PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Problem z odpaleniem ciepłego silnika



wsciekly
18-07-2009, 11:47
Witam mam taki problem z moim mondeo
Jak odpalam go po nocy, lub gdy jest zimny to pali na dotyka natomiast jak jest ciepły to muszę trochę pokręcić zanim odpali. Co dziwne jak go podpompuje pompką na ciepłym pali również na dotyk. Co może być przyczyną takiego zachowania ??
Filtr paliwa i powietrza prawie nowy, założone nowe węże (czarne zbrojone) od tej rurki metalowej, co jest w komorze silnika do samej pompy wtryskowej, założony zaworek zwrotny przed filtrem paliwa, pompka w filtrze sprawna (sprawdzałem ciśnieniowo nigdzie nie uchodzi)
Proszę o odpowiedź, bo już mi ręce opadają, co zrobić, aby lepiej palił na ciepłym silniku

Dodano po 59 sek.:

Widzę tam podobny temat ale są troche inne objawy dlatego zakładam nowy temat

robert29475
18-07-2009, 13:53
Wychodzi że pompka niskiego ciśnienia się kończy, ale żeby nabrać pewności podłącz bezpośrednio do pompy wtryskowej jakąś bańkę z paliwem i wypróbuj odpalanie . Jak nic się nie poprawi polej pompę zimną wodą i sprawdź , jak będzie poprawa to na 100% winna będzie pompka wstępna. Powodzenia i napisz jak naprawisz co było przyczyną.

Kamil_ck
18-07-2009, 19:00
a co daje zimna woda?

wsciekly
18-07-2009, 19:05
Witam podłączyłem bezpośrednio z bańki i pali dobrze, wcześniej lałem wodą po pompie i nic to nie daje.

Kamil_ck polanie zimną wodą pompy powoduje skurczeniem się materiału, i większą szczelności (każdy pompiarz to mówi)

robert29475
18-07-2009, 20:21
Kolego jeśli z bańki pali tak jak powinien , a z układu zasilania masz problemy to na 100% gdzieś się zapowietrza . Pompkę ręczną sprawdzałeś i jest dobra , to pozostaje tylko podgrzewacz paliwa. Omiń go i sprawdź.

wsciekly
18-07-2009, 20:27
Podgrzewacz jest ominięty

robert29475
18-07-2009, 20:45
To pomiń jeszcze filtr paliwa może to jego wina. Przyczyna na pewno leży w układzie zasilania bo jak z bańki pali dobrze to pompy nie ma co ruszać . Jak ominięcie filtra nic nie da to pociąg przewód od zbiornika do pompy i wtedy sprawdź .

wsciekly
18-07-2009, 21:05
Zakładałem też filtr bez pompki i dalej to samo, chyba nie pozostaje nic innego jak prowadzić przewód od baku

DJS
19-07-2009, 17:17
Witam. Powód może być trochę inny. Sprawdź to samo ale przy otwartym korku wlewu paliwa do zbiornika. Może się zdarzyć, że zbiornik nie ma prawidłowego odpowietrzenia i wytwarza się w nim podciśnienie, które utrudnia zasysanie paliwa. Jeśli samochód już jakiś dłuższy czas jeździ na polskim paliwie to może być zabrudzony smok w zbiorniku. Taki wstępny filtr zamontowany na króćcu ssącym w zbiorniku. Sprawdzić możesz też szczelność przewodów przelewowych, bo jeśli dostaje sie do nich powietrze może powodować cofanie się paliwa. To jednak powodowałoby kłopoty z rozruchem większe wraz z upływem czasu od wyłączenia silnika. Pozdrawiam.

florek
20-07-2009, 14:34
kolego borykam się z tym samym problemem co ty juz też mi ręce opadały też wymieniałem filtr węże i nic aż wkońcu wymontowałem zaworek zwrotny paliwa który sam wcześniej zakładałem i problem jak narazie znikł choć niejestem pewien na 100% czy to w nim była przyczyna bo zamontowałem go gdy właśnie pojawiały sie problemy z odpalaniem. Albo jakiś zawór lub czujnik sie zawiesza. Pojerzdze to zobacze czy problem wróci. Jak coś to dam znać