PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Katalizator - wycinka



GTomek
16-07-2009, 12:36
Mam do was pytanie a głównie do posiadaczy TDDI.
Czy ktoś z was już wydłubywał w swoim TDDI katalizator.
Chodzi mi tu dokładnie o wszelkie dogodności i niedogodności (o ile takie są) po takiej operacji.
Zapewne zapytacie czemu akurat katalizator? Otóż od pewnego czasu zaczął mi więcej palić a dodatkowo po niedługim czasie od odpalenia są bardzo gorące spaliny.
Więc dlatego rozmyślam nad wydłubaniem kata, lecz zanim wykonam taki zabieg chciałbym poznać wasze za i przeciw.

pozdro :pub:

Oktan
19-07-2009, 22:27
na necie jest dużo artykułów na ten temat,
generalnie w TDCi katalizator lubi się zapychać (jego przytkanie np. nie pozwala "rozkręcać się turbinie" - wchodzić na obroty :) )

minusy:
nie wiadomo jak na przeglądzie będzie

BS
20-07-2009, 10:54
To przede wszystkim filtr cząstek stałych jest i to MA sie zapychać i być wymieniane ... straszny brud będziesz wypuszczał z rury jak go nie będzie...

rekin_poznan
20-07-2009, 12:05
A w TD ktos smiga bez kata?? :palacz:

Ps. BS dobry podpis :metal2: :joint:

krzysiek_wawa
20-07-2009, 16:26
Tomek to usuwałeś gdzię już katalizator? Bo ja też o tym myśle...

Tafla
20-07-2009, 16:41
I ja się dołącze do tematu. Co prawda chce tymczasowo wyciąć, zobaczyć jak będzie bez, i później wsadzić nówkę. No ale najszybciej pewnie uda mi się wykonać ten manewr na poczatku sierpnia, więc szybsze opinie mile widziane.

GTomek
22-07-2009, 17:38
Tomek to usuwałeś gdzię już katalizator? Bo ja też o tym myśle...

Jeszcze nie ale jestem zainteresowany tą operacją ale zanim podejmę decyzję wolałbym skonsultować to z kimś kto już taki zabieg w TDDI robił bo w TDCI są plusy tego ale jak to się ma do DI tego nie wiem.
A co do wydłubania kata to mam gościa co mi to za free zrobi tylko tyle że zostawie mu ceramikę z kata :)

jacekpr1
22-07-2009, 21:07
Jak chcecie wywalić katalizator.......

nigdy nie zostawiajcie go w warsztacie......

u nas 120 zeta dają za kata... :satan: :satan: :satan: :satan: :satan:

GTomek
23-07-2009, 10:17
Jak chcecie wywalić katalizator.......

nigdy nie zostawiajcie go w warsztacie......

u nas 120 zeta dają za kata... Satan Satan Satan Satan Satan

doskonale wiem ale patrząc na to z drugiej strony to z jednym katem latać żeby go sprzedać to mi się wcale nie opłaca bo połowe tego będe musiał zapłacić za wywalenia go a np. 60,- świata nie zawojuje :) :) :)
Ale nie o to chodzi tu chodzi o to czy są jakieś inne efekty w TDDI niż w TDCI po wyjęciu kata ?

Oktan
23-07-2009, 10:30
na stronach angielskich znalazłem wklejone testy analizy spalin po wyciętym katalizatorze i wstawionym de-cat'cie - chłopaki przechodzili bez problemów (jakieś światełko w tunelu jest ... ) a u nich rygor niesamowity jeśli chodzi o spaliny


To przede wszystkim filtr cząstek stałych jest i to MA sie zapychać i być wymieniane ... straszny brud będziesz wypuszczał z rury jak go nie będzie...

Bartek - nie myl pojęć i nie wprowadzaj zamętu, ale filtr cząstek stałych tzw. DPF to wszedł dopiero w MKIV (jeśli się nie mylę ?!)

BS
23-07-2009, 12:36
No nie wiem- w dieslach katy działają raczej jako filtr cząstek stałych... nawet nie wiem czy kiedyś w jakimś rozkodowanym vinie przez fordowski program nie miałem napisane, że mam filtr cząstek stałych. Być może był błąd w tłumaczeniu programu czy coś w ten deseń...

Dodano po 4 min.:

A co do efektów-generalnie diesel najfajniej pracuje BEZ tłumika środkowego i końcowego. Przyznam, że wcale nie tak głośno ;) No i jak turbo pięknie wtedy słychać :satan:

niedzwiedz
23-07-2009, 13:18
diesel najfajniej pracuje BEZ tłumika środkowego i końcowego
i wcale nie jest taki bardzo głośny bo turbinka go ścisza skutecznie

Dodano po 1 min.:

A tak trochę OT. Wywalał ktoś może kata w td? Daje to jakieś efekty w postaci poprawy osiągów np? Z moim jest chyba wsio oka, kopa też ma jak na ten model, ale chciałbym dorzucić mu trochę momentu z dołu i nie wiem czy wywalenie kata nie pomogłoby w tym.

