PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Czy trzeba dokręcać śruby turbosprężarki i kolektora



autorawi
17-07-2009, 11:08
Witam , zwracam się do wzystkich posiadaczy MK1 lub MK2 w wersji 1.8 TD => czy wykonywanIe obsługi / wg. książki obsługi co 20000 km / polegającej na dokręcaniu śrub turbosprężarki i kolektora dolotowego jest konieczne ? , i jakie mogą być objawy i skutki gdy się tego nie robi ?

Kolego jak wpisujesz tytuł nie używaj dużych liter.

BS
17-07-2009, 12:59
Już Ci na to pytanie odpowiadałem w innym wątku. NIKT tego nie robi bo zwyczajnie się to nie odkręca, żeby trzeba było dokręcać- ten materiał przy temperaturze raczej się zapieka i będziesz miał problemy z ruszeniem tych śrub co dopiero ich dociągnięciem-najprędzej urwiesz. Nie wiem czemu się tak uczepiłeś tego tematu, ale to jest jedna z tych rzeczy, które są napisane w książce obsługi i których nikt nie wykonuje- tak jak odłączanie akumulatora przed wymianą wycieraczek :rotfl: . A jak chcesz koniecznie wiedzieć jakie będą objawy nieszczelności kolektora dolotowego to Ci napiszę: dym, brak mocy, głośny swist pod maską i będzie turbawka wydmuchiwała szparami ciśnienie-będzie słychać i widać...

autorawi
17-07-2009, 20:52
po prostu chciałem wiedzieć co będzie jeżeli się tego nie zrobi :) i nie mam takich objawów czyli jest wszystko luzik :) czyli gra i buczy ;) THX