PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] niepali gdy ciepły silnik



florek
17-07-2009, 20:15
Mam problem z mondkiem. Ciężko pali albo wogule nie chce palić gdy silnik sie rozgrzeje i gaśnie przy zmianie biegów jeżeli niemam powyrzej 1500 obrotów. Wymieniłem filtr paliwa założyłem zaworek zwrotny paliwa i nic. Dodam że na pych zapali od razu. Czy ktoś może wie co jest nie tak?

buko
17-07-2009, 20:40
Przyczyn że nie pali ciepły może być wiele, sprawdzałeś kiedyś czy trzyma ciśnienie?
A jakie masz obroty jak chodzi na wolnych?
Diesla na popych nie proponuje odpalać...

florek
17-07-2009, 21:52
na wolnych obrotach chodzi równo tylko jak rano odpalam to są ze 3,4 dziwne drgania coś jakby powietrze było w układzie albo świeca nie paliła. A ciśnienia nie sprawdzałem ale podłączałem paliwo bezpośrednio z butelki do pompy i jak zakręciłem rozrusznikiem to paliwo pompa zasysa. I jak sie rozgrzeje to przy zmianie biegów obroty opadają do 500 a dopiero po chwili wchodzą na 900, a czasem wogule zgaśnie silnik i wtedy mozna kręcić rozrusznik a on nawet nie pierdnie.

Kamil_ck
17-07-2009, 22:19
oo mój problem heh.
Po 1 sprawdz przezroczystym wężykiem czy powietrza nie łapie. Zaworek to można sobie w... :) on nic nie pomaga a to tylko badziew poparu tys km jest pełen syfu i ledwo przepuszcza paliwo zaś nie utrzymuje go.
Moja diagnoza to pompa wtryskowa. Więc nie szukaj tylko umawiaj termin u dobrego pompiarza:) Ja czekałem miesiąc i we wtorek mam klekota zrobionego.
a i sprawdz jeszcze zapłon chodz jak byłby przestawiony to na zimnym by nie palił. Na 90% jest to pompa.
Pozdrawiam

Lewar
18-07-2009, 08:24
Podkrec obroty na biegu jalowym. Silniczek wspomagania dziala z opoznieniem i spadaja obroty zanim on zdazy zareagowac. Druga sprawa to odpalanie na cieplym. Czesto spotykana na tym forum usterka byla uszkodzona pompa wstepna (poszukaj postow GeneralaX-czesto o tym pisal- nawet jak samemu to zrobic) w pompie wtryskowej.

PS. Ile razy wciskasz "grzybek" od pompki recznej przed uruchomieniem?

robert29475
18-07-2009, 11:39
Kolego zanim weźmiesz się za pompę wtryskową sprawdź luzy na zaworach, Jest to prosta czynność , nie zabiera dużo czasu i potrzebny jest tylko szczelinomierz , a co najważniejsze zrobisz to sam i nic nie musisz płacić. Jak zawory będą zaciśnięte to po rozgrzaniu będziesz miał objawy podobne do tych które opisałeś.

florek
18-07-2009, 11:50
Pokazdej próbie odpalenia pompka robi sie miekka i mozna ją kilka razy wcisnac zanim zrobi sie twarda

robert29475
18-07-2009, 20:50
Podłącz bańkę z paliwem bezpośrednio do pompy i wtedy sprawdź . Jak pomoże to winy szukaj w układzie zasilania Jak nie to polej pompę zimną wodą i sprawdź jak się poprawi to pompka niskiego ciśnienia do roboty.

florek
20-07-2009, 14:42
Pogrzebałem jeszcze w układzie zasilania wywaliłem zaworek zwrotny i jak narazie jak ręką odjął. Dzieki za rady jak dojdę co dokładnie było przyczyną dam znać

Kamil_ck
20-07-2009, 19:50
zaworek dlatego że był zasyfiony i paliwa już nie puszcza:) rozkręć go i zobacz

florek
22-07-2009, 17:09
Jednak to niebył zaworek bo problem powrócił. Polałem pompe wodą tak jak radził Robert i zapalił czyli chyba to ta pompka niskiego ciśnienia. Ktoś wie jaki to moze być koszt naprawy?