BS
23-07-2009, 13:20
raczej nie pomogłoby ... tu chyba problemem nie są opory wydechu co opory ssania powietrza -trzebaby jakąś rzeźbę z filtrem zrobić- kiedyś dostępne były dedykowane K&N wkładki bawełniane i troszkę to dawało ponoć.

niedzwiedz
23-07-2009, 15:45
Jakoś te "luźne" filtry do nie nie przemawiają. Mniejsze opory ssania bo słabsze filtrowanie chyba

krzysiek_wawa
23-07-2009, 18:01
GTomek to moze umowimy sie na wywalenie kata we dwojke u niego? :) Bo ja chce sie go w miare szybko pozbyc... wydaje mi sie, ze nic zlego sie nie bedzie dzialo :)

jacekpr1
23-07-2009, 22:00
A tak trochę OT. Wywalał ktoś może kata w td? Daje to jakieś efekty w postaci poprawy osiągów np? Z moim jest chyba wsio oka, kopa też ma jak na ten model, ale chciałbym dorzucić mu trochę momentu z dołu i nie wiem czy wywalenie kata nie pomogłoby w tym.

w MKI u koleżanki Mati kat został wywalony..... inny samochód...... a kat był tak zawalony że ho ho.....

GTomek
24-07-2009, 11:05
GTomek to moze umowimy sie na wywalenie kata we dwojke u niego? Smile Bo ja chce sie go w miare szybko pozbyc... wydaje mi sie, ze nic zlego sie nie bedzie dzialo Smile

Nie widzę problemu tylko co do terminu to ci narazie nie podam bo sam nie mam zbyt dużo wolnego czasu.
Ale jakby już coś było w planie to dam ci znać na PW i się zgadamy.

A czemu ci tak pilno go wywalać :) ???

krzysiek_wawa
24-07-2009, 15:26
Bo na poczatku siepnia wyjezdzam do wloch i chcialbym zeby mi troszke samochod odzyl... Podasz mi numer do tego kolesia na prv?

Dodano po 1 min.:



A tak trochę OT. Wywalał ktoś może kata w td? Daje to jakieś efekty w postaci poprawy osiągów np? Z moim jest chyba wsio oka, kopa też ma jak na ten model, ale chciałbym dorzucić mu trochę momentu z dołu i nie wiem czy wywalenie kata nie pomogłoby w tym.

w MKI u koleżanki Mati kat został wywalony..... inny samochód...... a kat był tak zawalony że ho ho.....

A dzwięki silnika (diesel?) sie zmienil, kopcenie, smrod?

GTomek
24-07-2009, 16:40
Bo na poczatku siepnia wyjezdzam do wloch i chcialbym zeby mi troszke samochod odzyl... Podasz mi numer do tego kolesia na prv?


Przykro mi ale niestety nie mam jakby co do mogę dać ci współrzędne na PW gdzie typ dłubie katy

krzysiek_wawa
24-07-2009, 17:39
GPS? :) A to jak się z nim skontaktujesz sam?

GTomek
24-07-2009, 20:28
GPS? A to jak się z nim skontaktujesz sam?

namiary dostałem też od kumpla i byłem na miejscu zapytać i tam nie muszę się umawiać tylko prosto z ulicy wale i robią. Oczywiście co swoje też musisz odstać żeby ostygł troszkę :)

p.s A co do współrzędnych to masz tu na GPS 52.18312°N, 21.08543°E :) :) :) :) :)

krzysiek_wawa
24-07-2009, 22:57
Hehe, dzięki ;) A nie masz jakoś szansy podjechać i skombinować numer? Co to w ogóle za dzielnica?

KOKOT
25-07-2009, 00:18
Właśnie wóciłem z urlopu i widzę że nikt Wam nie odpisał na ten temat.
Więc ja już od prawie roku pomykam bez kata :metal:
W zamian tego mam wstawioną rurkę ze zwężką.
Różnica po wycięciu mojego kata polega na tym że w końcu przestało go mulić i chodzi elegancko w całym zakresie obrotów, a na dodatek zwężka kilka koników mu dodała.
Jedynie to trochę inny odgłos silnika który słyszę w środku, ale to tylko jak po mieście się przemieszczam i jest to tylko kwestia przyzwyczajenia.
No i przegląd może być problemem jak na dociekliwego diagnostę się trafi.

tompiorko
25-07-2009, 00:31
Jedynie to trochę inny odgłos silnika który słyszę w środku
Trochę inny znaczy głośniejszy?

KOKOT
25-07-2009, 01:32
Może minimalnie, ale raczej chodzi mi o brzmienie.

krzysiek_wawa
25-07-2009, 16:20
To jak się zmieniło to brzmienie?

Amalker
26-07-2009, 20:45
Witam. Już jakiś czas latam bez kata - został wydłubany po regeneracji turbawki bo był cały zapchany olejem. Co zauważyłem - trochę inny dźwięk układu wydechowego i okopcony tylni zderzak w okolicy wydechu (po dłuższym nie myciu mondka). Spalanie i osiągi raczej bez zmian.

