PDA

Zobacz pełną wersję : Wycieraczki i spryskiwacz



daro
25-03-2005, 19:59
Witajcie,

Podpowiedzcie proszę czy to normalne że uruchamiając spryskiwacz ruszają najpierw wycieraczki robiąc ruch w górę, w dół i w górę i dopiero leci płyn.
Przez takie szorowanie po suchym zauważyłem już lekkie smugi na szybach.
Czy można to zmienić ?

krzys125
25-03-2005, 20:33
prawie normalne, ale:
u mnie zanim zacznie lecieć płyn wycieraczki zdążą ruszyć się dosłownie o kilka centymetrów. U Ciebie jeżeli tak długo płyn nie leci, to pewnie masz zepsuty zaworek w spryskiwaczu( który pozwala spłynąć do zbiorniczka ilości płynu pozostającej w przewodach), albo gdzieś w przewodzie jest dziurka przez którą scodzi płyn po skończonym spryskaniu i dlatego przy następnym razie zanim pompka napompuje go tyle, żeby doleciał do szyby to musi trochę potrwać i w tym czasie wycieraczki zdążą zrobić ruch w tą i spowrotem po szybie. :)

tomek
25-03-2005, 20:47
Ja mam wiekszy problem, u mnie plyn niedociera do tylniego spryskiwacza bo musial sie przerwac wezyk doprowadzajacy plyn i w efekcie plyn wycieka... otworem na pas bezpieczenstwa u pasazera z przodu :)) Jak bedzie okazja to sie tym zajme na razie nie jest to zbyt dokuczliwe bo praktycznie z tego spryskiwacza niekorzystam.

Valent
25-03-2005, 21:43
plyn wycieka... otworem na pas bezpieczenstwa u pasazera z przodu :))

Mondeo z mini wodotryskiem :metal :)
W lecie, przy upałach moze być jak znalazł :))

krzys-68
25-03-2005, 21:52
plyn wycieka... otworem na pas bezpieczenstwa u pasazera z przodu :))

Mondeo z mini wodotryskiem :metal :)
W lecie, przy upałach moze być jak znalazł :))Tak,po Zlocie nawet dla pasażerów może byc wskazane :)

tomek
25-03-2005, 21:53
wole nie ryzykowac bo mam plyn z Tesco i pozniej bedzie.... :jezyk1:

krzys-68
25-03-2005, 21:54
wole nie ryzykowac bo mam plyn z Tesco i pozniej bedzie.... :jezyk1:Taki drogi plyn kupujesz?? :))

tomek
25-03-2005, 22:01
wole nie ryzykowac bo mam plyn z Tesco i pozniej bedzie.... :jezyk1:Taki drogi plyn kupujesz?? :))
A Ty co? mieszasz wode z denaturatem? :bigok: