PDA

Zobacz pełn± wersję : [TDDi MKIII] dziwny odgłos



michalYM
15-07-2009, 11:46
Witam.
Mam problem w postaci dziwnego ¶wiszczenia. DĽwięk jest słyszalny jak auto stoi lub powoli jadę, jak się troszkę rozpędzę tak do ok 40 km/h to już tego nie słyszę.
DĽwięk jest słyszalny w ¶rodku z prawej strony, na zewn±trz ciężko go zlokalizować

Co to może być?? Spotkał się kto¶ z czym¶ takim??

Z góry dzięki :beer:

Tafla
15-07-2009, 12:27
Może pasek Ci piszczy na wolnych obrotach?

michalYM
15-07-2009, 13:45
Moje podejrzenie też padło na pasek i rolki. Dzi¶ jadę do mechanika, niech zdiagnozuje.
Orientuje się kto¶ czy można kupić sama rolkę napinacza czy tylko cały napinacz??

daniellomasa
15-07-2009, 22:44
Orientuje się kto¶ czy można kupić sama rolkę napinacza czy tylko cały napinacz??
na pewno można sam byłem zainteresowany tematem
teraz niestety nie pamiętam kto pisał o tym
a masz zdiagnozowane że to tylko rolka
jeżeli cały kompletny napinacz to zamiennik
np. taki
http://ford.sklep.pl/pl,product,320390,napinacz,paska,napedowego,altern atora,skf,tddi,tdci.html
na forum jest troszkę opisane na temat napinacza
i podzespołów które powinno wymienić się razem z nim

pepe
15-07-2009, 23:26
Moje podejrzenie też padło na pasek i rolki. Dzi¶ jadę do mechanika, niech zdiagnozuje.
Orientuje się kto¶ czy można kupić sama rolkę napinacza czy tylko cały napinacz??
Dostępne s± też same rolki wymieniałem

mikawajos
16-07-2009, 08:22
daj znac jak sie okaze ze to to - albo cos innego :)
pytam z ciekawosci bo od jakiegos czasu mi tez cos lekko popiskuje na wolnych obrotach slychac szczegolnie. podejrzewam tez rolki, albo napinacz bo pasek mialem wymieniany ale w najgorszym stanie tez nie byl.
I pytanie brzmi czy da rady naprawic napinacz bez wymiany calosci bo podobno tak jak czytalem

Pozdr
kozi

michalYM
17-07-2009, 10:08
Okazało się, że ten odgłos spowodowany był załamaniem się przewodu powrotnego paliwa przy mocowaniu filtra i paliwo przepływaj±ce przez załamany przewód wydawało taki dĽwięk.

Teraz muszę wymienić ten przewód. Na razie mechanik zrobił jak±¶ tam wstawkę i jest oki, ale lepiej będzie jak ten przewód wymienię.
Może wie kto¶, gdzie można dostać taki przewód??
Pozdr