PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Moduł sterowania turbo



bogdanmk3combi
19-07-2009, 20:35
Witam wszystkich użytkowników tego forum .potrzebuje pomocy w sprawie modułu sterowania turbo w moim mondku szuka kogoś w okolicy Rzeszowa kto by miał taki silnik by pozwolił na 10 minut zamienić sterownik w celu testu.Będę wdzięczny ;)



uzupełniony tytuł tematu - pierwszt post, więc nie reaguje inaczej - Oktan

ophiel
19-07-2009, 22:21
Temat jest po to żeby go wpisac a nie omijac szerokim łukiem !!

Oktan
19-07-2009, 22:24
Temat jest po to żeby go wpisac a nie omijac szerokim łukiem !!

może tak jasniej jasnie Panie ?? bo nie wiem o co ci chodzi


pytanie do autora tematu:
jaki masz moduł:
- elektroniczny,
- czy podciśnieniowy ??

bogdanmk3combi
19-07-2009, 23:13
Chodzi o elektryczny, ponieważ już wszystko zostało sprawdzone a silnik dalej kuleje na wolnych obrotach,wtryski ok próba przelewowa ok,ciśnienie na pompie 247-348 na wolnych obrotach lecz skaczące po chwili od uruchomienia silnika ,wymieniony zaworek ciśnienia na pompie CR,mechanik powiedział że może elektronika na sterowaniu turbem dlatego potrzebuje na 10 minut od dobrego by zdiagnozować czy to jest przyczyna nierównej pracy.Dzięki

kreeecik
20-07-2009, 00:32
A co ma wspólnego turbo z wolnymi obrotami? Może niech mechanik do EGRu zajrzy.

bogdanmk3combi
20-07-2009, 08:42
Do EGR zajrzał jest zamknięty przemył acetonem ,wymontował go z rury dolotowej żeby silnik ciągnął powietrze bezpośrednio z atmosfery i nic nie pomogło.Może mech. jest w błędzie że tak ma być .Komp nie wykazuje żadnych błędów,ani kontrolka nie mruga.Wtryski były robione,próba przelewowa ok, kody wprowadzone przyjęte,zaworek ciśnienia na pompie wymieniony,teraz dalej nie wiem co jest przyczyną szarpania na wolnych obrotach(takie cykanie)oraz w czasie jazdy jakby zawory grały ale chwilami jest wszystko w porządku,auto ciągnie jakby oszalało

kreeecik
20-07-2009, 09:11
może to być koło dwumasowe, o jakim cykaniu piszesz?

bogdanmk3combi
20-07-2009, 12:33
no dobrze ale co ma dwumasa do pracy silnika może mnie uświadomisz bo nie mogę zrozumieć.Jeśli chodzi o cykanie to odgłos jakby silnik gasł w pewnym momencie gdzieś na którymś forum miał to gość nagrane lecz próbowałem się z nim skontaktować i nic

kreeecik
20-07-2009, 14:43
bardzo duzo, są to dwie masy połaczone ze soba elementami tłumiącymi, w dodatku na łożyski, klekot wystepuje gdy owe elementy tłumiace nie spełniaja swojej roli, zgrzyty piski gdy łozyko miedzy nimi pada

bogdanmk3combi
20-07-2009, 15:02
tak wszystko by się zgadzało gdyby stuki lub piszczenia było na dole silnika lub byłby problem ze sprzęgłem. Silnik pracuje na początku dobrze lecz po chwili zaczyna głupieć.jakby go coś dusiło

Oktan
20-07-2009, 15:11
bogdan - ja bym sprawdził czy ASO nie ma nowego softu do twojego auta - podobne cyrki jak u ciebie + np. niewchodzenie na obroty (dodawanie gazu i brak reakcji silnika) zaraz po odpaleniu

kreeecik
20-07-2009, 16:37
Najpierw napisz co dolega dokładnie twojemu mondziakowi bo do tak do niczego nie dojdziemy, piszesz jedno, poda odpowiedz wtedy dodajesz jeszcze jakies wskazówki inne, napisz dokładnie co słychać, skąd słychać


Teraz to moge stawiać na powietrze w przewodach i zapowietrzajacy sie układ paliwowy.

bogdanmk3combi
20-07-2009, 19:12
Noto pokoleji
1 padł silnik (brak ciśnienia na 3 baniaku)decyzja wymiana silnika bo koszt mniejszy niż naprawa
2 wielkie szukanie dobrego silnika (6 szt. zbadanych 1 dobry)bierzemy ciśnienie na wszystkich równe po 28 atm lecz goły bez osprzętu i wtrysków
3 okazuje się że moje stare wtryski nie do tego rodzaju głowicy (długie końcówki)szukanie wtrysków,znalazłem lecz kilka kompletów nie nadawały się do nawet naprawy
4 kupuje wreszcie dobre daje do sprawdzenia (wymiana zaworków-przekładek)po naprawie próba przelewowa ok
5 silnik chwile pracuje prawidłowo po kilkunastu sekundach zaczyna głupieć (dziwne odgłosy z góry silnika jakby się wtryski wyłączały )
6 droga do serwisu forda brak błędów skaczące ciśnienie na pompie (diagnoza zaworek ciśnienia wiesza się)wymiana lecz nie skuteczna
7 próba zaworu ERG odkręcony od kolektora i rury by powietrze szło z atmosfery bez efektu
8 następna diagnoza serwisu może być uszkodzona elektronika zaworu sterowania turbo ale w czasie jazdy silnik ciągnie (turbo raczej odpada) dlatego prośba z 1 posta
9 czekam na jakieś inne rady
jeszcze jedno objaw w czasie jazdy jakby go coś dusiło i słychać zawory