GTomek
27-07-2009, 18:31
W zamian tego mam wstawioną rurkę ze zwężką.
Różnica po wycięciu mojego kata polega na tym że w końcu przestało go mulić i chodzi elegancko w całym zakresie obrotów, a na dodatek zwężka kilka koników mu dodała.

możesz mniej więcej podać średnicę tej zwężki ???

KOKOT
27-07-2009, 21:15
Widziałem ją ale nie wiem jaka jest jej wewnętrzna średnica.
Poszukaj w necie coś o zwężce "De Lavala" może się coś dowiesz.

GTomek
27-07-2009, 22:06
Poszukaj w necie coś o zwężce "De Lavala" może się coś dowiesz.

dzięki za info

vipszybki
06-10-2009, 22:30
W moim Mk II TDI mam na liczniku niby 160 tys km, ale myślę że w rzeczywistości ma ze 300 tys km z tego jakieś 1500 km przejechałem na niedziałającym i niezaślepionym ERG, myślicie że wywalenie bebechów ze środka i zostawienie pustej puszki po katalizatorze zmieni coś ? I jak jest z dzwiekiem TDI-ka na pustej puszce ???

sokoleokoo2
26-09-2016, 19:58
Witam,

Podbijam bo w przyszłym miesiącu mam do wymiany wydech to bym sprawę kata załatwił, konkretnie w TDDIku 115 ? jest problem czy nie ma? jest sonda (w nowych dieslach jest ale nie w 15 letnim chyba) kat mi facet mówi że jest zintegorwany z kolektorem pdobno nierozłączny ?

jak to jest w końcu ?

Michal220446
29-09-2016, 16:36
ja mysle o czynś takim ja w tym watku

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/85949-EGR-pytanie

np na aukcji:
http://allegro.pl/decat-mondeoiii-x-type-2-0tdci-di-2-2tdci-downpipe-i6516511022.html

kuba01a
06-10-2016, 11:46
noi wyciąłes?

sokoleokoo2
06-10-2016, 20:33
Co ty, byłem u jednych to się nie chwycili teraz jade do innych robia tylko tłumiki - all, facet przez telefon powiedział że się zobaczy części na miejscu, jade w next week. Auto warte 6000,00 a jak mi krzykną 1000 za całość to się nie kalkuluje.

kuba01a
06-10-2016, 20:49
szkoda ze mieszkasz tak dalego bo bysmy to w któryś weekend ogarnęli bo u siebie sam robiłem :D nie masz znajomego spawacza jakiegoś?

szymonkowal92
06-10-2016, 21:21
Mnie to u nas kosztowało 20zł i podłączenie radia samochodowego pod zasilacz komputerowy i głośniki w warsztacie :D 20 minut i mogłem cieszyć się nie brzęczącym katalizatorem, a w zasadzie jego brakiem :P

sokoleokoo2
06-10-2016, 21:46
szkoda ze mieszkasz tak dalego bo bysmy

A gdzie, moi znajomi to 2 lewe rence i piwo ledwo utrzymają jak bym miał kanał pewno bym sam ogarną. Co gorsza miesiąc temu byłem w jaśle ;( jak pech to pech

W opisie jest że kat jest na 4 śrubach i pewno po 1h walki z nimi by zlazł. Fachowce chyba se ogarną temat.


Pyt1. Lambdy przy kacie w tddi nie ma ? bo to E3 w E4/5 na 200% jest

Pyt2. jak tłumik środkowy cały to ruszać czy zostawiać ? ew. da się sprawdzić ?

kuba01a
07-10-2016, 08:20
Pyt1. Lambdy przy kacie w tddi nie ma ? bo to E3 w E4/5 na 200% jest

nie w tddi nie masz lambdy.

---------- Post added at 07:20 ---------- Previous post was at 07:19 ----------


Pyt2. jak tłumik środkowy cały to ruszać czy zostawiać ? ew. da się sprawdzić ?
ja środkowy wywaliłem i dałem zwykłą rurę średnicy jak reszta a tylny rozciąłem wybebeszyłem i zespawany jest tak że nic nie widac ze był tykany ;)

a dekata ja robiłem bez kanału. poradziłbyś gdybys mial i umiał spawać pewine. mi to zajęło pół dnia ale tam te konty jest cięzko złapać :)
szkoda ze sie wczesniej nie zgadalismy bo ja sie "zdenerwowałem" i zrobiłem sobie szablon na wzór mojego i teraz tylko wstawiam rurki i spawam ;P

sokoleokoo2
08-10-2016, 11:24
ja środkowy wywaliłem i dałem zwykłą rurę średnicy jak reszta a tylny rozciąłem wybebeszyłem i zespawany jest tak że nic nie widac ze był tykany

Jade w poniedziałek lub srodę, prze telefon facet mi powiedział że jak wytnie środkowy to będzie gorzej bzeczał i że nie ma sensu.