PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Ustawienie koła zębatego na walku rozrządu



Lucipher
18-07-2009, 18:07
Witam
Jakie powinno być prawidłowe ustawienie koła zębatego na wałku rozrządu?
Czy ktoś wie czy powinny być tam może jakieś znaczniki?

wsciekly
18-07-2009, 18:12
Witaj ustawia się to na blokady, ale są też znaczki

Lucipher
18-07-2009, 18:40
W których miejscach szukać tych znaczników na kole i wałku i jak one wyglądają? Jakieś punkty nabite?
A co do blokad, to możesz coś więcej napisać? Wałek oczywiście jest wymontowany.

ryszinho
18-07-2009, 18:44
Ustawienie koła zębatego na wałku? Ni ma jakichkolwiek wytycznych co do dokłądnego położenia kółka. Ważne jest położenie wałka który blokujesz za pomoca przyrządu.

wsciekly
18-07-2009, 19:02
a to kolege źle zrozumiałem chodziło mi o ustawienie wałka, a ustawieniu koła na wałku pierwsze słyszę

robert29475
18-07-2009, 19:15
Tak jak kolega wyżej napisał koło wałka rozrządu nie ma stałego ustawienia do wałka. Wałek po przeciwnej stronie ma nacięcie w które wkłada się listwę która opiera się na głowicy , w ten sposób ustawia się wałek rozrządu. Ale najpierw trzeba ustawić wał korbowy , służy do tego śruba blokująca którą wkręca się w blok , po uprzednim wykręceniu zaślepki. Znajduje się ona nad mocowaniem sprężarki od klimy. Wkręcasz blokadę i delikatnie obracasz wałem aż poczujesz opór, wtedy wał korbowy jest ustawiony i dopiero teraz możesz ustawiać wałek rozrządu. Koło wałka zostaw luźne załóż pasek naciąg go napinaczem i dopiero wtedy dokręć koło zębate. Usuń blokady przekręć wałem korbowym kilka obrotów i zamontuj blokady . Powinny pasować , Jeśli nie to poluzuj koło zębate i powtórz procedurę do skutku. Powodzenia.

Lucipher
18-07-2009, 21:03
Dzięki za odpowiedź. Na wałku i kole zębatym były jakieś dziwne znaczniki zrobione, więc myślałem, że to fabrycznie. Wychodzi jednak na to, że to czyjaś późniejsza "twórczość" musi być :)