnie od chłodzenia silnika działa to niewiem (mniewam że są 2 wentylatory - klima i chłodnica)

Uszczelka pod głowicą .... hmmmm, wątpie ... przerabiałem tematy w autach Rover. Płynu nie gubi, nie ma śladów oleju w układzie chłodzenia, w zbriorniczku płyn nie bulgocze np. po dodaniu gazu.

Pompa oleju - niewiem jaki jej stan , ale z tym moim problemem z temperaturą jeżdzę od roku (heh, szkoda gadać ...) i podejrzewam że jeśli pompa oleju by się psuła to silnik nie chodziłby tak pięknie jak teraz :) .

Ry2y
09-07-2009, 19:17
A może coś nie tak z czujnikiem temperatury?

tompiorko
09-07-2009, 22:08
Rozumiem że z tą przypadłością udałeś się do ASO tak, zatem co usłyszałeś od fachowców, co stwierdzili że jest nie tak?

Ruta
19-07-2009, 12:31
Mam podobny problem w TDCi!! JAkieś pomysły??