PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Strasznie osłabł motor



Luigi80
10-07-2009, 16:05
Coś mi mój Mundek nagle osłabł.
Wymieniłem filtr paliwa i powietrza, jakiś czas temu reperowałem pompę.
Od jakiegoś czasu auto nie ma wogóle siły, ani przy wyprzedzaniu ( redukcja) ani w jeździe pod góre ( średnia górka i muszę jechać na 2biegu 20-30 km/h - co prawda rozpędzi się bardziej, ale jak wrzucę 3bieg to traci moc i nie chce jechać.
HELP :(

buko
10-07-2009, 16:06
Kolego uzupełnij profil bo nie wiadomo o jakie mondeo chodzi :niewiem:

jacekpr1
10-07-2009, 16:30
Korektor kata wtrysku trrryka?
Jak przekręcisz stacyjkę to powinien zrobić takie trrrrr...

Tu masz fotki jak on wygląda:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=57301

Johnny2
10-07-2009, 16:31
Albo łapie gdzieś powietrze... np. na tym guziku na ręcznej pompie paliwa?

jacekpr1
10-07-2009, 16:33
a tu masz artykuł o tym "dziadzie":

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=196

Dodano po 1 min.:


Albo łapie gdzieś powietrze... np. na tym guziku na ręcznej pompie paliwa?

u mnie od zawsze łapie powietrze na tym..... ale tak mocno nie wpływa to na moc auta....

Johnny2
10-07-2009, 16:55
U mnie łapał, to raz nie odpalał, a raz działał normalnie. po wymianie było ok przez jakiś czas, i w końcu popsuło się to znowu i wskakiwały wysokie obroty i winowajcą była pompka paliwa ;)

Luigi80
10-07-2009, 19:13
Panowie,
z informacji od was - tu cytuje:
Samochód z uszkodzonym korektorem :
-jest wyraźnie słabszy na wolnych obrotach,
- trudniej zapala,
- w niektórych przypadkach przy jeździe z jednakową prędkością (np. ok. 90 bo przy 130 już nic nie czuć) od czasu do czasu czuje się jak samochód na moment zwalnia i przyspiesza (nie sprawdzać na włączonej klimatyzacji),
Wszystko się zgadza tyle że po przekręceniu kluczyka słychać to trykanie o którym pisaliście, tak więc co dalej!?!
W marcu robiłem pompe i mam na nią jeszcze gwarancje tylko czy ona (jeśli chodzi o ten korektor) obowiązuje!?!

robert29475
10-07-2009, 23:11
Sprawdź połączenie od turbo do interkulera i do kolektora ssącego , czy nie ma przedmuchów. Jak będzie ok sprawdź czy załącza się turbo i jakie daje ciśnienie. Jak dalej będzie ok sprawdź drożność przewodu turbo boster . Jeśli dalej będzie ok sprawdź sam boster, jak to zrobić opisywano wielokrotnie na forum. (Uruchom szukajkę) Powodzenia.

jacekpr1
11-07-2009, 11:23
Sprawdź to co kolega wyżej napisał, i sprawdź jeszcze czy to na pewno korektor tryka... u mnie jak się rozwalił to też coś trykało... ale niestety to nie był korektor.. poproś kogoś żeby przekręcił ci stacyjkę a Ty nasłuchuj przy podniesionej masce.

Luigi80
11-07-2009, 14:38
Wielkie dzięki koledzy za info gdzie szukać!

jacekpr1
11-07-2009, 16:40
Jak naprawisz to napisz :metal2:

Luigi80
16-07-2009, 23:52
Witam Panowie,
na dzień dzisiejszy okazało się że był uszkodzony przewód od pompy do turbiny(tak mi to nakreślił mechanik) i autko odzyskało moc-może nie do końca ale jest dużo lepiej..:).!podziękowania dla - robert29475.
Jeśli chodzi o korektor to jakby lekko ciekła z niego ropa-mam nadzieje że to tylko uszczelki tak jak pisaliście.!
Mechanik polecił mi jechać do panów znawców od pompy na wyregulowanie z tym że są oni dostępni dopiero od sierpnia.
Na dzień dzisiejszy wielkie dzięki za info gdzieszukać!
Pozdro Panowie

BS
17-07-2009, 08:28
od pompy na wyregulowanie

Jedyna regulacja jaką można przeprowadzić bez poważniejszych kosztów i interwencji ze zdejmowaniem pompy to regulacja wolnych obrotów=> artykuł masz o tym w odpowiednim dziale :metal: . Korektor też możesz sam zakupić i wymienić-jeżeli cieknie po kablach to już szykuj się na wydatki. Jeżeli cieknie po uszczelnieniu to postaraj się dobrać IDEALNIE TAKIE SAME oringi...