PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Praca silnika a stan akumulatora



Mariusz_ch
14-07-2009, 23:41
witam

W tym tygodniu musialem wymienic akumulator. Poprzedni byl juz w oplakanym stanie, po 3-4 dniach nie jezdzenia samochodem nie bylo szans na jego uruchomienie. Ladowalem go ze dwa razy ale to nie bylo rozwiazaniem wiec go wymienilem, przy okazji zauwazylem dziwna rzecz.

pytanko: czy naladowanie akumulatora moze wplywac na prace silnika, czy komp od silnika moze wariowac przy slabym akumulatorze ??

dlaczego pytam: kilka razy mialem objaw jak i inni koledzy, ze po odpaleniu samochodu bylo slychac glosne stukanie w silniku, obecnie po wymianie nie mam tego objawu, dodatkowo silnik na zimno, po nocy na przyklad pracuje duzo ciszej, nie wiem czy w tym silniku jest dogrzewanie komor spalania ale czy akumulator slaby mogl po prostu nie dac rady obsluzyc wszystkich funkcji silnika ??

moze u was jest podobna sytuacja, dodam ze jezdzac codziennie samochodem nie mialem a aku problemu przez pol roku, wystarczylo odpuscic na kilka dni i aku siadal, moze macie podobna sytuacje i wymiana waszych akumulatorkow rozwiaze wam kilka niepokojacych objawow.

pozdrawiam.

eMJot
15-07-2009, 09:21
jest dogrzewanie kolego przez jakieś 2 minuty po odpaleniu...

BS
15-07-2009, 10:31
czy naladowanie akumulatora moze wplywac na prace silnika

tak-słabe rozgrzanie świec żarowych oraz zbyt mały prąd na rozruszniku i już masz bardzo cięzki rozruch i kiepski oraz nierówny i głośny start silnika ...



czy komp od silnika moze wariowac przy slabym akumulatorze ??

jak nabardziej

Mariusz_ch
15-07-2009, 11:20
dzieki za odpowiedzi

to teraz mam jasnosc :)

akumulator rozwiazal czesc niepokojacych mnie objawow.:)